Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha családtaghoz megyünk...

Ha családtaghoz megyünk vendégségbe, elvárható hogy jóllakasson bennünket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
79%

Pedig nekünk még tinikorunkban is mindig vitt Anyu kaját. Ugye mert minden rokon jó magyar szokás szerint zsírt sóval eszik, és mi azt nem esszük meg, úgyhogy Anyu pakolt el nekünk saláta hozzávalókat, barna rizst, minden finomságot, és mi ott megcsináltuk magunknak az ebédet a húgommal. Persze abból is adtunk mindenkinek, mert de jól nézett ki.

Igaz, ez olyan családi barátoknál volt, ahol szó nélkül kiszolgálhatom magam, ha valamit enni-inni akarok.

2011. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
88%
És szerintem "éhes voltam" és "éheztem" közt elég nagy különbség van.
2011. nov. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:

Ami igazán felbosszantott az nem az hogy éhen maradtam,hanem a mennyiség. Mikor a kb 8centis kolbászokat,megfelezték. Számomra ez nevetséges!!! Mikor megláttam felment a pumpa. Mit gondoltak? Nem váratlanul estünk be,ők hívtak meg több mint 1héttel ezelőtt! A sógor többször ránk telefonált megyünk e?!


Engem meg arra tanítottak,ha valakit meghívok magamhoz egész napra,minimum hogy normális mennyiségű ételt elé teszek. Nem kell hogy halálra zabálják magukat. Családon belül amúgy sem szoktunk "ajándékot"vinni,csak a gyerekeknek. Ez meg is történt!


Ez olyan mint Mátyás király meséje! Adtam is kaját meg nem is.


Le írtam hogy eljöttünk utána.

2011. nov. 28. 13:24
 44/75 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem mindkét fél hibázott.
2011. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
93%

"Engem meg arra tanítottak,ha valakit meghívok magamhoz egész napra,minimum hogy normális mennyiségű ételt elé teszek."


Erre mondtam azt,hogy ha veled valaki udvariatlan,akkor te attól még intézheted normális ember módjára és nem úgy,hogy megsérted a másikat.Fel kell állni (úgy,ahogy a férjed tette),meg kell köszönni a meghívást és eljönni,kár cirkuszolni és beolvasni nekik,hogy nem adnak többet enni.

2011. nov. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
37%
Egyetértek veled. Mit szóltak, amikor beolvastál nekik?
2011. nov. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:

A férjem nem megköszönte meg a meghívást,hanem csak felállt,és hozzátette hogy nem fogja megenni a gyerekek elől! Nem hangosan,de rosszallóan.


Mi miben vagyunk hibásak,azon kívül hogy én kiakadtam?! De nem volt cirkusz,hanem hangosabban tettem egy megjegyzést.

2011. nov. 28. 13:56
 48/75 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagy hibás semmiben. Az intelligencia öröklődik nagyrészben, neked kevés jutott. kismillióan leírták, hogyan lehetett volna intelligensen megoldani ezt a szitut. Neked nem sikerült, és most itt keresed a felmentést, hogy igazad volt (csak nem a jóöreg bűntudat...)


by the way, hasonlóan jártam év elején a bátyámnál. De nekem nem az esett le, hogy szándékosan éheztetnek, hanem az, hogy baj van náluk. Nem fizették ki egy munkáját, és emiatt az egész vállalkozása a tönk szélére került. szerinted nekem is ki kellett volna vernem a balhét, vagy inkább segíteni rajtuk?


A

2011. nov. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 A kérdező kommentje:

Aha,értem szóval én 1 ostoba bunkó nőszemély vagyok,a sógorék meg a szegény áldozatok!


Ahhoz mennyi intelligencia kell hogy mikor felhívott nem is egyszer közli hogy mégse menjünk. Esetleg ha elmondják hogy szar az anyagi helyzetük,és mi is vigyünk már valamit.

Néma embernek az anyja sem érti a szavát. És egyáltalán nincs lelkiismeret furdalásom.

2011. nov. 28. 14:24
 50/75 anonim ***** válasza:
60%
Hat, ne haragudj, de szerintem is eleg bunkosag volt toled beszolni. Tobb megoldas is lehetett volna. Pl. elviccelni a dolgot es megkerdezni kedvesen nem lehetne kifozni egy kis tesztat az egesz tarsasagnak, vagy kerni a gyereknek par szelet vajaskenyeret, esetleg, ahogy masok is irtak megkoszonni a vendeglatast es eljonni. Az, hogy ok nem cselekedtek udvariasan (vagy lukek voltak), az teged nem ment fol!
2011. nov. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!