Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a mostoha...

Mit csináljak a mostoha anyámmal? Elviselhetetlen és ki akar minket semmizni az öcsémmel!

Figyelt kérdés
Anyuval és a nevelőapámmal élünk.Apunak már régóta van egy másik felesége.Már van apuéknak 2 gyereke,az egyik 7 a másik 5 éves..imádom a féltesóimat,de mégis féltékeny vagyok rájuk,hogy ők mindent megkapnak,bezzeg tőlem meg az öcsémtől még 1 joghurtot is sajnálnak..A közös családi ebédeknél és eseményeknél a mostohaanyám direk furkálódik az életemben meg az öcsémében és keres olyan dolgokat,amikbe beletud kötni és letud égetni minket mindenki előtt.Próbálok intelligensen válaszolni és viselkedni vele,amúgysem vagyok egy hülye,bunkó csaj,de már ott tartok,hogy megsem merek szólalni,nehogy valamit rosszul mondjak ő meg rákapjon és ismét leégessen..öcsémnek ugyanez a véleménye..nagyon 1 önző és ellenséges ez a nő..azt mondta,hogy ebben a világban csak a pofátlanok és a bunkók érvényesülnek..nem akartam neki szólni,hogy akkor neki már sikerült..:S soha 1 jó szava nem volt hozzánk...apu elkezdett gyűjteni pénzt,hogy télen eltudjunk menni külföldre síelni..és a mostoha anyám meg révette,hogy azt a pénzt inkább költsék másra,mert hogy minket majd az anyánk biztos elfog vinni...anyu viszont nagyon rosszul keres..még kajára is alig van most pénzünk,de azért nem mondom,hogy éhezünk..csak nagyon megkell nézni,hogy mit vegyünk és mit ne...apuéktól eddig életemben 1x kaptam 1 nadrágot,és 1 farmerfelsöt..és azt is csak 2hetente hordhattam,amikor ottvoltam náluk:S ez milyen már?karácsonyra hozzánk vágtak 5-5ezer forintot nekem meg öcsémnek..a féltesoim meg 1 csomo ajándékot kaptak..mindig kapják a jobbnál jobb ruhákat,játékot.,..stb..és amikor én mondom apunak h kéne 1 nadrág..mert elszakadt a másik ami volt..akk azt mondja h nincs pénzük:S mit csináljak?17 éves vagyok..nincs ötletem,hogy mit tehetnék..félek a mostohaanyámtól,hogy ezt fogja csinálni életem végéig:S(nem hagyom magam,de mégis talál valamit amibe beleköthet:S)segitsetek :(
2009. jan. 27. 20:24
 71/93 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!:)


Úgy is mondhatnám,hogy helyzetbe kerültél!Innen hosszú távon úgy gondolom,hogy csak jobb lehet neked!:)

Nagy döntés/elhatározás előtt állsz!

A kérdés az mennyire fontos neked,hogy az apád részt vegyen a továbbiakban az életedben!


Mi ezt a húgommal két különböző módon oldottuk meg!


A testvérem még csak 8 éves volt amikor közölte apánkkal,hogy ne vigye el őt láthatáskor,ha az anyukánkat szidja!Nem is vitte el többé!A húgom teljes mértékben elfogadta ezt a helyzetet,a fájdalom egy idő után elmúlt benne!Elfogadta apánkat olyan nemtörődömnek amilyen!Nem mérges rá és nem vár tőle semmit!Ha hívja apu akkor hívja,ha nem nem!Anyuval igen szoros kapcsolatot ápol!Nagyon irígylem az erejét!


Én nem bírtam volna elviselni azt,hogy elveszítsem az imádott apukámat!Úgyhogy én kezdtem el őt keresni!Bementem a munkahelyére!Csak,hogy lássam!A tanítványa lettem csakhogy lássam!És inkább megbarátkoztam vagy inkább túlestem a megaláztatásokon csakhogy láthassam az apukámat!Az apám iránt érzett szeretetem egyre nagyobb lett,és elkezdett ő is valamelyest visszatérni hozzám!A mostohámon egy idő után túltettem magam!Nagyon óvatosan kezdtem a beszámolókat,de a végén eljutottam oda,hogy mindent elmondtam apukámnak ami rosszul esett gyerekkoromban!Egyre többször keres,és az évek múlásával már a mostohám is vesztett a pozíciójából!A kapcsolatunk most is erősödik,de ez a folyamat csak évek után jött el!Én kitartottam!Ennek eredménye,hogy a húgommal is újra felvette a kapcsolatot!Segítettem neki ebben (mármint apunak)!Nekem sokkal fontosabb volt ez a kapcsolat,mint akármilyen körülmény!


