Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha családtaghoz megyünk...

Ha családtaghoz megyünk vendégségbe, elvárható hogy jóllakasson bennünket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
85%

Ha nincs pénz, de szeretünk együtt lenni, lehet úgy meghirdetni egy alkalmat, hogy hozzon mindenki valami harapnivalót... Hányszor csinálunk ilyet, és milyen jól érezzük magunkat!


Nem lehet, hogy esetleg a rokonok erre számítottak? Hogy mindenki hoz valamit?


Amúgy én is jártam már így, vannak emberek, akik képtelenek megsaccolni, hogy mennyi kajára van szükség. Oda mindig jóllakva mentünk azután...


35n

2011. nov. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
73%

Azért ezt nehezen hiszem el, hogy ne tudnák megsaccolni, hacsak nem értelmi fogyatékos az illető.

Ha nehéz anyagi helyzetben vannak, mondhatták volna, vagy tehettek volna rá célzást.

2011. nov. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 A kérdező kommentje:

A gond csak az hogy karácsony óta most voltunk,és nem is mondták 1szóval sem hogy vigyünk valamit!


Hiába megyek oda jóllakva,egy idő után éhes lesz az ember,főleg meg 1gyerek. Hogy mondjam meg a 20hónapos lányomnak hogy nincs több kaja?!


Ráadásul egy faluban laknak,ahol vasárnap délután nincs bolt.

2011. nov. 28. 00:47
 24/75 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem tudom, én soha nem szerettem mások előtt enni, se gyerekként, se most, úgyhogy fél napokat kibírtam kaja nélkül. Megéhezik az ember, de azért nem annyira, hogy kannibalizmuson járjon az esze.

A kicsinek meg vihettél volna valamit külön.

Egyetlen tanulság van: magadra számíts. Ne várd el, hogy mások megfelelő empátiával vagy rációval viseltetnek irántad. Gondoskodj magadról.

2011. nov. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, de benned is lehetett volna annyi, hoyg megkérdezed, vigyetek-e valamit. Ez mindkét félen múlik, mutogatni persze könnyebb.

Az meg egy alap udvariassági dolog, ha vendégségbe mész, akkor rákérdezel, hogy valami üdítőt, bort, akármit vigyetek-e.

2011. nov. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
76%
Igen, az alap, hogy kérés nélkül is viszünk vendégségbe, sütit, desszertet, üdítőt, bort, ropit, csipszet, de nem kaját!!
2011. nov. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
79%
Ha annyira nincs pénz, nem kell vendégséget szervezni, ilyen egyszerű.
2011. nov. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
23%
te vmi bélpoklos vagy, hogy balhézol a kaja miatt?
2011. nov. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
63%
Na azért álljon meg a menet! Annak üzenem, aki írogatja, hogy lehet, csak ennyire telik! Senki ne mondja már nekem, hogy pár szelet vajas vagy zsíros kenyeret nem lehet kirakni az asztalra éppen.... Annyira nem hinném, hogy szegények, ha egyébként 4 db. grill kolbászt és krumplipürét oda tudtak tenni az asztalra. Nem is értem, hogy számolhatták ennyire el. Ha egész napra hívtak titeket, abban kimondatlanul is benne van, hogy kaját biztosítanak.
2011. nov. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
53%
Na, hát több eszük is lehetett volna. 1 kiló krumpliból meg a grillkolbászból főzhettek volna paprikázáskrumplit is, aztán akkor többet ehetett volna mindenki. Ha hozzánk jönnek, akkor én mindig úgy csinálom, hogy mindenkinek mondjuk 1-2 szelet hús, meg még rá is számolok, ha valaki többet eszik, így az sem gond, ha megmarad, meg nem kell főzni legalább másnap.
2011. nov. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!