Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát "várok", hogy mondjam...

Babát "várok", hogy mondjam el a szüleimnek, barátomnak? Mi legyen a sulival?

Figyelt kérdés

Barátommal lassan 2 éve együtt vagyunk. Január közepén, pont peteérésemkor történt 1 baleset, kiszakadt a gumi. 1 nappal később el is mentem esemény utániért, bőven benne voltam a 72 órában, de nem jött meg a menzim. Vártam 1-2 hetet, majd csináltam tesztet, és pozitív lett... Képtelen voltam elmondani bárkinek is, inkább egyből mentem nőgyógyászhoz, aki megerősítette a dolgot.. Elmondta, hogy mik a lehetőségeim, de szinte nem is emlékszek, annyira kétségbe voltam esve.

Azóta sem merem elmondani senkinek sem, pedig muszáj lenne, mert nem tudom még, hogy megtartsam-e, és lassan kifutok a 12 hétből...


16/L


2011. márc. 27. 20:40
 61/115 anonim ***** válasza:
29%
Na-na-na!!!! Nem én linkeltem ugyan a videót, de azért ne élj tévedésben: egy 12hetes magzat nem sejtcsomó, hanem kész kis emberke, aki ébren van-alszik, szopja az ujját, és ide-oda úszkál.
2011. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/115 anonim ***** válasza:
38%
Igen, az alakja hasonló, reflexek is működhetnek, de tudatos agyi tevékenysége még nincs. Egy ember mi tehet azzá, ha nem az öntudata? Én úgy gondolom, nem szabad hagyni, hogy a sors hozza meg a fontos döntéseket. Azért nem szabad megtartani, mert sajnálja elvetetni.. Egy gyereket akarni kell, és rendelkezni kell a felneveléséhez szükséges lelki és anyagi háttérrel. Szerintem tiniként a lányok többsége nem rendelkezik ezekkel.. ebből kifolyóan bármennyire is őszintén szeretne, nem biztosíthat normális életet a gyerekének. És itt az ő érdekeit kellene figyelembe venni..
2011. márc. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/115 anonim ***** válasza:
34%

azért már ne haragudj, te 85%os aki azt mondod egy 12 hetes magzat egy sejtcsomó ami olyan mint egy daganat, érzi a a fájdalmat megvannak a kezecskéi lábacskái úszkál,ver a szíve, ÉL.te szólod le a kommentelőket és durvaságokat meg ostobaságokat írsz, láttam a saját gyermekemet 11 hetes magzatként hát a szám is tátva maradt sosem hittem hogy már ennyire ember formája van. A kérdező beszél a szüleivel és eldöntik, hidd el ha van esze nem idegenekre hallgat.

Kedves kérdező mindenképp beszélj a szüleiddel mond el nekik hogy védekeztetek tablettát is vettél be, meg kell hogy értsenek téged hiszen a szüleid! Az a baba nagyon megakar születni, ha még akkora hormonadag után is megmaradt, a barátoddal is beszélj kedves kérdező ne húzd tovább joga van tudni!

2011. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/115 anonim ***** válasza:
26%

22:21-es vagyok:

22:53-as, egyetértek!

2011. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/115 anonim ***** válasza:
63%

Én is láttam már 11 hetes magzatot, és az alakja egyáltalán nem befolyásolja az agyi képességeit. Persze hogy ÉL, mind minden egyéb szerv és sejt! Mozgást végez, munkát végez, de öntudata nincs, éppen annyira a szervezet része mint maga a méh! Emberi élete csak az öntudattal kezdődik meg..

Bármennyire is élet-halál kérdést csinál ebből bárki, ebben az állapotban még csak egy lehetséges emberről beszélünk, ugyanúgy mint egy nem megtermékenyült petesejt esetén.

Ki találta ki, hogy érez fájdalmat? Lehet hogy vannak reflexei, de hogy abban semmi tudatosság nincs, abban biztos lehetsz.

2011. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/115 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


21 évvel ezelőtt ugyanebben a cipőben jártam, ugyanennyi idősen, mint most te. A szüleim ugyanazt mondtaák amit neked, és be is tartották. Ma van egy nagyszerű lányom.

A döntésemet sosem bántam meg.

Nem tudok tanácsot adni neked. Nem mondhatom, hogy ezt vagy azt tedd. De azt tudnod kell, ha vállalod, a munka oroszlánrésze a tiéd lesz. A legnagyobb teher a te válladat nyomja majd. Neked akkor is csinálnod kell, ha mindenki más hátat fordít. És nagyon nehéz. De egyben csodálatos is. Azt gondold végig, hogy képes vagy e felelősséget vállalni más valakiért? Képes vagy e jobban szeretni valakit önmagadnál? Lemondani és áldozatot hozni. Mert akkor lesz valaki, aki örökké a te gondod, de a te örömöd is. A tiéd. Ahogyan a döntés is.

Kívánom, hogy a neked legjobb döntést hozd meg!

2011. márc. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/115 anonim ***** válasza:
59%
Tönkre tenéd egy gyerek életét mert homokba dugod a fejed, te nem tudod felnevelni az apuka labilis nem fog segiteni, a szüleid nem fogják szeretetben nevelni a tini lányukat meg az unokát. Ha megszülöd a gyerek az ő és a saját életét is tönkre teszed.
2011. márc. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/115 anonim ***** válasza:
66%

Egyébként annyira bírom, hogy itt az embereknek egy 12 hetes magzat aminek nincs öntudata (mint azt előttem leírta egy hozzászóló) egy érző kis lélek akit nem szabad megölni mert hát jajj szegény, de egy tyúkot vagy egy disznót aki érzi a fájdalmat és úgy igazából ÉL, levágnak és megesznek, na ez a kegyetlenség és nem az abortusz.

Bocs hogy offoltam de ezt muszáj volt leírnom, nem hiszem el hogy senki nem gondol bele.


Amúgy szerintem vetesd el vagy add örökbe, nem biztos hogy a barátod kiáll melletted végig, sokkal kevesebb lehetőséged lesz mint bármelyik normális tininek, neked még szórakoznod, tanulnod kell, ne szülj a szüleid nyakába mégegy gyerkőcöt!

2011. márc. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/115 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképpen beszéld meg a szüleiddel,barátoddal,hogy látják ezt a dolgot,meg hogy hogyan állnak hozzá az egészhez.

Nekem is van két lányom,igaz a nagyobbik még csak 12 éves,de ha hasonló helyzetbe kerülne egy dolgot biztosan sose tennék,hogy kidobnám őt! Úgyhogy minél előbb tessék ezt megbeszélni!

2011. márc. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/115 anonim ***** válasza:
85%
*Ha ennyi idősen ilyen helyzetbe kerülne,úgy értettem természetesen.
2011. márc. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!