Neked kell eldöntened,hogy te melyik utat választod!Összességében lelkileg mindenképpen a húgom járt jobban,viszont én erre nem lettem volna képes annyira szeretem őt!Ha elmondod neki a dolgokat vagy levelt írsz neki akkor könnyen kockára teheted az egész kapcsolatot ezzel a lépéssel!


De mivel ő úgy nyilatkozott,hogy nem keres téged többet úgy gondolom,hogy a te szempontodból ez lehet a legésszerűbb és leginkább lelki kiegyensúlyozottsághoz vezető lépés,ha képes vagy erre érzelmileg,és ha el tudod fogadni az esetleges következményeket is!


Ha úgy érzed,hogy készen állsz akkor fogadd el a másik válaszoló tanácsát és segítségét!


Innen szorítok neked,mert nagyon szeretném,ha minden összejönne,a lelki terheléstől is megszabadulnál és édesapád is megmaradna!:)

2009. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!Utálom még azt is,hogyha meghív egy ismerősöm egy kólára,vagy akármi,mert én mindig úgy érzem,hogy tartozok neki,még akkor is,ha ő ajánlotta fel...Nem szeretnék ilyen dolgokba belemenni,de azért nagyon szépen köszönöm,kedvesek vagytok!!


Az a helyzet,hogy most nem éppen vagyok lelkileg a toppon...a barátommal is szakítottam...és eléggé kivagyok...szoval most apuval inkább nem is akarok foglalkozni..az a helyzet,hogy már valahogy nem is hiányzik annyira...Szeretem őt,de...mégis az hajt,amit anyu mond állandóan,hogy semmitse tesz értünk,nem vesz ruhát nekünk,bezzeg a másik gyerekeit elkényezteti..meg ilyenek..és most inkább az utálat van bennem,mint a szeretet...


Utálom amiért ilyen velünk...és sajnálom,hogy így alakult.

Én többet nem fogok neki könyörögni,hogy találkozzon velünk,vagy,hogy menjünk el valahova..mert már nincs ehez erőm...inkább várok és majd lesz ami lesz...

Most lesz nemsokára öcsém névnapja is,kíváncsi vagyok,hogy felköszönti öcsémet,vagy sem...és ha nem,akkor kíváncsi vagyok,hogy nyáron a 18. szülinapom alkalmából felköszönt-e.

Rosszul esik amit csinál,de ez mind az ő döntése...

2009. márc. 5. 00:58
 73/93 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy tapintatlan dolog volt csak úgy felajánlanom, de arra gondoltam, mivel sok dologhoz tehetséged van, így igazából ez akkor a társadalom egészének is fontos. Persze tiszteletben tartom a döntésed, érzésed.


Elég fájdalmas lehet most ez a szakítás a barátoddal is. Éreztem, hogy most nincs erőd ezekre, de nem tudtam, hogy még ez is közbejött. Akkor,ha gondolod, most nem is zavarok egy darabig. Ha van kedved, írjál bármikor, ide is írhatsz, mert észreveszem, még ha hónapok múlva írnál, akkor is (a változtatásokat automatikusan figyeli a rendszer).

2009. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim ***** válasza:
100%
... meg persze bármi más miatt is írhatsz, meg csak úgy is.
2009. márc. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 A kérdező kommentje:
Rendben van!!nagyon szépen köszönöm!!
2009. márc. 6. 19:08
 76/93 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek ne haragudj, ha zavarnálak. Csak boldog születésnapot szeretnék kívánni. Egyik korábbi válaszodban megemlítetted, hogy nyáron lesz a 18. születésnapod. Így hát most sok boldogságot kívánok Neked, meg örömteli ifjúkort. Örülök, hogy ilyen sok minden érdekel Téged a világból (természet, emberek), remélem, sikerül majd kibontakoztatni mindezt.


