Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire "könnyű"...

Tényleg ennyire "könnyű" nekem, hogy nem szabad 1× se erről panaszkodni?

Figyelt kérdés
Most vagyok harmadéves a Corvinuson. Pénzügy szakon. Eléggé messze lakok a családomtól, páromtól, kb 300 km. Ma beszéltem sógornőmmel(tesóm feleségével), aki otthon árúfeltöltőként dolgozik. Megint szokásosan panaszkodott, hogy milyen nehéz a munkája.(váltani nem akar) Kicsit beszéltem vele a munkájával kapcsolatban, megértően stb. Majd kérdezte, hogy velem mi a helyzet. Mondtam, hogy el vagyok kendővel picit, mert nehéz az egyetem, vannak olyan órák, amik megkeserítik az életem. Mondtam azt is, hogy várom már, hogy vége legyen, és tudják nekikezdeni végre dolgozni. Errefel lehordott, hogy látszik minden a s€ggam alá van rakva, én csak hallgassak, mert nem tudom milyen nehéz a valódi munka. Én csak nagyot néztem. Szerintem oké, hogy ő 5 kor kel, de 10kor lefekszik. Én lefekszek fél 3 körül, addig tanulok, majd 7kor kelek, mert kell futni órára, vagy szobatársak is felkelnek, akkor nem tudok visszaaludni. Semmi szabadidőm, alig tudok pici időt eltölteni egy héten egyszer a barátaimmal, mert hol nekem hol nekik nem jó. Hazajárni sincs nagyon időm, mert mire hazaérek, alszok egyet, jöhetek is vissza. Szerintetek tényleg ennyire "elkényeztetett" lennék? Szerintem ő munka után azt csinálhat amit akar, nincs az benne mint bennem, hogy "Na akkor most fogják neki tanulni" vagy hogy "De jó, végre hétvége. Akkor lesz időm végre egy normális ebédet is megfőzni)

ma 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkinek megvan a maga gondja. Ha nem értitek meg egymást, semmi értelme beszélgetnetek.
ma 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Szimplán irigy amiért ő robotol kevés pénzért, neked meg jobb életed van és jó eséllyel lesz is ha lediplomázol.
ma 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen úgy általába véve a kapcsolatod a sógornőddel? Nem gondolt arra, ha ilyeneket mond, az rosszul fog esni neked? Fura, hogy nem érdekli, hogy jó kapcsolatra törekedjen köztetek, ha már rokoni kapcsolatba kerültetek. Vagy alárendelt szereped szokott lenni a beszélgetéseitekben, és mindent eltűrsz neki, és meghallgatod az ő problémáit? Neked is lehetnek problémáid persze, de ezek a "beszélgetések" így nem egészen fair-ek. Ezért én is úgy látom ahogy az 1-es válaszoló, hogy nem muszáj beszélgetnetek minden áron, ha nem értitek meg egymást, és ilyen távol álltok egymástól.
ma 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy én eléggé megértem őt. Igyekszek jó kapcsolatot tartani vele, ezért is beszélek vele. Szerintem neki is könnyebb és nekem is úgy, hogy jól kijövünk egymással. Persze tesómnak is. Csak az a baj, hogy ő szeret a figyelem középpontjában lenni. Neki minden nehéz, másnak könnyű az élet. Szerintem így gondolja. Pedig rohadtul nem így van, én tényleg igyekszek meghallgatni őt néha, mikor beszélünk. Igaz, nem beszélünk gyakran, max havonta. Akkor is én írok neki, mert nem akarom zavarni, és nekem sincs időm sok. Csak egyszerűen, eléggé igazságtalannak gondolom. Szerintem nem nehezebb egy boltban dolgozónak, mint egy egyetemistának. Értem én, hogy mindenkinek megvan a maga baja. Ezt alá is írom, mert nem könnyű sehol, de annyira azt hiszi, hogy nem csinálok semmit itt, hogy hihetetlen.
ma 19:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak fogalma sincs milyen és nem is akarja megérteni.
ma 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cuki manó 2 ***** válasza:
71%
Irigy
ma 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
A sógornőd részéről ezt hívják "béka perspektívának". Árufeltöltőként fizikai munkát végezve nem tudja elképzelni, hogy a szellemi munka, akár a tanulás is lehet megterhelő, csak épp másképp, mint a fizikai munka. Felesleges vele erről vitatkozni, ha nincs azon a szellemi szinten, hogy ezt felfogja. Úgy tűnik, Te empatikus vagy felé, Ő viszont nem látja át a Te helyzetedet, ezért felesleges vele a nehézségeidről beszélgetni, mert számára csak a fizikai munka a munka.
ma 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!