Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát "várok", hogy mondjam...

Babát "várok", hogy mondjam el a szüleimnek, barátomnak? Mi legyen a sulival?

Figyelt kérdés

Barátommal lassan 2 éve együtt vagyunk. Január közepén, pont peteérésemkor történt 1 baleset, kiszakadt a gumi. 1 nappal később el is mentem esemény utániért, bőven benne voltam a 72 órában, de nem jött meg a menzim. Vártam 1-2 hetet, majd csináltam tesztet, és pozitív lett... Képtelen voltam elmondani bárkinek is, inkább egyből mentem nőgyógyászhoz, aki megerősítette a dolgot.. Elmondta, hogy mik a lehetőségeim, de szinte nem is emlékszek, annyira kétségbe voltam esve.

Azóta sem merem elmondani senkinek sem, pedig muszáj lenne, mert nem tudom még, hogy megtartsam-e, és lassan kifutok a 12 hétből...


16/L


2011. márc. 27. 20:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/115 anonim ***** válasza:
86%
Jobban megbánod,ha megszülöd és nem tudod tisztességesen eltartani,mintha elveteted! Anyukád az első haragja után biztosan megbékél és megtudjátok beszélni a dolgokat.
2011. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/115 anonim ***** válasza:
40%
ha ennyi óvintézkedés mellett fogant meg annak OKA van...
2011. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/115 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor valamelyik nap majd spontán odamegyek és elmondom .. Barátomnak egyszerűbb lesz, csak ő eléggé instabil személyiség, félek, nehogy kárt tegyen magában ..
2011. márc. 27. 20:50
 14/115 A kérdező kommentje:
Második 20:50: ezt hogy érted?
2011. márc. 27. 20:51
 15/115 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj ezt sürgősen megkell beszélned a szüleiddel anyád csak úgy nem dobhat ki biztos segíteni fog a te érdekedben is minél hamarabb ülj le velük beszélni, és minél hamarabb dönts a sorsáról ilyen fiatalon a gyerek vállalás suli mellett szinte elképzelhetetlen tanulásod meg a továbbtanulásod is befojásolhatja nem lebeszélni akarlak a babáról félre ne értsd csak olyan döntést hozz amit biztos nem fogsz megbánni és mihamarabb beszéld meg a barátoddal biztos megfogja érteni hogy mibaj van ha szeret téged segiteni fog ebben biztos lehetsz.
2011. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/115 anonim ***** válasza:
100%
Bátorság! Vegyél egy nagy levegőt és vágj bele. Írd meg, hogyan reagáltak a hírre és hogy döntöttél/döntöttetek?
2011. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/115 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én nem akarlak elkeseríteni, de ha jan. közepén estél teherbe, akkor neked max. 1-2 heted van elintézni az abortuszt, ha nem akarod megtartani. Emlékezz vissza, és írd meg gyorsasn kb. hanyadikán jött meg a legutolsó menstruációd és megmondom, hány hetes terhes vagy pontosan.
2011. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/115 anonim ***** válasza:
74%

20:50es úgy értette, hogy ha a védekezés meg a 72órás ellenére megfogant a babád, akkor Ő nagyon meg akar születni, biztosan dolga lesz a világban.

Én is pont egy ilyen baleset során fogantam, 72órás tabletta után. Anyukám 15 éves volt. Őt a nagymamám támogatta a döntésében, és az is igaz, hogy akkoriban könnyebb volt a lakáshoz jutás, mert csak fel kellett iratkozni, 3év múlva kaptak is. A mai világban más szelek fújnak...

Azonkívül gondolj bele, hogy milyen továbbtanulós terveid voltak, mert azokat most egy időre elfelejtheted, ha megtartod a babát. Én sokszor elgondolkozom azon, hogy mi lett volna anyukám sorsa, ha befejezi a sulit, akkor nem kéne most kulimunkát végeznie, lehetett volna rendes szakmája...

Minden jót kívánok Neked, és azt is, hogy a lehető legjobb döntést hozd!

2011. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/115 anonim ***** válasza:
92%

Minnél előbb ülj le a barátoddal és a szüleiddel beszélni, mert tényleg nagyon fogy az időd, főleg ha nem akarod megtartani a babát.

Anyukád biztos nem fenegetésként mondta, hogy kidob, csak aggódik érted és nem szeretné, hogy ilyen fiatalon anyuka legyél.

Nehéz arra válaszolni, hogy-hogy mond el a szüleidnek és barátodnak mert Te ismered őket jól, Te tudod, hogy kell lassan "beadagolni" a dolgokat nekik. Egy biztos, ne azzal kezd rögtön, hogy "Anya terhes vagyok" mert ilyen hirtelen tökre le sokkolnád Őt. Csak apránként.

A sulit pedig folytasd ott, ahol abbahagytad, emiatt nem kell ott hagynod!

2011. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/115 A kérdező kommentje:

El fogok mondani.. Holnap vagy holnapután. Még erőt gyűjtök, addig barátomnak mondom el..

Nem tudom mikor jött meg, eléggé össze-vissza a ciklusom a súlyom miatt... :(

2011. márc. 27. 21:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!