Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmesélné valaki, hogy a...

Elmesélné valaki, hogy a gyerekekben mit lehet szeretni? A sok vinnyogáson, meg a hisztizésen kívül?

Figyelt kérdés
Meg azon kívül hogy az egész életed rámegy a gyereknevelésre?
2011. jan. 26. 23:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
100%
Csak a barátnőd is így gondolja majd.Akkor nem lesz gond a kapcsolatoddal.
2011. jan. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
91%

Én csak azt nem értem, hogy minek teszel fel ilyen kérdést azoknak, akik szeretik a gyerekeket. Merthogy tőlünk kérdezed, hogy mi a jó a gyereknevelésben. Sorolhatnám, de nem teszem, mert úgysem érted meg. Viszont én el tudom fogadni, tiszteletben tudom tartani azt, ha valaki nem vállal gyereket. Eszembe sem jut osztani neki az észt, meg megbántani őt, mert mindenki úgy éli az életét, ahogy neki jó.

Jó lenne, ha ezt te is megtanulnád, és nem írnál ki olyan kérdést, ami semmi másról nem szól, csak arról, hogy beleköthess a válaszokba.

2011. jan. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
60%

Jogos a felvetés, egy gyerekkel rengeteg gond van. Vinnyog, állandó figyelmet igényel, ha éppen nem alszik, márpedig egy 10 hónapos gyerek nem alszik sokat. Ha leteszed az ágyába, üvölt, hogy vedd fel, ha leteszed a járókába, ráun, és üvölt, ha jön a foga, üvölt, ha éhes, szomjas, beüti valamijét, üvölt. Az elején még fedezi a költségeit a CSP, de aztán egyre többet költ rá az ember, viszi a pénzt. Nem tudja, hogy te 12 órát dolgoztál, akkor is felébred éjszaka és sír hajnali 3-ig. A szokásosnál is idegbetegebbé teszi a kialvatlan felségedet, aki így a 12 órai meló után is azt mondja neked, hogy semmit sem csinálsz egész nap, pedig csak leültél 5 percre munka után a TV elé. A gyerek teljesen elural, mellette nem lehet hangosan TV-t, zenét hallgatni, nem jut idő a hobbidra, nem jut idő a barátokra. Nem tudod megvenni azt a frankó kis (kívánt dolog beillesztendő)-t, mert spórolni kell, kell a pénz a gyerek xy dolgára. Ha gyerek van, az asszony spórolási vágya sokszorozódik, gyakorlatilag egy csoki és egy sör miatt már balhéra lehet számítani. Jön az elmaradhatatlan anyós, látogatásainak száma sokszorozódik.

A kis szűk derekú, feszes mellű feleséged egy széles csípőjű, striás, pocakos háziasszonnyá válik szülés után, pár hónap után olyan mellekkel, mint öreganyádé. "Majd szoptatás után lefogyok", de sosem fogy le, sosem lesz már a régi. És ez csak az első gyerek!

A szexuális életetek is megváltozik, nem éppen a jó irányba. A megváltozott külső egy dolog, de mivel a gyerekágy a szobátokban van, elég nehéz úgy hangulatba kerülni, ha 2 méterre egy csöppség szuszog. Átmentek a másik szobába ha van, amikor a szex közepénél, de általában orgazmus előtt felsír a gyerek. Farok lelankad, "majd este drágám" ígéretek. Persze este már alszik, mert hullafáradt.

A gyerek onnantól válik igazi pusztítóvá, hogy elkezd mászni, járni. Semmi sincs biztonságban, még ő maga sem. 2 másodperc alatt képes leesni az ágyról, és bármi, ami a keze ügyébe kerül, a padlón landol, vagy ütemesen veri a padlóhoz. Nagyon kicsi még, de hihetetlen módon képes elpusztítani a nála sokkal nagyobb tárgyakat is, mindenféle üveg -és porcelán tárgy veszélyben van. A gyerek rejtett érzékkel találja meg a tárgyak gyenge pontját, és vonzódik a drága kis kütyükhöz, fényképezőgépekhez, mobilokhoz, gyakorlatilag mindenhez, ami világít és be lehet kapni. És a gyerek be is kapja ezeket, és ami megmarad, azt földhöz vágja. Ha elteszed ezeket, megtalálja. Ha a gépen van reset gomb, megnyomja.

