Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát "várok", hogy mondjam...

Babát "várok", hogy mondjam el a szüleimnek, barátomnak? Mi legyen a sulival?

Figyelt kérdés

Barátommal lassan 2 éve együtt vagyunk. Január közepén, pont peteérésemkor történt 1 baleset, kiszakadt a gumi. 1 nappal később el is mentem esemény utániért, bőven benne voltam a 72 órában, de nem jött meg a menzim. Vártam 1-2 hetet, majd csináltam tesztet, és pozitív lett... Képtelen voltam elmondani bárkinek is, inkább egyből mentem nőgyógyászhoz, aki megerősítette a dolgot.. Elmondta, hogy mik a lehetőségeim, de szinte nem is emlékszek, annyira kétségbe voltam esve.

Azóta sem merem elmondani senkinek sem, pedig muszáj lenne, mert nem tudom még, hogy megtartsam-e, és lassan kifutok a 12 hétből...


16/L


2011. márc. 27. 20:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/115 anonim ***** válasza:
93%
Na jó, akkor mondjuk, hogy valamikor jan. elején, ha pont a peteérésedkor történt a "baleset" ami hó közepén volt. Legyen akkor mondjuk jan. 2-a. Ha jan. első napjaiban jött meg utoljára, akkor rossz hírem van, mert pont a 12. hétben vagy! abortuszt meg nem lehet 2 nap alatt elintézni, mert hivatalosan is kell járni, rengeteg papírt kell kitöltögetni, 2x is el kell menni a családügyisekhez, több nap különbséggel. Viszont úgy tudom, hogy kiskorú esetén 18. hétig van lehetőség elvetetni, de az már 4 (!!!) hónapos terhesség, nagyon durva:S Ne haragudj, de előbb kellett volna összeszedned magad és a szüleid elé állni. Sajnálom!
2011. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/115 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva én nem nagyon szeretném elvetetni... Csak nem tudom, hogyan szerezzek pénzt miközben majd babázok...

Gazdagok vagyunk, de ennyire nem szeretném lehúzni a szüleimet, és ha mégis adnának, hogyan hálálnám meg?...

2011. márc. 27. 21:07
 23/115 A kérdező kommentje:
Miért vagyok felelőtlen?
2011. márc. 27. 21:08
 24/115 anonim ***** válasza:
78%
Ess rajta túl, nagyon meg fogsz könnyebbülni! Akár már most is, meglátod, csak az első szavak nehezek, a többi már ömleni fog magától, és biztos vagyok benne, hogy a szüleid jól állnak majd hozzá. Ne hibáztasd őket, ha először nem a legjobban reagálnak, látod, te is hogy bepánikoltál először, ők is így lesznek. De biztos nem fognak bántani vagy kidobni. Ne húzd sokáig, mert magadnak ártasz vele.
2011. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/115 anonim ***** válasza:
80%

huhh!

erre nem tudok mit mondani! csak erőt kivánok de nagyon sokat!:)

remélem minden rendbe lesz veletek!!!

és annyira kegyetlen az élet, h aki akar annak nem jön össze a gyerek aki meg nem akar annak meg jön a pici!

majd azért ird meg, h h sikerült a bejelentés:)

és drukkolok:))

2011. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/115 anonim ***** válasza:
28%
Miért vagy felelőtlen?????? Hisz te magad is még gyerek vagy! Szerintem vetesd el. És nem azért mert az abortusz híve vagyok. Imádom a gyerekeket de nem hinném, hogy 16 évesen készen állnál az anyaságra ami nagy felelősség. Ne anyukádék nyakára szüld a babát!!!!
2011. márc. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/115 A kérdező kommentje:

Azért vagyok felelőtlen, mert nem nagyon szeretném elvetetni?

Szerintem akkor vághatnád ezt a pofámhoz, ha nem is védekeztem volna..

2011. márc. 27. 21:14
 28/115 anonim ***** válasza:
55%
Az abortusz elég sok kockázattal jár, előfurdolhat akár az is hogy késöbb amikor tényleg szeretnél babát akkor már nem fog menni. Nem beszélve arrol hogy milyen lelki traumákat tud okozni. A legjobb döntés szerintem ilyen helyzetbe, hogy megszülöd a babát, és utána örökbe adod. Elég sokan akarnak Magyarországon örökbe fogadni kisbabát. De 16 évesen Anyukának lenni hihetetlen nagy felelősség és eléggé látszik rajtad hogy te biztosan nem lennél rá kész. Ezzel a saját életed és a baba életét is tönkre teheted
2011. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/115 anonim ***** válasza:
70%
21.07 vagyok. szerintem azért vagy felelőtlen, mert eddig halogattad azt, hogy elmondd bárkinek is. amikor már késő ahhoz, hogy meghozzátok közösen a döntést, hogy mi legyen a sorsa. ez komoly dolog, ezzel nem lehet így szórakozni
2011. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/115 anonim ***** válasza:
37%

Mihamarabb mondd el otthon, te megtettél mindent, ami tőled telt. Védekeztetek, ami csődöt mondott, eseményutánit vettél be, ami szinte biztosan meggátolja a teherbe esést, és mégis megtörtént.

A szüleid biztos ki lesznek akadva, de ez bárkivel megtörténhet. Nagyon nagy peched volt!

Semmiképp sem javasolom, hogy megtartsd a babát, még ha szívesen foglalkoznál is vele. Túl fiatal vagy.. Neked még sok dolgod van az életben, mielőtt gyereket vállalnál.

Persze ezt a családoddal közösen fogjátok eldönteni, de ha tényleg ennyire óvnak a teherbe eséstől, akkor eszükben sincs támogatni az unokájukat, és neked is egészen más jövőt szánnak, mint hogy tiniként szülővé válj.

Beszélj velük, akár már ma este! Egy hét múlva sem lesz könnyebb eléjük állni, de addig kifutsz az időből!

2011. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!