Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmesélné valaki, hogy a...

Elmesélné valaki, hogy a gyerekekben mit lehet szeretni? A sok vinnyogáson, meg a hisztizésen kívül?

Figyelt kérdés
Meg azon kívül hogy az egész életed rámegy a gyereknevelésre?
2011. jan. 26. 23:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
61%

26/N vagyok. Én szeretnék majd gyereket. Majd. De nem vagyok egy babázós típus, életemben nem fogtam még csecsemőt. Nem volt kistesóm, és a családban sem volt kisbaba, unokatesóim mind idősebbek voltak nálam. Szóval nem igazán volt alkalmam közelebbi ismeretségbe kerülni a kisbabákkal. Régebben nem is nagyon érdekeltek (osztálytársnőim általában elolvadtak, ha láttak valahol egy kisbabát, némelyik leállt vele gügyögni). Hát ez sose volt természetem, de most már annyit "fejlődtem", hogy ha látok valahol egy kisbabát, akkor mosolygok, de csak távolról figyelem, nem mennék oda.


A gyereksírás pedig engem is határozottan idegesít.


DE! Mindezek ellenére szeretnék gyereket. Fontosnak érzem, hogy legyen. És el tudom képzelni, hogy a sajátommal tudok majd gügyögni, és a sírása sem fog halálra idegesíteni (remélem). Biztos olyan össze nem hasonlítható érzés ez, mint ahogy többen is írták. Hát, majd egyszer megtapasztalom.


Egyébként nagyon jól írta az egyik válaszoló, hogy sok nő csak azért akar gyereket, mert az aranyos. Pedig lesz az az aranyos gyerek egyszer kiállhatatlan, lusta kamasz is, erre nem gondolnak sokan. Na, én meg pont úgy vagyok ezzel, hogy nem vagyok az a nagyon gondoskodó típus, szóval nem hiszem, hogy éppen a pelenkázós korszakot fogom a legjobban élvezni. Szerintem majd inkább azt, amikor már nyiladozik az értelme, és lehet majd beszélgetni vele. :)

2011. jan. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
92%

"Te jó ég... hát akkor éld le az életedet gyerek nélkül, aztán 60-70-80 évesen az üres lakásodban ülj egyedül...úgy, hogy a kutya nem nyitja rád az ajtót... ha neked ez jó.

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:13"


Ez volt a válaszom.


ma 23:43 Akkor Ők valamit nagyon elrontottak, hogy ilyen mocsok a gyerekük, én ilyet sose tennék a szüleimmel, nagyszüleimmel, dédimmel; de én nem csak az öregkorra, hanem az egész életére értettem.

A gyerekek leírhatatlan szeretetet adnak, amit a karrier és a bulik nem pótolhatnak.

Nem lenne baj, hogy a kérdező így gondolkodik, csak ne akarnak mindenkit hülyének nézni, aki nem ért vele egyet.

A kérdés egyértelműen provokatív.

2011. jan. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
75%
Számomra a gyereknevelés MUNKA és engem a szüleim megtanítottak dolgozni.Én megszültem a 3 gyereket, nem az iskolapadból mentem szülni, hanem lehúztam 6 teljes év melót és csak azután szültem.Számomra a munka azt jelenti, hogy ha valamit elkezdessz,akkor csináld is végig legjobb tudásod szerint és fejezd is be, mert elégedettséget csak úgy érzel.Olyan tényleg ne vállaljon gyereket aki úgy gondolja, hogy később az a gyerek hisztizni fog, meg ha megöregszem nem nyit majd rám úgysem ajtót.Szerintem(és én ezt most már bizton állíthatom)az a gyerek olyan lesz, amilyennek én nevelem.Ha rosszul tanulna és bukdácsolna bármelyik az én kudarcom lenne, de nem eddig jól tanul mind, mert odafigyelek rájuk.Ha drogozna, hazudna, vagy becsapna az is az én kudarcom lenne, mert nem alakítottam ki a bensőséges kapcsolatot vele, hogy ha baj van akkor is tudjon kihez fordulni.És hát ha öreg koromban nem nyitnak rám ajtót, akkor bizony azon fogok töprengeni, hogy én mit csináltam rosszul és nem bennük fogom keresni a hibát, mint a manapság így járt öregek jelentős része.....És még sorolhatnám.Politikai nézetekről olvastam egy nagyon jó idézetet amiben azt írják, hogy a z anyák kezében sokkal nagyobb fegyver van, mint bármelyik politikai párt kezében mert az anyák a jövő nemzedékét alakítják, formálják és, hogy a jövő nemzedéke milyen lesz ez csak a mai anyákon és apákon múlik.
2011. jan. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként mellékesen megjegyzem, engem is idegesített előtte a gyereksírás, de a saját gyereked sírása valahogy annyir nem idegesít, mint másé, hidd el.
2011. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
21%

