Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kommunikálnátok le az...

Hogyan kommunikálnátok le az ellenérzéseiteket, hogy ne legyen belőle sértődés? Mi az asszertív kommunikáció ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Bizonyos családtagoknál, és a baráti körünkben is többször tapasztaltuk mostanában, hogy spiri irányba viszi el a gyereke(i) kezelését. Van, ami ártalmatlanabb, mint a borostyánpárnára fektetés, vagy holisztikus dokinál rezgésszám-mérés, de konkrét viselkedésbeli problémára is volt, hogy csak egy (még csak nem is vitaminos, hanem alkoholt tartalmazó) spéci kis "stresszcsökkentő" cseppet kezdtek a gyereknek adni.


Igen, tudom, nem az én gyerekem, mindenki úgy neveli a sajátját ahogy akarja. Igen, azt is tudom, hogy máshogy gondolkozunk a világról, nem feltétlenül az én igazam a jó.


Félreértés ne essék, én is szoktam horoszkópot olvasgatni néha, de nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget, csak szórakozás. Plusz, utánaolvastam a többi témának is, ami feljött már az ismerősi körben, nem ismeretlenek számomra sem ezek, viszont nem győztek meg, inkább tudománypártiak vagyunk továbbra is a férjemmel. Az említett szülőknél nyilván magunkban megvan a véleményünk, de úgy voltunk vele, hogy nem a mi dolgunk a meggyőződésük, ha nekik így jó, szuper.

Ami mellett viszont egyre nehezebben tudok elmenni, hogy a gyerek, akinek nincs választása, ilyenekkel van "kezelve". Az alkoholos cseppes sztorinál pl próbáltuk finoman felhívni a figyelmet, hogy amúgy nézték-e, ez van benne, és elviccelték, hogy mindegy nekik csak használjon.


Szóval a kérdésem, hogy 1-1 ilyen párbeszédnél, ahol épp újságolják a szerzeményüket, vagy a csodaterápiát, amit találtak, hogyan lehet úgy egy ellenpólust képviselni, hogy ne haragudjanak meg. Nem akarom azt kimondani kerekperec, hogy szerintem ez egy baromság. Köszi a tippeket!


tegnap 23:50
 1/2 Cuki manó 2 ***** válasza:
Nem értek az asszertiv kommunikációhoz de a nyílt egyenes kommunikációhoz igen. Nyíltan kellene megmondani.
ma 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Agysorvadást kaptam a kérdéstől. Eleve miért állsz szóba olyanokkal, akik mindenféle varázslatban meg hókuszpókuszban hisznek? Mondd meg nekik, hogy ez egy baromság, ilyesmiben ne higgyenek. Ha elfogadják, akkor rendben van. Ha megsértődnek, akkor meg buta prolik. Minek kellenek neked ilyenek az életedbe? Pont azért írtad ki a kérdést is, mert eleged van belőlük.
ma 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!