Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát várok. Hogy mondjam el?

Babát várok. Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Az utolsó menzeszem kimaradt, most kellene épp meg lennie a vérzésemnek. A múlt hónapot ráfogtam az idegességre (szóval hogy amiatt nem jött meg), de ezt a hónapot nem tudom semmire sem fogni, szóval muszáj leszek elmondani itthon, meg már ideje is van. Kb 8 hetes terhes vagyok.

Másrészről: nagyon "szemétség" a szüleimmel szemben, hogy meg akarom szülni? Elvetetni semmiképp, örökbeadáshoz nem lenne lelki erőm... És ugye saját keresetem nincs... De az biztos, hogy nyugdíjas korukba a hátsófelüket is tisztára mosom, ha ezt megteszik értem/értünk most...


Mit tegyek? Hogy hozzam szóba?


16/L


2011. júl. 20. 17:17
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/276 anonim ***** válasza:
98%

amúgy mindenki más.

én örülök, hogy nem szültem 16évesen, és hasonló helyzetben sem hiszem, hogy meg tudnám tartani.. de persze vagyok olyan szerencsés, hogy nem kerültem ilyen helyzetbe..

2011. júl. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/276 anonim ***** válasza:
97%

Na a sztori végére most már én is kíváncsi vagyok.

No pici lány, mit szól apa?

2011. júl. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/276 anonim ***** válasza:
71%
18:12 pontozzatok csak le nagy részetek kis tini p*cs,aki okosnak képzeli magát, a másik részeteknek nincs gyereke,a maradék meg ítélkező,undorító fajtája az embernek,mert nem a saját háza táján seperget hanem egy szerencsétlen lányt cs*eszeget,aki nem azt kérte,mit csináljon a babával,hanem,hogy hogyan mondja el,szánalmasok akik lepontoznak egy őszinte véleményért,de hát legyetek boldogok magatokkal
2011. júl. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/276 anonim ***** válasza:
72%

Elég hihetetlen a történeted, nyilván te is tisztában vagy vele. Ha valóban védekeztetek és eseményutánit vettél be, akkor nem neveznélek felelőtlennek, és nem te vagy az első 16 éves, aki lefeküdt a fiújával. Azt azért el kell mondjam, éretlenségedet az bizonyítja a legjobban, hogy amiatt érzed magad felnőttebbnek, mert pl. nem jársz bulizni. Ez csupán beállítottság kérdése.. attól még nincs élettapasztalatod, csak 22-25 éves korod között fogsz elérni arra a pontra, hogy kialakuljon a személyiséged, megismerd magad és rájöjj, mihez akarsz kezdeni az életeddel. 16 évesen gyerek vagy, és nem hozhatsz életre szóló döntéseket, főleg nem érzelmi indíttatásból.

Ha a barátod meghalt, nagyon szomorú dolog, sajnálom. De őt nem hozza vissza egy gyerek, a te életedet viszont tönkreteheti. Te csak egy pótlékot keresel benne, de az ő élete nem lesz hosszabb attól, hogy tovább él néhány sejtje. El kell fogadnod a veszteséget, és továbblépni, tiszta lappal. Pontosan ugyanannyi emléked lenne róla gyerek nélkül is: azok a percek, amik a fejedben élnek róla.

Mindenképpen az abortusz lenne a legjobb megoldás. Hiába vagytok jómódúak, attól még te sohasem lehetsz önmagad, ha függetlenedésed előtt gyereket vállalsz. Az eredményeid leromlanak, ha egyáltalán tovább tudsz tanulni, azt is csak kompromisszummal és a családodra szorulva, és akkor még nem beszéltem a gyerek felnevelésének költségeiről, amit te nem fogsz tudni állni, nehezen kapsz jól fizető munkát, és különben is, egyedül leszel! Nem tudod őt rendesen iskoláztatni, szakkörökre járatni, nyaralni küldeni.. egész életedben rá leszel szorulva a szüleid pénzére. Fel kell nőnöd ahhoz, hogy gondoskodni tudj valaki másról..

Az, hogy ápolni fogod a szüleidet, ha megöregszenek, szerintem természetes dolog mindenhol, ahol jó kapcsolatban áll a gyerek a szüleivel. De belekényszeríteni őket egy olyan döntésbe, ami az egész életüket megváltoztatja, önző dolog.

Kíváncsi vagyok, hogyan állnak a problémához, eléggé kétesélyesnek tűnik a dolog..

2011. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/276 anonim ***** válasza:
69%
Nem szülnék 16 évesen, gyerekként gyereket. Megbeszélésre meg nincs egy idősebb testvér, nagyi, keresztanya, aki tanácsot adna?:(
2011. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/276 anonim ***** válasza:
82%
Szerinted milyen választ kapna, hogy mondja el? Mi, hogy válaszoljunk rá, ő ismeri a szüleit.Akik meg pontoznak, gratulálok, szüljön egy félárva gyereket, a barátjából egy kis darabot, nagyon megható, de gőze sincs mibe vág bele, és ha a szülei nem akarják?
2011. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/276 anonim ***** válasza:
26%

17:44- es vagyok, későn érkezett a válaszom., nem láttam, hogy meghalt. Sajnálom, beszélj velük, és a fiú családjával, nekik örömet okoznál a bánatban.


Ha az én fiam halna meg, az csak hab lenne a tortán, ha utána előállna azzal egy 16 éves kis k.rva, hogy úgy maradt-a halott fiamtól. Naná, egyenesen tapsikolnék örömömben.

2011. júl. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/276 anonim ***** válasza:
69%
Igen, örülnél, főleg, ha az egyetlen gyereked lett volna.
2011. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/276 anonim ***** válasza:
85%
Ha több évig éltek párkapcsolatban milyen jogon k*rvázod le?? Na ez aztán a kulturáltság netovábbja ... Nem tudom milyen jogon kap szerencsétlen ilyen minősítést. Még ha valami egy éjszakás kaland lett volna akkor azt mondom talán ... De így miért kell ilyen jelzőket használni??
2011. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/276 anonim ***** válasza:
29%
szerintem ÉRTELMETLEN ez a nagy veszekedés, amig nem tudjuk meg, hogy mit válaszoltak a lány szülei.
2011. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!