Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen esetben "kell" vigyázni...

Milyen esetben "kell" vigyázni más gyerekére?

Figyelt kérdés
Nem tudtam máshogy megfogalmazni a kérdést, de arról van szó, hogy kicsit már sok lett, hogy sógornőm gyerekeire kell vigyázni. Nem sokszor, de anyósom már úgy kezelte a dolgot, mintha ez nem egy szívesség lenne részemről, hanem kötelesség. Itthon voltam terhesen táppénzen, és anyósom kb valahogy így mondta, "hát te úgyis otthon vagy akkor tudsz rájuk vigyázni, meg úgyis közel laktok, csak átsétálnak"... 12 és 8 éves gyerekekről van szó, már nem olyan kicsik, de nem valami jó gyerekek sokszor összeverekednek stb és rohadtul figyelemzavarosak, hiperaktívak, jó a nagyobbik már nagyjából kinőtt belőle, de folyton telefon, tablet lett a kezükbe nyomva már kicsi koruktól kezdve, ezért elég nehéz lefoglalni őket, főleg a kisebbiket. Megjegyzem sokszor vigyáztam rájuk, a nagyobbikra már 2015 óta. Viszont az utóbbi időben besokalltam (terhességi hormonok sem segítettek a helyzeten 😅) és nem vállatam el őket. Él még mind a 4 nagyszülő, apjuk, anyjuk (bár elváltak és az apjuk lesz.rja őket), plusz mindkét szülőnek 2-2 testvére van. Egyik ugye a férjem, de ő sem akar rájuk vigyázni, és nekem is azt mondja, hogy szerinte hagyjam. Amúgy sógornőm anyósoméknál lakik a gyerekekkel és jóformán ő is egy gyerek maradt valamilyen szinten, plusz a gyerekei sokszor inkább már anyósomék gyerekei és inkább ők irányítják a dolgokat. Pl. szerintem ennyi idős gyerekeket már pár órára otthon is lehetne hagyni és sógornőm is ezt mondta, de anyósom és apósom nem engedi... Érdekesség, hogy a nagyobbikat viszont már ők is otthon hagyják egyedül. Na de ugye a kicsivel már nem merik, mert kb attól kell félni, hogy megölik egymást. És akkor slussz poén, hogy most ugye már jópár hónapja nem vállaltam el őket, apósomnak meg sz.r a memóriája (nem emlékszik, hogy az elmúlt években számtalanszor vigyáztam rájuk és én nem úgy mint ők, hogy telefont nyomok a kezükbe...) és azt mondta sógornőmnek előttünk, hogy ezekután majd ő se vigyázzon a mi gyerekünkre... Na nem kell félni nem is kell... Csak az a sz.r, hogy sógornőmnek amúgy elvállalnám, mert ő rendes(ebb), de így, hogy anyósom meg apósom ilyen... Hát így nem.

#gyerek #Rokom
tegnap 21:42
1 2
 1/13 Metionin ***** válasza:
91%
Máséra soha. Oldja meg a szülő, az ő dolga. Az a baj, hogy van az az embertípus, akinek egyszer ugrasz és utána ezt veszik alapnak. Jól tetted, hogy már lemondogattad az utóbbi időben, tedd ezt továbbra is, majd találnak másik balekot akire sózhatják őket.
tegnap 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha pl. beteg és nem tudja ő sem, és más, közelebbi hozzátartozója sem ellátni a gyerekeket, vagy olyan dolga van, ahová nem viheti őket magával, akkor ILLIK segíteni. Alkalmasint ő is visszaadja neked a segítséget.
tegnap 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha fizetnének, talán. Amúgy kizárt.
tegnap 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2-es egyetértek veled, DE

1. Ez esetben már átment szívesség kérésből elvarásba a dolog.

2. Lassan 10 éve, amikor megkértek vigyáztam rájuk, nagyon nagyon ritkán mondtam nemet, most x hónapja van, hogy egyáltalán nem vállalom, erre azt kapom/kapjuk, hogy mivel mi soha nem vigyázunk rájuk, ezért majd ők se vigyáznak a miénkre.

tegnap 21:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen esetben nem vagy köteles vigyázni más gyerekére.