Jajj, nem olvastam végig a válaszokat.

De az én válaszom: halvány gőzöm nincs. De a felsoroltakat sem :)

(szeretem ha lepontoznak ;) )

29/L

2011. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az utolsó válaszolóval. Azért hurrogtak sokan le kedves Kérdező, mert provokatívan tetted fel a kérdést. Természetesen el kell fogadni azt is, ha vki bármilyen okból nem szeretne gyermeket, de ettől még nem a Marson él az, aki viszont igen. Hogy a kérdésedre is feleljek, sokan összegezték már az előttem szólók: csodálatos érzés, ahogyan látod a gyermeked őszinte, tiszta rajongását, olyan szeretetet érez ilyenkor az ember, amit semmivel sem lehet összehasonlítani, és senki sem tudja megfogalmazni, amíg nem éli át. Tudni, érezni, hogy Ő a Te részed (és a Párodé), óvni, tanítani, nap mint nap látni a kis fejlődését, fantasztikus dolog! Persze, hogy vannak nehéz napok, de kárpótol mindenért egyetlen mosolya, és igenis szívmelengető érzés, hogy többé már nem leszel egyedül a világban, valaki örökre hozzád tartozik, akkor is, ha már "kirepül". Már hogy menne az egész életed rá a gyereknevelésre? Az első cirka 15 év valóban nevelésről szól, de ebbe nem csak vinnyogás, és hiszti van, és utána átalakul egy semmihez sem hasonlítható felnőtt-bizalmi kapcsolattá, és boldogsággal tölt majd el, hogy milyen értékes, boldog ember lett belőle!

Nekem is volt 17 évig (!) egy kutyám, akit imádtam sok embernél jobban.. mégis mióta anya vagyok, az életem eddigi összes résztvevőjét nem szerettem annyira, mint a gyermekemet!

2011. jan. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
51%
Igen, ahogy mondták, olyan szeretetet érzel a gyermeked iránt, amilyet soha nem éreztél előtte, a szerelem a 2. helyre szorul.
2011. jan. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
77%
A szerel a második helyre szorul,ilyenkor lép férle a sok f*sz...
2011. jan. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 A kérdező kommentje:

23:43 Kevés az ilyen férfi,viszont sok az olyan akik például elváltak,és már nagy vagy nagyobb gyerekük van,és már nem akarnak többet,úgyhogy biztos találni fogsz!

Nem voltam provokatív,egyszerűen fogalmaztam.Hol vannak ilyenkor azok a nők,akik évekig arra panaszkodnak hogy besavanyodnak a lakásba,nincs egy percük saját magukra,senki nem vigyáz a gyerekre,megromlik a szexuális életük szülés után,drága az óvoda,iskola,kamaszkori problémák,mert a gyerek lusta,nem csinál semmit,nem akar suliba menni,iszik,drogozik,és még sorolhatnám...Azok,akik robotnak érzik magukat,mert egész nap csak a családnak főznek,mosnak,takarítanak,és ezt senki nem becsüli meg a családban..

2011. jan. 27. 00:14
 50/82 A kérdező kommentje:
Ja,és nálam a szerelem áll az első helyen az életemben!Nem cserélném fel másra.
2011. jan. 27. 00:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!