Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha családtaghoz megyünk...

Ha családtaghoz megyünk vendégségbe, elvárható hogy jóllakasson bennünket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
75%

57-es!


"Mindenkinek, aki szerint a kérdező a hibás ilyen vendéglátást kívánok egész életében! :D"


Senki nem mondta, hogy a kérdező hibás, csak annyit, hogy tuskó módon viselkedett.

Egyébként nekem nyugodtan kívánhatsz ilyesmit, mert vagy egyáltalán nem eszem vendégségben, vagy csak minimálisat. :P :) (még akkor is, ha bográcsozásra hívnak)

2011. nov. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
40%

17 éves, tudsz már olvasni? Olvastad, hogy mennyi ételt raktak az asztalra 8 főnek?

Ebben a vendégségben lehet, hogy magam miatt nem szóltam volna, de ha a 2 évesemet sem képesek ellátni étellel, egy kierőszakolt egész napos vendégségben, akkor én az asztalt is a fejükre húzom.

Másik válaszoló, aki autóba ült volna: NEM autóval, hanem hosszú busz utazással a hátuk mögött és előttük voltak. Egy bolt és pizzás nélküli faluban.A kedvükért nem csapnak a lovak közé a Volán cégnél. Akkor utaznak, amikor a menetrend akarja.

Válaszoló, fogadd elismerésem a visszafogottságodért!

2011. nov. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
78%
Egyrészről igazad van, viszont másrészről az hogy fogtátok magatokat és eljöttetek ezt nem tudom hova tenni.ha velem történik ez én poénosan beszólnék és legfeljebb nem ettem volna a kolbászból had egyen a gyerek.én felnőttként kibírok egy fél napot kaja nélkül.vagy mivel család megkérdem hogy van e egy kis kenyér meg vaj.lehet hogy rosszul álltak anyagilag vagy ki tudja, nem kellett volna így viselkedni
2011. nov. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
31%
Hja. aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul. Ne hívjon vendéget, aki nem tud VENDÉGÜL LÁTNI.
2011. nov. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
28%

23:31 Ha busszal,vonattal utazom MINDIG van nálam megfelelő mennyiségű étel és ital,mert sokszor történt már meg velem,hogy lerobbant a busz vagy egyéb okok miatt,akár két órát is vesztegelni kellett a vonatban,ami nem IC volt,így büfékocsiról még csak nem is álmodhattam.Gondoskodom a hosszú út alatt magamról oda és vissza is,mert úgy gondolom,hogy mindig mindenre fel kell készülni.Ha valaki kisgyerekkel utazik akkor az a minimum,hogy ezt az ember a gyerekével is megteszi,vagyis csomagol megfelelő mennyiségű ételt,italt,tesz el váltó ruhát,játékot és a legszükségesebb gyógyszereket.Legalábbis nálunk,a szüleim soha nem indultak el felkészületlenül,termoszban tea télen,maguknak kávé stb.

A bunkóságra pedig nincs kifogás.Ha valaki nem ismeri az alapvető illemet sem annak hiába adnak enni,és hiába is magyarázza itt neki bárki,hogy egy értelmes és jól nevelet ember nem így oldaja meg a kényes szituációt,mint látszik fel sem fogja.

2011. nov. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
63%
62-es. Te mégis milyen egész napos vendégeskedésről beszélsz? Kérdező leírja, hogy 10.30 körül érkeztek oda, a kaja meg 15 óra körül volt. Ez testvérek között is max. 4 óra. Másfél órás az út. Vasárnap, falu, kisgyerek. Tuti, hogy legkésőbb 21-re hazaértek volna. Ez még fél nap sincs!!!!!!
2011. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
17%

66-os,

itt a vége, fuss el véle!

Holnap te légy a vendégük!

2011. nov. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy milyen anyagi helyzetben van ez a család?
2011. nov. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
53%
Most titeket konkrétan ebédre hívtak meg vagy vendégségbe?mert a kettő nem ugyan az.vendégségben vmi aprósággal megkínálnak. És ahogy te leírtad titeket csak meghívtak hozzájuk.ilyenkor sosem tálalunk ebédet.meg kellett volna köszönni amit kaptok,amúgy nekem elég lett volna simán egy fél kolbász vagy akármi is meg egy kis krumpli.nem hinném hogy a20 hónapos gyereked ennél többet eszik. Arra meg már nem is mondok semmit hogy üres kézzel mentek, ez alap illemtan, hogy viszünk valami apróságot.
2011. nov. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
54%

Akkor járt el helyesen a kérdező, ha mondjuk tudja, hogy nem állnak olyan rosszul anyagilag a vendéglátói. Ha smucigok és ezért nincs kaja, akkor megérdemlik a kiosztást, mert nem a vendégeken kell spórolni, ha magamhoz hívom őket egy napra, amiben egy ebédet is ígérek.


Viszont ha tényleg kevés a lóvé, akkor kicsit magára is nézhetnek a kérdező. Szerintem ő is és a vendéglátó is tanult az esetből, legközelebb majd biztos jobban kezel hasonló helyzetet.

2011. nov. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!