És még van ezer és ezer idegesítő dolog, ami egy gyerekhez tartozik, de már nincs időm: munka van. Úgy kb 4 órát aludtam, mert a babám úgy döntött, hogy éjszakázik egyet. :)

Tehát leendő szülők, aki ezeket nem tudja vállalni, az ne legyen apa/anya.

És még annyit: Sokszor hallani azt, hogy azért legyen valakinek gyereke, hogy legyen, aki eltemeti majd, és siratja/legyen aki néha rányitja az ajtót.

Ha az embernek sok barátja van, akik szeretik, akkor hogy állja meg a helyét ez az alaptalan kijelentés, pláne annak fényében, hogy néha a gyerek annak ellenére meggyűlöli a szüleit, hogy az szívét-lelkét kitette érte 20 éven keresztül? Elgondolkodtató.

2011. jan. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
66%

A kérdésedet olvasva egy Kosztolányi novella ugrott be nekem rögtön, "A gyermek" Nagyon rövid, bemásolom ide, érdemes elolvasni mindenkinek, aki a témához hozzászól:


--



A GYERMEK


Még meg se született, de már ott volt képzeletükben, s bearanyozta életüket. Már átalakították lakásukat is, mint egy érkező fejedelemnek. Varrtak, horgoltak, kötöttek, hímeztek. Amint az ingecskéket, pelenkákat, szakállkákat és topánokat nézegették, elmosolyodtak, mintha máris jól ismernék azt, akinek még be se voltak mutatva. A rémlátó, aki közöttünk ült, félrevont, s ezt súgta fülembe:


- Tudod, minek örülnek ezek? A hosszú, sípoló sírásnak, melynek sohase tudják majd meg igazi okát, a jajveszékelésnek és bömbölésnek, mely egész éjszaka nem hagyja őket aludni. A fogzás kínjának, a leendő torokgyulladásoknak, melyek már ott szunnyadnak a jövő mélyében. A vörhenynek, a szamárköhögésnek, a torokgyíknak s a vele járó oltásnak és utóbetegségeinek. Az orrmandulának, melyet véres és fájdalmas műtéttel kell kicsípetniök. A riadalomnak, hogy egyszer valamelyik fürdőhelyen, ahol boldogan nyaralnak, úgy este hat felé elvész az, akit most várnak, s ők órák hosszáig keresik, részint attól reszketve, hogy belefulladt a tóba, részint pedig attól őrjöngve, hogy cigányok rabolták el, és soha életükben nem fogják viszontlátni. Az iskolának, osztálytársai első durvaságának, a tanító első igazságtalanságának, mely örökkévaló sebet üt benne. Az intőknek és rossz bizonyítványoknak. A kamaszkor lelki zavarainak. A szerelem gyötrelmeinek. Egy váratlan vakbélgyulladás vérpezsdítő izgalmának. A szegénység, a nyomor és éhség vitustáncának. Egy általános mozgósítás bájos változatosságának. Szóval annak örülnek, hogy egy emberi lény ismét a világra születik, s végül éppoly nyomorultul fog elpusztulni, mint eddig minden teremtmény...


Nem szóltam semmit. Rápillantottam. Aztán a reménykedő szülőkre tekintettem, akik mindennek ellenkezőjét látták. Én mind a két képet egyszerre láttam.


Ennélfogva hallgattam.

2011. jan. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
62%
Képes lennék ölni azért, ha a gyerekem veszélybe kerülne. Senki másért nem tenném meg ezt.
2011. jan. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
80%

Mit lehet szeretni egy gyermekben?

A teljes egészét,önmagát.


Mint ahogy a párodat is szereted,csak a gyermeked feltételnélkül.

