Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmesélné valaki, hogy a...

Elmesélné valaki, hogy a gyerekekben mit lehet szeretni? A sok vinnyogáson, meg a hisztizésen kívül?

Figyelt kérdés
Meg azon kívül hogy az egész életed rámegy a gyereknevelésre?
2011. jan. 26. 23:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
73%

Az előttem szólónak annyit,hogy ez nagyon szép volt!!

2 kicsim van : )

2011. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
75%
4,5 hónapos a kisfiam és csak annyit mondok a kapcsolatunkra: ez olyan fokú tiszta szeretet, amit soha senkivel nem tapasztaltam meg, a szerelem meg sem közelíti, kisállat meg főleg nem. Nem akarlak rábeszélni, a te döntésed, és férfiaknál ez másképp működik, az én férjem a saját elmondása szerint most kezdi érezni, hogy ott van egy kisbaba, hogy visszajelez, kommunikál.
2011. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
70%
Miért kell olyanokat mondani, hogy aki nem akar gyereket, az defektes, nem teljes értékű, meg mindenféle pszichohalandzsát összehordani? A gyerek is csak egy döntés. Van, aki másban látja az önmegvalósítást. Attól még egészséges, jó ember.
2011. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
68%
Nem önértékelési zavar ha nem a megszokott dolog az életcélja.
2011. jan. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
87%
22 éves vagyok, és akarok gyereket. Viszont az emberek többsége, (ahogy a válaszolók is) kisbabát akar, és nem gyereket. Az egyik válaszoló nagyon jól leírta, és igaza is van, hogy mindenki csak a puszikat és a kisbabás dolgokat sorolja fel jó tulajdonságként, de amikor már felnő az "nem érdekel senkit". Persze nem dobják el a gyereket miután nagy lesz,nem is erre gondolok. Mégegyszer mondom, akarok gyereket, de egy percig sem gondolkodtam azon, hogy milyen jó lesz babázni, azon viszont igen, hogy felnőtt korára rendes,értelmes,terveit megvalósító ember lesz belőle.
2011. jan. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
76%

Remélem egyszer találok egy olyan férfit, mint a kérdező.

Én se akarok gyereket, és ha ezt elmondom mindig hülyének néznek. Szerelemre vágynék, de hiszem, hogy gyerek nélkül is lehet minden tökéletes. Csak nagyon nehéz olyat találni aki hasonlóan gondolkodik. Arra meg nem vinne rá a lélek, hogy miattam mondjon le a gyerekvállalásról az, akit szeretek. De én se szülnék azért, hogy neki ne kelljen lemondania róla. Így marad az, hogy próbálok olyat találni aki nem akar gyereket. Kevés ilyen van. De sok időm van még, szóval egyszer biztos megtalálom majd akit keresek.


Amúgy én megértem, aki szeretne gyereket, biztos nagy öröm meg minden, de nekem valahogy úgy érzem nem érné meg ekkora felelősséget és terhet vállalni. Mert a gyerek teher, akárhogy nézzük. nem rossz értelemben persze, de óriási felelősséggel jár a gyerekvállalás, anyagi, erkölcsi értelemben egyaránt. És önfeláldozással, akinek gyereke születik annak utána nincs olyan hogy ÉN csak MI van. Én ennél önzőbb vagyok, nekem nem menne. Annyira meg nem vagyok felelőtlen, hogy ilyen hozzáállással gyereket vállaljak. van akinek egyszerűen nem való, de ettől még nem kell lenézni, vagy lehurrogni bennünket. Ha mindezt úgy mondanánk, hogy otthon 3 gyerek várna akkor lehetne hurrogni. De amíg előre gondolkozunk és nem vállalunk gyereket, addig mellőzzük A hurrogást meg a szemétkedő beszólásokat.

Ja és

"Te jó ég... hát akkor éld le az életedet gyerek nélkül, aztán 60-70-80 évesen az üres lakásodban ülj egyedül...úgy, hogy a kutya nem nyitja rád az ajtót... ha neked ez jó."

Én ilyen idős embert nem egyet láttam, pedig nekik van gyerekük, sokszor több is és mégis tojik a fejükre. Nem csak az maradhat magára aki nem vállal gyereket. De mi legalább felkészülünk rá, aki meg veri a mellét, hogy ő vállalt gyereket és öregkorára rá se néznek majd, az meg koppan egy jó nagyot.

2011. jan. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
90%
Megértem, hogy valaki nem szeretne gyereket, ezért én nem is támadlak le. Van ilyen. A gyerekben nem tudom elmondani, hogy mit lehet szeretni, csak úgy, hogy gondolj a szerelmedre. Ránézel és szereted, nem tudod megmondani, hogy miért, persze elő tudsz olyanokat hozni, hogy mert kék a szeme, ért a szereléshez, jól bánik a pénzzel, jó ember, okos....stb, de ez süket duma. Nem azért szereted. Hanem mert ő ...Ő, és kész. A gyereket is valahogy ezért szereted. Azért, mert ránézel és magadat és a párodat látod egybeforrva, mert ránézel és a leggyönyörűbb dolgot látod, amit valaha is láttál, azért, mert a húsodból és a véredből van, mert a tied, és ha rádnéz, elolvadsz, ha mosolyog, a mennyben vagy:D Ha legörbül a szája, ha szenved, a fél karodat adnád, csak hogy te szenvedj helyette. Mit lehet szeretni bennük? édesanyádban mit szerettél?
2011. jan. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
51%

Oszintek, egyenesek, megbocsajtoak, feltelel nelkul szeretnek, hihetetlenul okosak, szorakoztatoak, es meg sorolhatnam.


Miert tartasz kutyat, es baratnot? Az egesz eleted rajuk megy. Velemenyem szerint sokkal tobb hisztis no van, mint gyerek. Neveletlen kutyakat mar meg se emlitem.

2011. jan. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
2011. jan. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
75%

Meddő vita!Amúgy meg senkinek semmi köze hogy x akar vagy nem gyereket,de ez

már mellékesként írom ide,ezen kár egymás haját tépni meg átmenni bunkóba...Sokan bedőlnek a provokáló kérdéseknek sajnos...

2011. jan. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!