Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát "várok", hogy mondjam...

Babát "várok", hogy mondjam el a szüleimnek, barátomnak? Mi legyen a sulival?

Figyelt kérdés

Barátommal lassan 2 éve együtt vagyunk. Január közepén, pont peteérésemkor történt 1 baleset, kiszakadt a gumi. 1 nappal később el is mentem esemény utániért, bőven benne voltam a 72 órában, de nem jött meg a menzim. Vártam 1-2 hetet, majd csináltam tesztet, és pozitív lett... Képtelen voltam elmondani bárkinek is, inkább egyből mentem nőgyógyászhoz, aki megerősítette a dolgot.. Elmondta, hogy mik a lehetőségeim, de szinte nem is emlékszek, annyira kétségbe voltam esve.

Azóta sem merem elmondani senkinek sem, pedig muszáj lenne, mert nem tudom még, hogy megtartsam-e, és lassan kifutok a 12 hétből...


16/L


2011. márc. 27. 20:40
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/115 anonim ***** válasza:
42%

Aki felelőtlennek nevezi a kérdezőt, menjen át a szex.szerelem gyengédség topicba, ahol hülye tinik másról se írnak, minthogy "megdugott a barátom, szűz vagyok még?" és ossza ott az észt. A kérdező védekezett, utána is cselekedett, és felelősen próbál dönteni. Szóval, aki ezután is osztani akarja, ne rontsa már itt a légkört, és húzzon el a halál...


Kérdező: Szüld meg, és add örökbe. Írták fentebb, hol lehet ehhez segítséget kérni. Két okból javaslom ezt. Fiatal vagy még egy életen át tartó bűntudathoz, és ha most elveteted, később nem lehet gyereked.


A párodnak szólj, mielőbb. Az nem mentség, hogy "instabil" Ha emiatt el akar hagyni, jobb, ha most tudod meg. Utána pedig vele együtt, vagy egy tanároddal, akár osztályfőnököddel állj a szüleid elé, főleg ha olyan nagyon jó fejek, hogy "kidobnak otthonról"


A nőgyógyásszal pedig konzultálj rendszeresen, a tabletta miatt is. Lehet, hogy holnap nála kellene kezdened, és ezt az egészet átbeszélned vele is. Hátha jobb tanácsot tud adni, mint mi itt, látatlanban.

2011. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/115 anonim ***** válasza:
60%

Javítás:


"ha most elveteted, később nem lehet gyereked. "


Később NEM BIZTOS, hogy lehet gyereked.

2011. márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/115 anonim ***** válasza:
90%
21.36. - Túl estem rajta 16 évesen, majdnem 13 hetes voltam, én is úgy voltam pont, mint a kérdező, mármint az időhúzással kapcsolatban. "Megszültem", nem vágták darabokra. Persze nem mondom, hogy nem fordult már elő ilyen a világtörténelemben. Pedig ez már 12 éve volt. És én is együtt vagyok még az akkori barátommal. Együtt túl lehet élni, ha nehezen is. Muszáj, hogy együttműködjetek!!!
2011. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/115 anonim ***** válasza:
2011. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/115 anonim ***** válasza:
72%

ahogy pár oldallal előrébb írta valaki, már a 12. héten vagy...viszont abban téved, hogy van lehetőséged abortuszra, ugyanis nem kiskorú, hanem fiatalkorú vagy...ez a baba meg fog születni, mert abortusz nem lesz



úgyhogy legkésőbb holnap le kell üljél a szüleiddel beszélni, hogy unokájuk lesz

2011. márc. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/115 anonim ***** válasza:
13%
vetesd el!! vagy add örökbe a babát!!! de nehogy a szüleidre lógj nyakán a babát!!! idióta vagy,h utolsó 12 ben szólsz szüleidnek meg barátodnak!!! 16éves(ha annyi) barátod akarná gyereket??NEM plánéé szüleidnek igaza van,h nehogy ess teherbe ilyen fiatalon! remélem,h kapsz 2 pofont szüleidtől..felelőtlen vagy és gyerek vagy még ehhez!
2011. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/115 anonim ***** válasza:
73%

NEM plánéé szüleidnek igaza van,h nehogy ess teherbe ilyen fiatalon! remélem,h kapsz 2 pofont szüleidtől..felelőtlen vagy és gyerek vagy még ehhez!


