Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha családtaghoz megyünk...

Ha családtaghoz megyünk vendégségbe, elvárható hogy jóllakasson bennünket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk az is igaz, hogy ti is vihettetek volna harapnivalót, de persze a vendégnek nem főtt kaját meg szendvicseket illik vinni, hanem rágcsát, ropit, chipset, kekszet, üdítőt stb. Ti ilyeneket nem vittetek? Vagy egy üveg bort? Mert akkor ti is hibásak vagytok azért. Üres kézzel nem illik menni sehová.
2011. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
33%

# 23

mondjuk kensz egy kenyeret...

2011. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:

Oké,milyen jó hogy én vagyok a bunkó! De nálunk(az én családomnál) soha nem volt szokás,hogyha családon belül mentünk vendégségbe,még kaját is vigyek! Szerintem néztek volna rám ha beállítok egy fazék húslevessel,abból lett volna sértődés! Ez nem azt jelenti hogy sütit nem vittünk egymásnak.


Természetesen a gyereknek,és a másik két gyereknek is vittünk kekszet,csokit,joghurtot! Ők még külön ruhaneműt is kaptak,mert gondoltam karácsonyi ajándék. Bocs ha én vagyok maradi,de nem gondoltam hogy a felnőtteknek is nekem kellett volna enni vinni!


Meg hívnak minket vendégségbe,és még kaját is vigyek,én költsek,vagy mi? Nem a szomszédba mentünk,hanem 1,5órát buszoztunk.


Köszönöm a válaszokat.

2011. nov. 28. 10:11
 34/75 anonim ***** válasza:
71%
31-es vagyok. Ha nekem szántad a kommented. Én úgy gondolom, hogy igenis illik vinni legalább egy üveg bort vagy desszertet vagy rágcsát, ha az ember vendégségbe megy. Azt nem írtad, hogy nálatok nem szokás, én meg látatlanban nem tudom. De ez alapillem, hogy az ember vendégségbe viszi ezt. Nem azt írtam, hogy fazék húslevest vigyél, sőt azt írtam, hogy nem a kajára, hanem rágcsára gondoltam. És előtte leírtam, hogy szerintem bunkók voltak a sógorodék, mert legalább vajas vagy zsíros kenyeret kenhettek volna. Úgyhogy én nem azt írtam, hogy bunkó vagy, hanem hogy mi az alapillem.
2011. nov. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 A kérdező kommentje:
Nem neked szántam,mindenkinek aki támad,és oltogat hogy miért nem vittem kaját.
2011. nov. 28. 10:20
 36/75 anonim ***** válasza:
23%

szörnyű, hogy éhen maradtál...istenem.

ha annyira éhes voltál, akkor miért nem kentél egy kenyeret? nem, inkább leáll vitatkozni a kaja miatt

2011. nov. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
87%

Tudod, ha meg sógornőd írt volna ide, hogy képzeljétek, voltak vendégsébe, és hoztak magukkal kaját, mekkora bunkók.... Akkor is téged szidnának. Valami apróságot illik vinni, vittél is, de mégsem mondhatja a vendég, hogy na, akkor bontsuk már meg, amit hoztam nektek!!!!!!


Az a hibás, aki vendéget hív, és nem tudja megvendégelni!!! Akkor ne hívjon, vagy hívjon délutánra!

2011. nov. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nem azért megy az ember vendégségbe, hogy jóllakjon. Legalábbis én nem várom el.

Az is igaz viszont, hogy ha már van kaja, akkor az legyen kellő mennyiségű. Főleg vasárnap...

Viszont leszólni a vendéglátót a kaja mennyisége miatt... háááát, elég tapló dolog.

2011. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 A kérdező kommentje:
Ha tapló ha nem tapló én szóltam! Éhezni otthon is tudok. A páromnak sem tetszett,csak ő nem adott hangot neki.
2011. nov. 28. 11:31
 40/75 anonim ***** válasza:
100%

Engem úgy neveltek,hogy vendégségben udvarisan kell viselkedni.Ha rossz az étel nem kell megenni és udvariasan el lehet hárítani,ha még szeretnének adni.Ha nem kinálnak meg semmivel,akkor nem szólok,hogy úgy ennék valamit vagy miért nem adsz már inni.

Ha valamelyik vendégségben nem éreztem jól magam,akkor megjegyzem és oda többet nem megyek,de soha nem kritizálok és nem vágom nyersen a vendéglátó arcába,hogy éhezni otthon is tudok.

Ezt a szituációt nagyon egyszerűen meg lehetett volna oldani,hogy ne legyen feszültség.Látom,hogy kevés az étel,éhes a gyerek,ezért megköszönöm a meghívást,elmondom,hogy sajnos most már ideje haza indulnunk,köszönjük a meghívást,beülök az autóba és a legközelebbi vendéglőben,boltban,meki-ben teljesen mindegy veszek magamnak és a családomnak enni.Hozzájuk pedig többet nem megyek egész napra csak délutánra.Éhesen így nem megyek és viszek is magammal süteményt.

Ha valaki udvariatlan az nem jelenti azt,hogy neked is így kell elintézni a dolgot.

2011. nov. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!