Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát "várok", hogy mondjam...

Babát "várok", hogy mondjam el a szüleimnek, barátomnak? Mi legyen a sulival?

Figyelt kérdés

Barátommal lassan 2 éve együtt vagyunk. Január közepén, pont peteérésemkor történt 1 baleset, kiszakadt a gumi. 1 nappal később el is mentem esemény utániért, bőven benne voltam a 72 órában, de nem jött meg a menzim. Vártam 1-2 hetet, majd csináltam tesztet, és pozitív lett... Képtelen voltam elmondani bárkinek is, inkább egyből mentem nőgyógyászhoz, aki megerősítette a dolgot.. Elmondta, hogy mik a lehetőségeim, de szinte nem is emlékszek, annyira kétségbe voltam esve.

Azóta sem merem elmondani senkinek sem, pedig muszáj lenne, mert nem tudom még, hogy megtartsam-e, és lassan kifutok a 12 hétből...


16/L


2011. márc. 27. 20:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/115 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem adom örökbe.

Mennyi árva gyerek, minek szüljek még egyet? Mikor úgyse szeretné senki az árvaházban.. Mi a biztosíték arra, hogy örökbefogadják egy én kisbabámat? Nem, ez egyáltalán nem járható út számomra!

2011. márc. 27. 21:17
 32/115 A kérdező kommentje:
Bocsi volt pár elírás csak eléggé ki vagyok akadva mostanában...
2011. márc. 27. 21:18
 33/115 anonim ***** válasza:
61%

Én ismertem a falunkban egy csajszit, aki szintén 16volt amikor szült. NEm irigylem, hogy miket kellett neki kiállnia szülei miatt és a falusi emberek beszólásai miatt.

De most már lassan 3éves a gyerek és a csajszi leérettségizett 20évesen.

De ennek ellenére azt mondom, hogy mondd el a szüleidnek és vetesdd el a gyereket. NAgyon fiatal vagy.Gondolj csak bele, 2éve maradtál tál az általános suliból és most meg a babakocsit akarod tológatni. Meg a szaros pelenkát cserélgetni a tételek tanulása mellett. Ugyhogy a szüleid tartanak el titeket.

2011. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/115 anonim ***** válasza:
96%

szerintem azért vagy felelőtlen, mert eddig halogattad azt, hogy elmondd bárkinek is. amikor már késő ahhoz, hogy meghozzátok közösen a döntést, hogy mi legyen a sorsa. ez komoly dolog, ezzel nem lehet így szórakozni


Itt nem a kérdező a felelőtlen, hiszen őt megtette amit lehetett, bevette a sürgősségi tablettát. Azért pedig, hogy nem mert szólni, egyértelműen a szülők a hibásak. Hogy lehet olyat mondani a saját gyerekünknek, hogy kidobjuk a házból, ha terhes lesz? Az ilyen szülő ássa el magát, de nagyon mélyre! Amikor gyereket vállalunk, vele együtt a gondokat is vállaljuk és ha bajban van, minden tőlünk telhetőt meg kell tennünk, hogy segítsünk rajta! Kössem fel magam, ha ilyen szülő leszek, ez felháborító!

2011. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/115 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez 16 évesen korai, de te tudod. Minél hamarabb mond meg.

És még egy dolog: számítson a barátod véleménye is, ne az legyen hogy te szeretnéd, a szüleid belementek, és akkor felneveled, az ő véleménye is számít! (bocsi ezt csak azért mondom, mert nagyon sok nő egyedül dönti el ezt, mit sem törődve azzal hogy a pátja akarja-e vagy sem, emiatt regeteg szakítás volt már...)

2011. márc. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/115 anonim ***** válasza:
14%

Pont azt írtam hogy nagyon sokan várnak arra hogy örökbe fogadhassanak kisbabát! Belegondoltál már abba hogy ha megszülöd akkor mi lesz veled? Magán tanuló leszel, bulizni nem mehetsz el, a barátod szinte BIZTOS hogy el fog hagyni egy idő után, így minden szórakozásból kimaradsz és egyedül maradsz a babával. Persze írhatod hogy a te barátod sose hagyna el, de ez nem mese világ, ha nem most legkésöbb 1-2 év múlva el fog hagyni egy olyan lányért akinek nincs gyereke és szép fiatal.

Az abortuszról meg még annyi hogy valószínüleg nállad már nem úgy szednék ki hogy ki szippantják vákuum készülékkel, hanem szétvágnák a gyereked és darabokban szednék ki. Nem ez nem vicc, olyan idősen már vannak lábai kezei feje, sőt még újjai is vannak. Ha képes lennél ezt megcsinálni a gyerekeddel hát hajrá

2011. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/115 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg direkt halogattad idáig hogy már ne lehessen elvetetni... Szerintem fiatal vagy ilyen döntésekhez, de hát te tudod.
2011. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/115 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is késő már az abortusszal, nagyon rosszul tetted, hogy eddig nem mondtad el, valóban megszakítható a 18. hétig mivel csak 16 éves vagy, azonban ilyenkor már majdnem a terhesség felénél jársz, és nagyon veszélyes így az abortusz.

Ami nekem még probléma, erről a doki mit mondott nemtom, de bevetted a 72 órásat, ami irdatlan nagy adag hormon, attól nem lehetett/lehet baja a babának? Én nem értek hozzá, de megkérdezném az orvost.

2011. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/115 anonim ***** válasza:
23%
És az még hagyján hogy a szüleidnek kell eltartani, de arra nem gondolsz mekkora felelősséget varrsz a barátod nyakába, mikor ő ezt lehet nem akarja még? És hogy ezzel elronthatod az ő életét is?
2011. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/115 anonim ***** válasza:
89%
ne halogasd, ess túl a beszélgetésen, miért nem tetted meg előbb?! aztán írj mi volt
2011. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!