Kihasználták éveken át és besokaltál. Véleményem szerint a saját gyereked fontosabb, mint más gyerekre.

tegnap 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha így állnak hozzá, akkor először annyit vigyázzanak a tiédre, amennyit te vigyáztál eddig az övékre. Utána majd megbeszélitek. Az övéi lassan kinőnek abból a korból, amikor vigyázni kell rájuk, azt meg szeretnék elfelejteni, hogy te hányszor vigyáztál rájuk, nehogy vissza kelljen adni a szivességet. Elküldeném őket a fenébe. Úgysem fognak segíteni, már most kihátrálnak.

Rossz üzlet, hogy te vigyázzál mindig, azért, hogy ők vagy viszonozzák néha, vagy nem.

tegnap 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy nem tudtak felnevelni úgy egy testvérpárt, hogy ne lehessen őket egyedül hagyni otthon. Főleg, hogy a nagyobbik 12 éves, kiskamasz. Már kéne tudjon viselkedni és a tesóját is nevelni. Szerintem nem kell vigyázz rájuk. Ez, hogy elvárják anyósodék, teljesen irreális. Nem te csináltad őket, se a sógornődet, így oldják meg maguk között. Én is évekig vigyáztam az unokahugaimra. Sógornőm nekem is már a vége felé elvárta, és még én voltam a rossz, ha 14 évesen egy nap elmentem a barátnőimmel sétálni, és nem otthon vigyáztam a kölykökre. Majd elmentem táborba, és mamám haza akart rángatni, hogy menjek vigyázni a gyerekekre, mert tesóm rábízta őket. Mondanom se kell, ezután megmondtam, hogy oldják meg ahogy akarják, én szívességből tettem, sokszor a tanulás rovására, nekem gyerekként nem kötelességem nevelni más kölkét. Azóta el is jöttem otthonról. Azt még hozzátenném, hogy nem szabadott őket megszidni, mert roncsolja a kis lelki világukat, és még én kellett bocsánatot kérjek, amikor a kölök lekuvázott, mert megszidtam hogy ne dobálja rám a homokot.

Szerintem te is megmondhatod nyugodt szívvel. Oké, szereted mondjuk a gyerekeket, minden, de neked is van életed, és főleg neked is lesz egy kisbabád, akiről te kell gondoskodj. Szerintem ez a fontos, és szerintem nem tesz jót a fölösleges stressz egyáltalán. Gondolom nem is olyan jól neveltek, ha folyamat balhéznak.

tegnap 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Akik lepontoztak, nem tudják, milyen drága egy bébiszitter? A kérdező ideje sem ingyen van.
tegnap 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Soha nem KELL

2. Anyósod alapból minek szól ebbe bele?

(A szitut sem értem, gondolom sógornőd téged kér meg rá személyesen, akkor anyós hogy kerül képbe? Rajta keresztül kérte? Vagy nemet mondtál, és neki panaszkodott?)

Egyetértek azzal, aki szerint ezeket az eddigi a szívességet te sosem fogod már visszakapni... az a poén, hogy alapból az ember nem a viszonzásért segít, de így, hogy apósod ezt is belekeverte, csak plusz egy indok, hogy miért ne segíts tovább "feleslegesen".

Az a legrosszabb, hogy a leírásod alapján a sógornőddel ezt tudnátok rendezni normálisabban, de így, hogy após-anyós szítja a feszültséget, valószínűleg elég kellemetlen helyzet fog kialakulni...

Egyetlen dolgot tehetsz: elengeded a megjegyzéseket, és esetleg egy megfelelő pillanatban meg-megjegyzed, hogy eddig is mennyit segítettél, hátha legalább egyvalakinek nem szelektív a memóriája a családban.

tegnap 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az már régen rossz, ha valaki úgy gondolja, hogy vigyáznod KELL más gyerekeire. Akiknek KELL, azok a szüleik, mindenki másnak csak LEHET, ami önkéntes. Családon belül - jó esetben - segítenek egymásnak az emberek ebben is, de szerintem nem lehet elvárás. Főleg nem az anyóstól a meny felé, hogy vigyázzon az ő unokáira, akikhez a menynek olyan sok köze nincs. Tőlem nem várták el az ingyen bébicsőszködést még akkor sem, amikor a testvéremék átmenetileg visszaköltöztek a szülői házba, én meg munkanélküli voltam. Ettől még sokat segítettem és most kapom vissza, hogy ott már kamaszodnak a gyerekek és nálunk vannak kicsik. Még valami: azzal, hogy rám bízták őket, azt is tudomásul vették, hogy valamilyen szinten nevelem is az ő gyerekeiket. Úgy nem vállaltam volna, ha nekem hallgass a nevem.
tegnap 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!