Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha családtaghoz megyünk...

Ha családtaghoz megyünk vendégségbe, elvárható hogy jóllakasson bennünket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
64%

Hiába háborogsz kérdező és forgatod ki mások szavait, erre igenis lett volna kultúráltabb megoldás, mint megjegyzést tenni és lelépni.

Nem tudom én se, hogy most komolyan ennyi ész szorult beléd, itt keresel magadnak megnyugtatást vagy tényleg nem látsz tovább az orrodnál és aki véleménye nem egyezik a tiéddel, az téved alapon háborogsz itt, de kezdesz inkább nevetségessé válni...

2011. nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
48%

Tény, hogy kellemetlen egy helyzet.


Írod, hogy miért nem mondták telefonba, hogy vigyetek kaját stb... Lehet, hogy szégyellték, nem merték ezt mondani.

2011. nov. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
58%
ne forgasd ki a válaszolók szavait, kérdező! senki se mondta, hogy nem volt igazad, csak azt, hogy az igazadat nem kellett volna a vendéglátó arcába törölni!
2011. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
40%

Én meg nem értek ezzel egyet.

Szólni kell igenis.

Nem mindig az a jó rokon, barát, aki ha gond van, nem mondja meg mi az, hanem mosolyogva, udvariasan eljön.

Ha ők ennyire intelligenciahiányosak, hogy nem mondják le a meghívást, inkább éheztetik az egész családjukat, meg a vendégeket is, akkor jobb ezt az orruk alá dörgölni, mert maguktól úgysem esne le nekik, annyira ostobák. Talán így legközelebb változtatnak a hozzáállásukon, ha még egyszer meghívnak valakit, és nem fognak ilyen bunkó módon viselkedni. Azonban ha nem mondja meg nekik senki a valós okot felháborodva, indulatosan, biztos hogy nem lesz változás.

Ők az a kategória, akik egy ejnye-bejnyére, "most már megyünk, sziasztok"-ra nem változnak, ahhoz nincs elég eszük, hogy maguktól eszükbe jusson a távozás valós oka.

2011. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
67%

19:11 Miért kellene megmondani?Ők udvariatlanok voltak,akkor miért következik belőle,hogy nekem is annak kell lenni,akkor én mivel vagyok különb,okosabb,mint ők?Semmivel!Arról nem is beszélve,hogy arra tanítjuk a gyermekeinket,hogy mindig köszönjék meg,amit kapnak és ne követelőzzenek.Erre pedig egy felnőtt képes szóvá tenni,hogy nem kapott eleget enni,ahelyett,hogy felmérné a helyzetet,elkönyvelné,hogy ez történt és kultúrált ember módjára kezelné.

A rokonok és rokonok között is van különbség.Ha ők karácsony óta nem találkoztak,akkor nem lehet olyan szoros a viszony,hogy egy ilyen mértékű beszólást megengedhessen magának bárki.

2011. nov. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
54%

Ajándék lonak ne nézd a fogát.

Ha kevés is a kaja nem kezd el egy fenött ember hisztizni hogy jaj éhen haluk, magadat járatad le.

2011. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
46%
Mindenkinek, aki szerint a kérdező a hibás ilyen vendéglátást kívánok egész életében! :D
2011. nov. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
51%

senki nem mondta, hogy ő lenne a hibás, de paraszt módon viselkedett, amit nem kellene dicsérni. normális ember nem kezd el veszekedni és elégedetlenkedni, mert nem lakott jól ebédre. éhes vagy, akkor eszel kenyeret. nem nagy kunszt kenni egyet...

persze, a vendéglátó is hibázott, de nem halálos bűn. meg ki mondta, hogy maradjanak ott estig?

2011. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
59%
Akkor jó kenyérkenős vendégséget neked!
2011. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
68%
Mivel már úgyis le lettem pontozva (17 éves, és nem értett egyet a kérdezővel), így akkor megmondom, hogy paraszt módon viselkedtél. Gondolj már bele a helyzetbe, kivered a hisztit, mert kevés kaját kaptatok? Mégis hány éves is vagy? 10-11? Tényleg több eszem van 17 évesen, mint neked, kedves kérdező? Ha keveselled a kaját, legfeljebb megkérdezed, van-e még, abból is veszik a lapot, hogy még éhesek vagytok. Nem elkezditek a családot kioktatni, merthogy nem annyi kaját adott, amennyit ti elvártatok. Basszus már...
2011. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!