Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmesélné valaki, hogy a...

Elmesélné valaki, hogy a gyerekekben mit lehet szeretni? A sok vinnyogáson, meg a hisztizésen kívül?

Figyelt kérdés
Meg azon kívül hogy az egész életed rámegy a gyereknevelésre?
2011. jan. 26. 23:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
100%
Azok a nők, mint általában az emberek, ha valami rossz történik velük, úgy érzik ha kimondják megkönnyebbülnek, vagy csak jólesik nekik. Valahogy a negatív, mintha jobban lesúlytaná, de hidd el amiről viszont nem beszélünk, az érzelmek. Nem is lehet megfogalmazni egy gyermek iránti szeretetet. Tudod, lehet, hogy tegnap úgy felbosszantott, mert kiöntötte a kakaóját, amit már rég nem szokott, ügyesebb. Ez a dolog úgy 2 percig tartott, de egész nap az aranyos szövegei, a nézései stb kompenzálják ám azt, sőt ... Csak azt valahol már természetesebbnek vesszük, nem meséljük el az egész napi szövegelését, nézését, viszont, hogy a kakaó kiömlött ajjjj valahogy kijön, mikor barátnőm megkérdi. A jó dolgokat is elmeséli az ember, de nem oly részletesen, mert több van. Fura ellentmondásos dolog ez valahogy.
2011. jan. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
25%
Én sem szeretem a gyerekeket. Én élni szeretnék, bulizni, világot látni stb... Szerintem ebben sokkal nagyobb öröm van, mint egy 2 éves gyerek ölelésében vagy rajzában. Az én életem teljes egy gyerek nélkül is, kérdező gondolom ezzel valószínűleg te is így vagy. Szerintem nincs ezzel semmi baj, nem kötelező mindenkinek szülni.
2011. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy én tökéletesnek érzem magam és legkevésbé szeretném feltüntetni magam jobb színben.Én pont egy olyan anyáról írtam nektek, aki úton útfélen panaszkodik, hogy neki milyen rossz, mert , hogy nem alszanak a gyerekek éjjel, meg nem tudja megcsinálni a házimunkát, holott ő zavarja össze a gyereket.Nehogy azt mondd már, hogy természetes dolog szerinted is , ha a hét hét napjából minimum 4 nap reggeltől estig ott van a nagymamánál a pár hetes gyerek, vagy ha köhint egyet anyuka éjszakára is ott hagyja nehogy elkapjon a gyerek tőle valamit(holott a nagypapa úgy köhög,, mint egy tüdőbajos)Anyuka átkocsikázik napközben megbabusgatja a picit, visz neki pelust, meg tápszert, aztán szalad a barátnőihez trécselni.Aztán ha hazaviszi véletlen a gyereket éjszakára másnap azt hallgatom tőle, hogy már majdnem a falhoz vágta úgy ordított.És nő a gyerek szépen gyarapodik lassan már fél éves, de még a kocsiba is csak úgy hajlandó csöndben utazni ha látja anyát, vagy a mamát, ha a tesó ül mellette már ordít.Bevallom igen én is néha segítségre szorulok, sőt néha én is besokallok, de mindenki máshogy fogja fel az anyaságot is én igenis komoly munkának tartom egy kihívásnak, aminek legjobb tudásom szerint szeretnék eleget tenni, és hidd el rendelkezem akkora inteligenciával, hogy megtanítsam élni is a gyereket, nem csak burokban nevelni.
2011. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
Jawohl. Meggyőztél, sok sikert. :)
2011. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
100%

16 18.

Felpontoztalak,szeretem az őszinteséget...

Munkám során sok olyan nővel van dolgom akik csak az elvárás, stb miatt szültek,a gyerekeik meg megisszák a levét.

Iagazad van nem kötelező mindekinek szülnie,gyereket csinálnia...


28N

2011. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
Édesanyádnak feltetted már ezt a kérdést? Ő mit válaszolna vajon?
2011. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
48%

De mi az összefüggés? Ha megkérdi az anyukáját, az valószínűleg azt válaszolja, akart gyereket, hisz a Kérdező itt van. A Kérdező meg nem akart gyereket, neki nincs.

Miért mindig ezzel jön mindenki, hogy anyád mit gondol? Nem látom az összefüggést.

2011. jan. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
63%

Elmesélhetem, de nem biztos, hogy megérted...az anyaság-apaság ahogy a férjem megfogalmazta egy rabszolgaság aranyláncon. :)


amikor először rád mosolyog

ahogy kimondja az első szavait a szemedbe nézve hogy mama/papa

amikor mászik utánad mindenhova még a vécére is annyira ragaszkodik

amikor bújik mert fáj, vagy álmos, vagy csak úgy

amikor hozzád szalad és átölel

amikor nagy nyálas puszikat ad

amikor megsimogatod és ügyetlenül visszasimogat

amikor hazaérsz a munkából és rohan eléd hogy anyuka/apuka csak úgy zeng a folyosó :)

ahogy cseperedik és egyre ügyesebb, egyre öntudatosabb és tudod hogy TE alkottad ezt a csodát


Ezt csak az tudja megérteni, aki szülő :)


19 hónapos duracell kisördög anyukája

2011. jan. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok...megmutatom a férjemnek, kíváncsi vagyok ő mit válaszol :) részletekbe menően.


Közben az én kis szörnyem felébredt

2011. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
Kedves 12:12-es, az az összefüggés a válaszomban a feltett kérdésre, hogy a Kérdező nem arra volt kíváncsi, ki miért akar gyereket, hanem arra, hogy mit lehet bennük szeretni. Ez egy nagyon összetett dolog, aminek a hátterében lehet, hogy az Édesanyjával való kapcsolat is megbújik..
2011. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!