Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát "várok", hogy mondjam...

Babát "várok", hogy mondjam el a szüleimnek, barátomnak? Mi legyen a sulival?

Figyelt kérdés

Barátommal lassan 2 éve együtt vagyunk. Január közepén, pont peteérésemkor történt 1 baleset, kiszakadt a gumi. 1 nappal később el is mentem esemény utániért, bőven benne voltam a 72 órában, de nem jött meg a menzim. Vártam 1-2 hetet, majd csináltam tesztet, és pozitív lett... Képtelen voltam elmondani bárkinek is, inkább egyből mentem nőgyógyászhoz, aki megerősítette a dolgot.. Elmondta, hogy mik a lehetőségeim, de szinte nem is emlékszek, annyira kétségbe voltam esve.

Azóta sem merem elmondani senkinek sem, pedig muszáj lenne, mert nem tudom még, hogy megtartsam-e, és lassan kifutok a 12 hétből...


16/L


2011. márc. 27. 20:40
 71/115 anonim ***** válasza:
26%

Én is csak azt tudom mondani, hogy beszélj anyukáddal. Ha lehet, vetesd el.


AZ örökbeadás nem opció szerintem, hogy lehetne egy gyereket, akit megszült, elajándékozni?! Ez rosszabb, mint felnevelni.

2011. márc. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/115 anonim ***** válasza:
31%

Elmúltál 14,már nem fogják elvenni,hacsak nem beteg a magzat...

ez már a 12.hét mindenkép

2011. márc. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/115 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem rosszabb úgymond elajándékozni, mint megölni. Amúgy nagyon tévedsz, nincs sok árva gyerek, állami gondozásban vannak sokan, mert a szüleik nem tudják eltartani őket, de őket nem adhatják örökbe. Esteleg roma gyerekek vannak. A tiedért versengenének jobbnál jobb szülők, hogy mindent megadjanak neki. Ez is egy opció, de lehet, mire megszülöd lerendeződik minden konfliktus, és megtarthatod, lehet örülni is fognak neki. Szerintem ne vetesd el semmiképp.
2011. márc. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/115 anonim ***** válasza:
28%

Na szóval, leírom magyarul:

A kedves kérdező kisbabát akar és emiatt nem mondta el senkinek, főleg, hogy már simán benne van a 12-14 hétben és tudja így nem vetetheti el.

Csak azt nem értem, hogy egy 16 éves lánynek minek kell gyerek, mikor még ő maga is az!? Lehet vannak dolgok amit másképp látsz és gondolsz mint a többi korodbeli, de attól még GYEREK vagy!

Nem baj, fátylat rá, majd pár év múlva megbánod, hogy a baba miatt lemaradtál sok dologról. Flörtölés, ulizgatások.

De azzal sem törödött a drága kislány, hogy ezzel elrontja más életét is, vagyis a barátjának életét, az, hogy te akarod a babát az nem jelenti azt, hogy Ő is!

Most, hogy együtt vagytok még, az csak egy dolog, de nem jelenti azt, hogy a barátod nem-e akar más lánnyal együtt lenni, majd később csak a baba fog titeket összekötni valószínű, ha megtartod!

2011. márc. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/115 anonim ***** válasza:
80%

Elolvastam minden választ.

Én csak annyit tudok neked mondani:

Van egy nagyon jó barátnöm, 16 évesen lett terhes, most 17, február közepén született meg a kisfia. Nekik is kiszakadt az óvszer. Náluk egy percig nem volt kérdés, hogy megtartják-e, a párja is ugyanennyi idös. A barátnömnek ráadásul van 2 fiútestvére akik ikrek és kisebbek nála, ök is velük élnek de mindenben támogatja mindenki a barátnömet. A párjával a szülés után is nagyon nagyon szeretik egymást, annyira aranyosak:))

Anyai feladatait eddig nagyon jól végzi, mindig örömmel meséli mik történtek velük. Mondta, hogy az elején nem könnyü, de bele lehet rázódni hamar. Öt is itt ismertem meg a Gyakorin tavaly egy kérdése kapcsán, akkor még én is várandós voltam a lányommal (aki már 7 hónapos), aztán nagyon jó barátságba lettünk.


Mielött öt nem ismertem volna meg és mielött nekem nem született volna gyermekem, azt gondoltam teljes biztonsággal, hogy aki túl fiatalon teherbe esik, annak a legjobb döntés elvetetni. De ez azóta teljesen megváltozott, mert azt gondolom, hogy 17 évesen is lehet valaki komoly és felelösségteljes édesanya. Volt osztálytársnömnek 8 éves a lánya, 14 évesen esett teherbe, most lakáshitelböl de van saját lakása, dolgozik, se a pasi se a szülei egy percig nem álltak mellette de megcsinálta!


