Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha családtaghoz megyünk...

Ha családtaghoz megyünk vendégségbe, elvárható hogy jóllakasson bennünket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
100%
ha vacsorára vagytok hivatalosak akkor igen.sima látogatásnál ált. csak kávét sütit kínálnak.
2011. nov. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy valamilyen étkezésre vagytok meghívva (ünnepi ebéd, vacsora), vagy csak épp étkezésidőben zuhantatok be, és akkor csak megosztották veletek azt, ami épp volt.
2011. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokmindentől függ.

Hogy egész nap ott vagytok-e, vagy csak délután, és az anyagi helyzetüktől is. Illetve, hogy visztek-e valamit, vagy legközelebb ti hívjátok-e meg őket.

2011. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
62%
Meghívott 2 héttel ezelőtt, pontosan tudta hogy mennyien lesztek, mikor ettetek utoljára, tapasztalt volt az étkeztetésben és így is keveset csinált? Az a minimum (és maximum is) hogy megemlíted neki.
2011. nov. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
88%
Valamivel illik megkínálni, ha nem vacsira hívtátok akkor süti, szendvics vagy sós süti.
2011. nov. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
65%
Ismerőseim mesélik, hogy egyes családtagjaik ünnepi vacsorán olyan keveset adnak, hogy éhesebben mennek haza, mint ahogy odaértek. Elhiszem, hogy drága minden, de a krumplipüré, vagy a főtt rizs, valami feltéttel senkit se vág földhöz!
2011. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
54%
Mi ha vendègeket várunk, akkor tuti megteritsük az asztalt normàlisan. Szóval IGEN
2011. nov. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg van beszélve a kajálás akkor igen (lehetőségeihez mérten). Viszont ha csak pár órára mentek át beszélgetni, akkor csak süti, rágcsa, kávé és üdítő a menü. Vannak akik ezekből is jelentős mennyiséget tudnak betermelni :)
2011. nov. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 A kérdező kommentje:

A párom testvére még a múlt héten elhívott magukhoz,ma egész napra. Én a férjem,és a 20hónapos kislányunk. Nagyon ritkán járunk össze

Odaértünk délelőtt fél 11re,szóval előtte kajáltunk.

Délután 3óra felé,8embernek feltálaltak 1kg krumpliból pürét,és 4db grill kolbászt,amit elosztottak. A 8emberből,3gyerek.


Ezen a párommal nagyon felhúztuk magunkat. Én hangot is adtam neki,lehet szégyen de kiosztottam őket hogy lehet ilyet csinálni. Máskor szóljanak hogy vigyek ebédet,bár hozzá tettem többet nem kívánok menni! A férjem egyszerűen csak felállt,és köszönte szépen ő nem éhes,nem fogja megenni a gyerekektől!


Ha nincs pénzem kajára nem hívok el még egy embert sem,egy teljes napra. Mert szerintem éhen senki nem lehet! Rosszul gondolom?

2011. nov. 27. 23:04
 10/75 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták:)

Ha étkezésre hívnak benneteket (ebéd, vacsora), akkor számolnia kell azzal, hogy hány főt hívott meg, és ki mennyit tud enni. Nyilván a vendég részéről elvárható, hogy ne a vendégségben tesztelje le, mennyit tud enni, mielőtt kihányja az összes addig megevett kaját...


Viszont ha csak úgy beesik a vendég, akkor örüljön, hogy nem rakom ki. Nem szeretem, ha bejelentés nélkül bárki beállít.

2011. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!