Ami az akkori válaszaimat illeti: sajnálom, ha csalódást okoztam volna Neked akkoriban. Akkoriban még kevésbé tudtam érzékelni, hogy az egyes helyzetek milyen bonyolultak lehetnek, sok mindent túlságosan leegyszerűsítve képzeltem el, egyszerűbbnek, mint az ténylegesen a valóságban van. Mindenesetre most is úgy vélem, van megoldás. Nem biztos, hogy én egyedül jól rá tudnék látni, jobb lenne, ha valaki, aki tapasztaltabb nálam, az is tudna tanácsot adni. Talán a keresésben tudok majd segíteni.


Remélem, jól vagy. Nem muszáj visszajelezned, nem fogok megsértődni. Azért írom a jókívánságot ide, mert a priviben beállított címed már nem élő.

2009. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:)

Valami csoda történt...amióta elmúltam 18 a mostohám 1 fokkal jobb fej mint volt...és múltkor este egész jól elbeszélgettünk...csak úgy az életről,meg a férfiakról,hogy kiben érdemes bízni stb stb...és volt h ő adott nekem igazat és volt,hol én helyeseltem és nagyon jól esett,hogy ilyen normális velem.Remélem mostantól ilyen marad...bár öcsémet még mindig kicsit direkt piszkálja....de nem tudom pontosan,hogy mivel,mert én akkor nem voltam ott,csak öcsém panaszkodott nekem.

Nagyon szépen köszönöm a jó kívánságokat és nagyon jól esik,hogy téged ennyire megfogott az én helyzetem és próbálsz segíteni!!Nagyon szépen köszönöm:)

2009. nov. 16. 14:58
 78/93 anonim ***** válasza:
100%
Ennek igazán örülök! Szerintem hamarosan már máshogy látod az egészet minél idősebb leszel!:)
2009. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm, hogy újra írtál Magadról, meg köszönöm a jókívánságokat is. Örülök a reményeidnek.


Csak most tudtam írni, mert csak most vettem észre a válaszodat, mert sokáig nem néztem meg az email-eimet, és csak későn olvastam az értesítő üzenetet.


Nekem is volt mostohám, én is hasonlókat éreztem annak idején, amiket Te is leírtál itt pár hónapja. Sokat segítettél Te is nekem, mert jó volt magamra ismernem. Ennek ellenére sem merek most még konkrétat mondani azzal kapcsolatban, amit most az előbb leírtál, mert lehet, hogy az én helyzetem mégsem volt teljesen ugyanolyan, mit a Tied, és téves dolgokat pedig nem akarok mondani.


Most vannak-e vágyaid, mi tölt el? Úgy emlékszem, érdekelt Téged a természet, és az emberek, meg van egy sajátosan megközelítésed a világhoz, a természetes logika és a mágikus gondolkodás iránti hajlammal. Remélem, még sok siker fog Tégedet érni emiatt a kiterjedt érdeklődés és nyitottság miatt.


Ne haragudj, amit írtam valaha, nagyon félreérthetően írtam akkoriban, szóval nem azt akartam mondani, hogy veszélyes ,,A Titok'' könyv, valójában én csak a harag tartós visszafojtásáról akartam mondani azt, hogy veszélyes, szóval NEM a mágikus gondolkodás veszélyes önmagában, sok örömet kívánok Neked mindahhoz, amiket olvasol, nem akartam elvenni a kedved tőlük.


Írtad, hogy az emberek is érdekelnek, meg a természet is, ritka az ilyen nyitottság, attól lesz jobb a világ, ha ezeket valaki képes egyesíteni.


Ami engem illet azóta, furcsa dolgot érzek: mostanában hirtelen érdekelni kezdett minden a természetről --- hogyan alakult ki a Föld, mi van a Föld belsejében, mi hajtja a Napot, honnan ered az élet, meg ilyenek. Mmeg valamiért még foglalkoztattak a népmesék, természeti népek meséi és hiedelmei is. Legutóbb cigány meséket olvastam, régi szegkovács vándorcigány meséket. Mi német eredetű család vagyunk, de mindig is jól éreztem magamat cigányok között, jártam cigány családhoz is nyelvet meg énekeket tanulni, meg tanultam a nyelvüket is. Hajléktalanok és apróbb utcagyerekek között is voltam valaha, mert erről tanultam az egyetemen, és érdekelt, jó emlékem van róluk, tanítottak engem a nyelvükre, énekeikre.