Az anyagiak meg: gyest plusz csp-t kapni fogsz, az elsö évben ez tuti elég lesz a babára, 1 év után lehet részmunkaidöben dolgozni vagy esetedben befejezheted a sulit.


De azért persze elöbb otthon kell megbeszélned a szüleiddel és a pároddal, hogy mit szeretnél, vagy mi legyen, ezek amiket leírtam csak akkor érvényesíthetö. Írd meg kérlek mi lett!!


23/N

2011. márc. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/115 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam végig a kommenteket,nem is értem hogy lehet olyat tanácsolni hogy vetesd el,tartsd meg,add örökbe. Semmit nem tudunk mi itt a családi helyzetedről,a szüleid véleményéről,rólad..én biztos nme osztogatnék tanácsokat,azon kivül,hogy üljetek le beszélni a barátoddal,a szüleiddel és az ő szüleivel.

Viszont bennem felmerült egy olyan kérdés,hogy elvileg 18 éves korodig tanköteles vagy ,ilyenkor mi van? Valaki leirhatná aki járatos a jogokban mert szerintem a kérdezőt is érdekli.

2011. márc. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/115 anonim ***** válasza:
77%
tankötelességhez: vagy magántanuló lesz vagy amig suli van vigyáz a kicsire valaki vagy mint melóhelyen,kiirja a doki "betegszabira",és halaszt 1 évet
2011. márc. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/115 anonim ***** válasza:
77%

azt tudd,hogy utánad is és a baba után is járni fog családi pótlék,méghozzá emelt

plussz gyes

tehát nagyjából 50ezred lesz eltartani a babát és magadat

2011. márc. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/115 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, az a tény, hogy azt mondta anyud, ha terhes leszel kidob... Ne legyen visszatartó erő. Sok mindennel "rémítgetik" az embert mert meg akar óvni tőle. De hidd el az első hirtelen haragon, és döbbeneten túl , úgy gondolom számíthatsz majd a szüleidre. A párodra nem tudom, kevés az info. Te egy jó lány vagy, felnőttes gondolkodással. Védekeztél,de sajna ez benne van a pakliban. Nincs olyan fogamzásgátló módszer ami 100% csak ha nem szeretkezel. Azt is megértem, hogy nem akarod örökbe adni. Mi a férjemmel 2 évig küzdöttünk egy babáért, már úgy volt, hogy csak lombikkal lehet,de spontán összejött. Mégis megértem, mért nem szeretnéd örökbe adni. Az , hogy te hogy fogod meghálálni, hogy segítenek neked felnevelni? Szerintem te se azért szülnéd meg a babádat, hogy neked hálás legyen majd ha segítségre szorul az életében, és te segíted. Ha jól nevelnek valakit, és jó a kapcsolat családon belül, nem anyagi érdekek a fontosak. Az unokájuk mosolya, az, hogy látják majd te is mindent megteszel. Befejezed a tanulmányaidat, normális munkád lesz. Rendezett körülményekre fogsz törekedni, ezek lesznek a "fizetségek". Mihamarabb beszélj a szüleiddel, és pároddal, mert a végén a késlekedés fog okot adni a mérgességre. Nem szabad még 2-3 napokat se halasztgatni. Hidd el attól nem lesz könnyebb. Sok siker, legyen úgy ahogy szeretnéd!

Üdv. 20 hetes kismama

2011. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/115 anonim ***** válasza:
31%
le vagyok pontozva! hát nem csodálom! De mondd már meg,hogy 16évesen minek a baba?éretlen ehhez..és fiatal,nincs saját lakása se munkája..még tanköteles iskolába kell járnia. Sajnos tönkre fogja tenni magát! ne reménykedjen,hogy barátja végig mellet lesz,egy kis srác ki akar ilyen fiatalon apa lenni? üzenem akinek 20 éve szült annyi idősen,ekkor más volt a világ ,de nyisd már ki a szemed,h most milyen világban élünk! A 17éves gyerek sztori..hiába aranyosak,de úgyis idővel megunja a srác,h lemaradt mindenről..de persze gyerekről nem mond le(remélem). Sose fogom megérteni Tini gyerekeket!hogy lehet ennyire felelőtlen,h időben nem mondja szüleidnek??? Ha lenne lányom,tuti elvetetném,mert tudom,h ilyen fiatalon nem kéne gyerek,mert ugye Ő maga is gyerek!és elcseszheti az életét!!
2011. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!