2011. jan. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
92%
A kutyád őszintébb szeretetet ad mint akárki? A kutya FÜGG tőled,te vagy az alfa és az omega neki,te vagy a minden,az élet,a GAZDÁJA,A FŐNÖKE!Nem olyan önzetlen szeretet az:-) szerintem olyan valakinek aki semmi szépséget nem lát abban ha gyereke születik,kár magyarázni annak a szépségét,mert nem fogja megérteni.Valaki aki mindig vak volt sem fogja megérteni mi a szép a naplementében,soha!Egyébként simán kinézem belőled hogy ha lenne egy tündéri kislányod,olyan 3 éves korára nálad jobban egy apa sem imádná,kényeztetné jobban a gyerekét...sok ilyet láttam.:-)
2011. jan. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
73%
Aki azt írta rólam, hogy szocreál anyuka vagyok és katonás rendben nevelem a gyerekeim nem tudom mire alapozza azt a kijelentését, miszerint:" a lelke kit érdekel?"Te gyökér szerinted nem érdekelne a lelke a gyerekemnek, akkor vajon miért papoltam arról, hogy úgy próbálom meg nevelni a gyerekem, hogy ha később rosszba keveredik netán drog vagy bármi, akkor is meglegyen köztünk a lelki kötődés, hogy tudjon és főleg merjen kitől segítséget kérni.És igenis a gyereknevelés munka .Nagyon kemény munka, aminek a gyümölcse csak sok sok év után érik be.Sosem értettem meg azokat a nőket, akik szülnek 1,2, vagy a családomban van rá példa, hogy 3 gyereket is szült, teljesen ki volt és van bukva mindhárom gyerekével az első 1-2 év alatt, mert a gyerekekkel rengeteget kell éjszakáznia, csak éppen nem érti, hogy ott rontotta el a dolgot, hogy a pár hetes gyereket fogta és odavitte a nagymamához, csak hogy ő pihenni tudjon, meg ha már a nagymama is besokallt, beszervezett 1-2 barátnőt és unokatesót, hogy azok is vállaljanak be 1-2 napot legalább 1 héten, mert ő fáradt...A gyerek meg persze, hogy zaklatott, pár hetesen hónaposan nem érti, hogy hova lett anya és felborul a rend nála, éjjel is felsír és keresi, és ha már ott is van anya mellett, akkor is fel fog sírni 1 óra múlva, mert meg akar róla győződni, hogy tényleg ott van.És ezek a gyerekek is felnőnek valahogy,csak kicsit több lesz velük a probléma befordulnak, vagy agresszívek lesznek és ha szerencséjük van kinövik az anyahiányt, csupán az a probléma ezzel, hogy ezt a családképideált viszik majd tovább, mondván, hogy ők is így nőttek fel, nekik ez a normális.Én 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor aludtak ott éjszakára a nagymamánál 1 éves koruk alatt a gyerekeim.A legdurvább példa eddig az volt számomra, hogy nem akarta egy ismerősöm szoptatni a babáját, mert neki ne legyen lógós melle.És nem is szoptatta.A második gyerekénél pedig úgy beindult a teje, hogy még mellgyulladást is kapott, de ő csak tápszerezte a gyereket, mert neki túl nagy macera 3 óránként cicin lógatni 20-30 percet a gyereket, a tápszeres cumisüvegen nagyobb lukat csinált, hogy gyorsabban follyon az anyag.Gyönyörű túltáplált állandó szorulással küszködő szép gyerekei lettek, ami szintén a gyerekek szorongását tükrözi....és még sorolhatnám a "katonás rendű szocreál badarságokat"
2011. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig csak a külsőségeket sorolod. De köszi a lepontozást.
2011. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
0%

Mámrint ez az anyuka így úgy, meg nem jól csinálja és bla-bla. Másokat kritizálsz, hogy jobb színben tüntesd fel magad anyaként.

Ok, egy kicsi gyerek még nem beszél arról, mi jó neki, mi rossz, nem kritizálja a szüleit. De a személyiség sehol sincs. (,,az a gyerek olyan lesz, amilyennek én nevelem")

A gyerek egy homogén akármi, akit körbepárnázol, bebiztosítasz, és ezzel megvédhetsz mindentől. Ne csodálkozz ha totál neurotikusak lesznek, mert nem tanultak meg élni, nem tanulták meg, hogy saját erőből kell elérniük dolgokat. A túlfolytó szeretet az, ami a drogokhoz, bandázáshoz, promiszkuitásba sodorhat egy elveszett gyereket. (a másik ok az elhanyagolás)

2011. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!