Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha családtaghoz megyünk...

Ha családtaghoz megyünk vendégségbe, elvárható hogy jóllakasson bennünket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
35%

00-41! Elolvastad, amit eddig írtak, vagy csak nem sikerült értelmezni? Mi az, hogy nem vittek semmit?


"Természetesen a gyereknek,és a másik két gyereknek is vittünk kekszet,csokit,joghurtot! Ők még külön ruhaneműt is kaptak,mert gondoltam karácsonyi ajándék."

2011. nov. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom miért kell itt veszekedni.

A lényeg: Mindkét fél hibázott.

Ha valakit egész napra hívnak meg, akkor ILLIK normál mennyiségű kajával készülni, mert egész nap azért kell enni az embernek. Ha a család szegény, akkor akár vajas vagy zsíros kenyeret kennek, az is jó. Bár családja válogatja, de ha jó a viszony szégyelleni sem kell. Ha nem olyan bensőséges a viszony, akkor kivédve a megjegyzéseket, eleve zsíros kenyér partyra kell hívni az embereket.

A kérdező abban hibázott, hogy nem kultúrált módon adta tudtukra a vendéglátóknak, éhen maradtak. Nem megjegyzéseket kell tenni, hanem - mint ahogy azt egy másik válaszoló írta - kultúráltan meg kell kérdezni, kérni, hogy ha nem nagy probléma pár szelet vajas vagy zsíros kenyeret kenjünk meg és fogyasszuk el.

Szóval kérdező, ne legyél felháborodva, mert a legtöbben a stílusod miatt estek neked, mégha az alapproblémában igazad is volt, nem jól reagáltad le.

Ennyi a történet, kár ezen egymásnak ugrani.

2011. nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
74%

Hát nekem a kérdező sok !!! meg ?!-jától egy olyan ember képe jelenik meg, akinek pont csak annyit tennék ki, ami elég ahhoz, hogy a torkán akadjon. :D


Illik elég kajával készülni, ha valaki vendégeket vár, de ha még sincs, az nem ok arra, hogy így reagálj. Hogy tn aztán jól megmondtad!!! és még milyen büszke is vagy rá. Ez akkora primitívség a részedről. A sógorék csak simán hülyék, hogy nem fogták fel mennyi kaja kellene, de te meg egy bunkó paraszt vagy. Hát nem tudom melyik a jobb?

2011. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként nem értem, hogy a válaszadók többsége (én is), miért van lepontozva?


A kérdezőnek még annyit: Ha ilyen a stílusod, akkor hiába mondták volna neked a telefonba, hogy nincs pénzük nagy ebédre, vagy rosszul állnak most anyagilag stb...akkor tuti, hogy ezen lettél volna kiakadva, s ezért írtál volna ide: Ha családtaghoz megyünk vendégségbe, akkor elvárható, hogy nem lesz nagy ebéd?


Száz szónak is egy a vége, mi nem ismerünk se téged, se a rokonokat, így nehéz helyes véleményt formálni.

Nem tudjuk azt sem, hogy a rokonotok milyen anyagi körülmények között él stb...

2011. nov. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
73%
72-es vagyok. Ezt én sem értem.... Az pontoz valószínű, akinek böki a csőrét valamit. Leírtam tényszerűen az esetet, ez 45%-ban hasznos (jelenleg)..... Van, akinek az nem tetszett, hogy leírtam "mit kell ezen vitatkozni" biztos magára vette vagy esetleg a kérdezőnek nem tetszik az, hogy leírtuk, ő is hibázott.
2011. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!