Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem anyukája meghalt...

Férjem anyukája meghalt Dec-4-én. Húga aki 18éves oda költözött hozzánk. Van neki egy igen tehetős barátja.6hetes terhes vagyok. Most nincs gyerek szoba. Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Jah és hozzá teszem, a húga semmit nem csinál itthon. A férjem elkényezteti mert,hogy meghalt az anya apja meg nem foglalkozik vele. Én meg nem vagyok hajlandó a ruhájukat mosni. Nem vagyok vele rosszba csak úgy gondolom,ha van barátja meg fog gátlót szed akkor mer van olyan felnőtt,hogy a ruháid ki mossa. A férjem meg azt mondta, hogy nekünk kell gondoskodni róla,de ez a ruha kimosás szerintem nem erről szól. Jah és még karácsonykor meg azt mondta,hogy a húgának több dolgot akar venni nem volt elég az egy papucs mert hogy érezze hogy szeresük. Ez nekem magas ti mit gondoltok erről?
2012. jan. 24. 13:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/173 anonim ***** válasza:
90%
Mond neki h segitsen be vagy mond a férjednek hogy mondja neki.Mert persze van aki tényleg elkényelmesedik.Amúgy ha férjed lakása akkor szerintem joga van a döntéshez.Tényleg amúgy ha lenne tesód akit nagyon szeretsz akkor nem így vélekednél.
2012. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/173 anonim ***** válasza:
87%

"nem látja meg hogy mit kell segíteni mert ki volt nyalva a segge mikor még élt az anya"


Kérdező!

Te tényleg ennyire érzéketlen vagy?

Másfél hónapja, karácsony előtt meghalt az anyja!!!!!!


Gyászol a lány, tök szomorú lehet...

Hogy a búbánatba tudsz így beszélni valakiről, aki elvesztette az anyját, hogy "ki volt nyalva a segge".


Nem az a lényeg, hogy ki volt-e nyalva, vagy sem, hanem, hogy MEGHALT AZ ANYJA!!!!


Nem igaz, hogy ilyen érzéketlen emberek vannak, mint te!


Meghalt az anyja, el kellett költöznie, tanulnia kellene, fiatal is, tapasztalatlan is, te meg azon problémázol, hogy mossa-e a ruháit, vagy nem?


Fenekestül felfordult a lány élete, te meg azzal jössz, hogy "az anyja eddig kinyalta a seggét"????


Az eszem megáll, hogy milyen érzéketlen emberek vannak!

2012. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/173 anonim ***** válasza:
87%

Tehát ha jól értelmezem a helyzetet van egy 18 éves leányzó, akinek egy szülője sem él vagy az apa nem keresi?!. Az anyukáját még 2 hónapja se veszítette el. Még tanul, tehát valószinű, hogy középsulis érettségi előtt áll. Karácsonyra szerinted elég lett volna egy papucs...hát gratulálok...inkább akkor ne akartál volna semmit adni. A férjednek igaza van, mert csak ő maradt neki. A fogamzásgátlóhoz meg semmi közöd, jobb lenne ha terhes maradna?? 6 hetes terhes vagy, tehát 1,5 hónapos még jó darabig nem kell gyerekszoba.


Annyiból jogos a felháborodásod, hogy te teszed be a ruhát mosni. Képzeld én amikor mosok, az egész házból összeszedem a mosnivalót és színszerint teszem be a gépbe és még spórolok is. Ezen meg ne szakadj. Mi lesz ha a gyerek megszületik az összekakilt, pisilt, lehányt ruhát is nehezedre lesz betenni mosni? HA meg ennyire zavar, mond meg a lánynak, hogy tegyen be egy kanyart mosni. Kérted egyáltalán tőle? Ha a lány helyében lennék inkább elköltöznék koliba, mint egy ilyen sógornőt elviseljek...

2012. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/173 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem azért nem túl nagy erőfeszítés a saját ruháitok mellett az övéit is berakni a mosógépbe, majd kiteregetni, nem? De ha ennyire fáj neked, kérd meg a hugicát, hogy mosson, vagy segítsen másféle házimunkában.


Nem olvastam végig a válaszokat, de amíg otthon laktam, és napi 8 óra iskola mellett még 4 órát dolgoztam, én sem igazán vettem ki a részemet a házimunkában. Szóval nem mindegy, mit csinál úgy egyébként a lány.


Te pedig túlreagálod az egészet!

2012. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/173 anonim ***** válasza:
67%

Én megértem a kérdezőt.