Félsz most az iskola végétől, meg a pályaválasztástól? Természettudományokban esetleg tudok segíteni, más dolgokhoz csak részben vagy egyáltalán nem értek. Remélem, még van sok időd dönteni. Ha van kedved, beállíthatod az itteni e-mail címedet, nem megy el a privát üzenet rá (legalábbis szeptemberben egyszer visszaküldődött azzal a hibaüzenettel, hogy megszűnt cím). De nem muszáj, kéretlenül nem akarok priviben zaklatni.


Olyan is előfordul, hogy egy képesség csak lassan érik meg, például én nagyon sokáig bukásra álltam matematikából, és később is rossz voltam belőle, és nem is szerettem, és később valahogy a szemlélet meg a természettörvények miatt mégis menni kezdett, egyre jobban érdekelni is kezdett, és ma az is a szakmám. Persze lehet, hogy más embernél ez máshogy megy, nálam ez így volt.


Sok boldogságot ahhoz a területhez, ami érdekel, akármit is választasz. Meg persze sok boldogságot általában az életben is.

2009. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 A kérdező kommentje:

De jó,hogy írtatok:)

Hát az az igazság,hogy jövőre fogok érettségizni...és eléggé félek tőle..pedig minden ismerősöm aki leérettségizett azt mondja,hogy...Jajjj én nem is talultam rá...1 vicc az egész.... Meg h ezt nézzem meg a többi ismerősöm...akiről tudom,hogy nem 1 észlény..és h még neki is sikerült az érettségi.

De én akkor is félek...és nem hiszem el,h tanulás nélkül is ilyen könnyű lenne.De remélem,h így van...:D

Érettségi után viszont fogalmam sincs,h mit csináljak.Tovább menjek főiskolára,vagy valami OKJ-s képzésre?És ha igen,akkor milyen irányzatba kéne mennem...Mert igaz,h sok minden érdekel,de mégsem találok olyat,ami nekem tetszene...

Meg így,h nem is tanulok matekot,mert felmentettek,és érettségiznem sem kell belőle,olyan sulit kéne keresnem,ahol nem tanulok matekot,vagy nem is tudom hogy lehetne ezt megoldani...

Nagyon "szét vagyok esve" most ilyen téren...

Őszintén fogalmam sincs,h mit kéne csinálnom.


Visszatérve a könyvre.Igazából én csak azt a részét próbálom hasznosítani,amelyik arról szól,hogy a gondolataimmal megtudok valósítani bizonyos dolgokat,amire eddig vágytam.Meg h próbálom a napjaimat "jobbá tenni" mikor felkelek.Próbálok erre koncentrálni,de van,hogy kb még fel sem kelek,de már pocsékul kezdődik a nap.Esélyem sincs a jó dolgokra koncentrálni mert minden elvonja a figyelmem.DE tapasztalataim szerint ez tényleg hatásos,csak nagyon akarni kell...meg nagyon bele kell h élje magát az ember.És néha ez 1 idő után fárasztó.Olvastam másik ilyen fajta könyvet is...abban azt írja,hogy bármit megtehetek és bármit megvalósíthatok...Na ez az amit nem hiszek el.És nem igaz,hogy bármit megtehetek.És valamiért nem tudom magamra traktálni azt a gondolatot,hogy én valaha is full milliomos ember leszek 1 hatalmas villával ami Miamiban van és a tengerre néz..Szép álom...de...:D mégis olyan lehetetlennek tűnik.

Csak nem értem ezt az egészet,hogy hogy írhatnak olyat,h bármit megtehet az ember.Mert biztosan van olyan,aki ezt félre értelmezi...és olyan dolgokat tesz ami mondjuk bűncselekmény.Vagyis én amikor ezt olvastam,nekem ez fordult meg a fejemben.

Ne haragudjatok,hogy össze vissza írok,csak annyi minden kavarog a fejemben.Azt se tudom hol az eleje meg a vége a mondandómnak,meg h mit kéne még írjak.Most ennyi tellett tőlem és tényleg köszönöm,hogy írtatok!

További szép estét!!!

2009. nov. 22. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!