Tudod a JÓ szülőnek az az ismérve, hogy a gyereke bármikor, bármiben számíthat rá. A kérdező szülei kijelentették, hogy tűnjön háztól, ha terhes lesz. Ha szerinted ez a helyes szülői hozzáállás, nagyon remélem, hogy soha a büdös életben nem lesz gyereked!

Idióta!

2011. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/115 anonim ***** válasza:
88%

22:11es egy barom. Ne is figyelj rá.

Egy kamasz lány édesanyjaként úgy gondolom, hogy itt egyértelműen a szülők hibája, hogy a kérdező nem mer nekik szólni. Hiányzik a BIZALOM és a SZERETET

2011. márc. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/115 anonim ***** válasza:
79%

21:44 1-es vagyok ismét.


Az előttem szólónak üzenem, hogy nem kéne így nekiesni..épp elég baja van enélkül is..

2011. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/115 anonim ***** válasza:
69%

Mi a fenének linkelgetitek állandóan a Néma sikolyt? Tiszta vallásos propaganda..

Nyugodtan pontozzatok le, de itt nem arról van szó, ember-e aki a lány hasában növekszik. Mert még nem az, csupán az lehet. Öntudata majd csak a 20. hét után lesz, jelenleg egy egy sejtcsomó, ami semmiben nem különbözik bármilyen más szervtől, daganattól, akármitől.

Itt az a kérdés, akarod-e hogy gyereked legyen? Ha nem, akkor még elvetetheted, fizikailag és lelkileg meg fog viselni, de nem azért, mert elvetted az életét, hanem mert lehetőséged lett volna rá, hogy életet adj, és nem tetted.

Ha megszülöd a babát, egyedül fogsz maradni, a szüleid fogják felnevelni - még téged is ők nevelnek - és a mai világban, ahol így is nehéz érvényesülni, jóval nehezebb helyzetbe kerülsz majd, hiszen nem alkalmaz senki egy 20 éves lányt 3 éves kisgyerekkel, egyedülállóként - kicsi az esélye, hogy a párod kitart melletted - nehezebben ismerkedsz, és le kell mondanod a legtöbb olyan dologról, ami egy tini életét általában teljessé teszi. Az nem működik, hogy állandóan más vigyáz a gyerekre, mert elvileg magad akarod felnevelni.. Ha a szüleid babázni akarnának, vállalnának maguknak gyereket.

Ha örökbe adod a babát, egy évet veszítesz, a tested átalakul, és egész életedben azzal a tudattal fogsz élni, hogy valahol van egy gyereked.. Ő ha felnő, felteszi majd a kérdést, ugyan miért nem kellett a saját anyjának. Persze ha elég elszánt vagy, hogy ezt végigcsináld, akkor dicséretes dolog, egy kisbaba szerintem nagyon nagy eséllyel talál szerető szülőket.

Miután anyagilag a szüleidtől függsz, eléggé nem fair dolog őket kész tények elé állítani, és a nyakukba varrni még egy kisbaba felnevelését, eltartását. Ha együttesen úgy döntötök, hogy megtartjátok, akkor ok, de szerintem ha valaki direkt húzza az időt azért, hogy már ne legyen visszaút, az minden, csak nem gerincesség.

Bocsáss meg, ha helyenként durván fogalmaztam, ez nem neked szólt, hanem a kommentelőknek akik lelkiismereti belemagyarázós dumákkal akarnak befolyásolni, holott ez egy olyan állapot, amikor kizárólag az ész kell hogy döntsön. Egy gyerek jövője forog kockán, a te gyerekedé. Fel tudod nevelni úgy, hogy a legjobb legyen neki? Anélkül hogy valaha is megforduljon a fejedben, feláldoztad rá a fiatalságodat? Ha őszintén így érzed, még akkor sem biztos, hogy jó ötlet megtartani..

Én 16 évesen senkinek nem javaslom, hogy szüljön, de ezt nem én fogom eldönteni. Te és a családod, hiszen együtt nevelnétek fel. Úgyhogy a legtisztább, ha azonnal le is ülsz velük beszélgetni..

2011. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!