Ok ott lakik a 18 éves csajszi tanul és meghalt az anyja és ez nagy lelki törés. De amíg hajlékot és kaját adnak neki, legyen az a legkevesebb, hogy bedobálja a cuccait és bekapcsolja a mosógépet vagy elmosogat maga után stb, mert az élet megy tovább.

Az is egy dolog, hogy felhordja a barátját, DE aa pl nálunk van a barátom, akkor az az én felelősségem, én főzök neki kaját, én mosom a cuccait és nem anyámra vagy másvalakire hárítom.

Kérdező!

A pároddal kell ezt megbeszélned, meg utána a leányzóval is. Ok, hogy ti vagytok a családja, és befogadtátok, ezért neki illene hálával lennie (ami tényleg lehet akár segítség a házimunkában).

2012. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/173 A kérdező kommentje:
Kértem igen de soha nincs itthon egy héten 2napot ha itt alszanak. Szerinted ha meghal az anyukája valakinek az már a halála után 3nappal már úgy kacarászik meg nevet hát én 18éves vagyok és én úgyan iylen hamar nem heverném ki azt.
2012. jan. 24. 13:59
 27/173 anonim ***** válasza:
84%

Legyél egy kicsit elfogadóbb.

Te mit szólnál ha a te gyerekeddel bánna így a sógornőd.

Szerintem ülj le vele beszélgetni, mond el hogy fáradékony vagy a terhesség miatt és jó lenne ha ezt meg azt megcsinálna maga körül(pl: mosás) Mutasd meg neki, hogy működik a mosógéped(lehet nem tudja használni)melyik programmal szoktál mosni stb.

Gyerekszoba meg még ráér, szerintem amúgy is jobb ha a bab veletek van egy szobában az elején.

2012. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/173 A kérdező kommentje:
bocsi 28éves vagyok
2012. jan. 24. 14:01
 29/173 anonim ***** válasza:
70%

Hát ezek a válaszok szerintem valahonnan az űrből érkeztek!

Nem azt mondta a kérdező, hogy nem segít a férje testvérén. Nem kell sajnálni a kislányt, mert tanul. Attól még a házimunkában ki kell venni a részét. Akkor is segíteni kellett volna otthon, ha az édesanyja nem hal meg. Nálunk a 8 éve s kisfiúnak is meg van a maga munkája. A szobáját magának kell rendbe tartani, porszívózni. a játékokat, tanszereit helyre tenni, stb. Az anyuka sem cseléd. Elég áldozat már az is, hogy nem lesz külön szobája a picinek. Rengeteg konfliktus forrása lesz.

18 évesen még nehéz saját lábra állni, de már elég értelmes az ember ebben a korban, hogy átlássa, mennyi nehézséget okoz a testvére családjának az, hogy odaköltözött. Rendes a testvérétől, hogy elfogadta, bár ott van még az apja is. Azt nem tudni, hogy miért rossz a viszony az apa és a lány között. Lehet, hogy azért, mert semmit sem csinál otthon? Neki ez a szerencsétlenség után bizony akármennyire is nehéz, de sokkal többet kell tenni a családban. Keresni kell az apával a megfelelő kapcsolatot, elvégre Ő oda tartozik, bármennyire is nehéz. A férjnek pedig a szülői házban kell segítséget nyújtani a testvérének. Felnőtt emberek. Át kell gondolni, hogy mi lesz, ha a gyerek születése után megromlik a kapcsolat az örökös konfliktusok miatt férj és feleség között. A 18 éves lány nem az utcára került volna. Nehéz igazságot tenni, csak próbáltam kissé tárgyilagosabban látni a dolgot.Nem mindjárt az a megoldás, hogy a feleséget elítéljük. természetesem neki is kell kompromisszumot keresni. A válaszok zöme szerintem elfogult, és arrogáns.

2012. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/173 anonim ***** válasza:
84%
legyél kicsit toleránsabb. nem ehhez volt szokva. kérd meg erre-arra. készítse be a mosást, tergessen ki, mosogasson el. tanítsad alapvető dolgokat főzni. 18 évesen nem tenném ki a barátjához, inkább nagyobb lakásra próbálnék cserélni. gondolom örököltek is a férjedék. támogatja és segíti, mert a húga. ha nem végzett eddig házimunkát, akk ideje rászoktatni. ha nem tudod, h mivel tudod indokolni, mondd azt, h fáradékonyabb vagy a hormonjaid miatt.
2012. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!