Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a mostoha...

Mit csináljak a mostoha anyámmal? Elviselhetetlen és ki akar minket semmizni az öcsémmel!

Figyelt kérdés
Anyuval és a nevelőapámmal élünk.Apunak már régóta van egy másik felesége.Már van apuéknak 2 gyereke,az egyik 7 a másik 5 éves..imádom a féltesóimat,de mégis féltékeny vagyok rájuk,hogy ők mindent megkapnak,bezzeg tőlem meg az öcsémtől még 1 joghurtot is sajnálnak..A közös családi ebédeknél és eseményeknél a mostohaanyám direk furkálódik az életemben meg az öcsémében és keres olyan dolgokat,amikbe beletud kötni és letud égetni minket mindenki előtt.Próbálok intelligensen válaszolni és viselkedni vele,amúgysem vagyok egy hülye,bunkó csaj,de már ott tartok,hogy megsem merek szólalni,nehogy valamit rosszul mondjak ő meg rákapjon és ismét leégessen..öcsémnek ugyanez a véleménye..nagyon 1 önző és ellenséges ez a nő..azt mondta,hogy ebben a világban csak a pofátlanok és a bunkók érvényesülnek..nem akartam neki szólni,hogy akkor neki már sikerült..:S soha 1 jó szava nem volt hozzánk...apu elkezdett gyűjteni pénzt,hogy télen eltudjunk menni külföldre síelni..és a mostoha anyám meg révette,hogy azt a pénzt inkább költsék másra,mert hogy minket majd az anyánk biztos elfog vinni...anyu viszont nagyon rosszul keres..még kajára is alig van most pénzünk,de azért nem mondom,hogy éhezünk..csak nagyon megkell nézni,hogy mit vegyünk és mit ne...apuéktól eddig életemben 1x kaptam 1 nadrágot,és 1 farmerfelsöt..és azt is csak 2hetente hordhattam,amikor ottvoltam náluk:S ez milyen már?karácsonyra hozzánk vágtak 5-5ezer forintot nekem meg öcsémnek..a féltesoim meg 1 csomo ajándékot kaptak..mindig kapják a jobbnál jobb ruhákat,játékot.,..stb..és amikor én mondom apunak h kéne 1 nadrág..mert elszakadt a másik ami volt..akk azt mondja h nincs pénzük:S mit csináljak?17 éves vagyok..nincs ötletem,hogy mit tehetnék..félek a mostohaanyámtól,hogy ezt fogja csinálni életem végéig:S(nem hagyom magam,de mégis talál valamit amibe beleköthet:S)segitsetek :(
2009. jan. 27. 20:24
 21/93 A kérdező kommentje:

Szeretem a verseket,de inkább csak a modernebb féléket...fel tudom fogni a régi verseket is,csak azokban valahogy nem találom meg önmagam..és nem annyira tetszenek..de persze...tudom,hogy egy versnek sem kell rólam szólnia,csak jó érzés,ha egy ember,akár 1 könyvben,akár 1 versben magára talál...


Nem rossz ötlet ez a családterapeuta,csak így is hulla fáradt vagyok,minden reggel 5:30 kor kelek...fél 4 re érek haza..még akk kicsit szusszanok,utána tanulok...és nem nagyon lenne időm ilyenekre,azért próbálom én magam megoldani a problémáimat..már idegileg is kivagyok..öcsém meg anyám miatt...anyuval tök jol meglennénk...de..na mind1...ezt itt nem szeretném leírni,hogy mi a problémám anyuékkal,max privibe..lényeg,hogy már kivagyok..és minél hamarabb elakarok költözni..de még tanulok,stb...szóval..esélytelen..

Nem tudom,hogy ki lehet a kulcsember...lehet,hogy tényleg apu...de...nem tudom,hogy miért hagyja azt,hogy uralkodjanak felette...régen teljesen más volt.Szerintem apu és a mostohám között a pénz a legnagyobb úr..és a pénz igazából a mostohámat illeti..megaz ő szüleit...meg apu fél a nő családjától is szerintem...azért nem mert mellénk állni...Ahogy aput ismerem..biztos nem fog elmenni szakemberhez...nem fogja beismerni a hibáit,úgy fogja érezni,hogy eztazegész dolgot felfújom..

2009. febr. 2. 20:57
 22/93 anonim ***** válasza:
92%

Köszönöm a válaszodat.


El tudom képzelni hogy ki vagy merülve. Más dolog miatt, de most én is ki vagyok merülve. Szóval nagyon is át tudom érezni, épen ezért most nem is zavarlak új üzenettel, nem is muszáj válaszolnod most, ha nem esik jól. Amire utaltál: nyugodtan irhatsz nekem bármikor privit, amikor csak akarsz, akár bármikor később is, szivesen meghallgatlak bármikor.


Még két ötletem volt, azokat most kiirom:


1)

Levélirás a mostohának (esetleg más családtagoknak is)


2)

Az iskolaigazgató már segitett Neked egyszer (diszkakulia), talán most is segithet: meghivja Édesapád (és esetleg a mostohát is) beszélgetésre, vagy (gondolom, vidékről van szó), legalább levelet ir neki, figyelmezteti.

Megemlitheti a levélben, hogy saját szakmai tapasztalata alapján úgy itéli meg, hogy a panaszod életszerű, hiteles, komolyan kell venni.

Ha az igazgatóval nem vagy ilyen bizalmas viszonyban, akkor az osztályfőnök, esetleg más ismerős és megbizható tanár.


Kérlek nézd el, hogy alapvetően ,,nem tudok beletalálni'' a lényegbe az ötletekkel. Nagyon remélem, hogy mégis sikerül megoldani. Addig is minden jót kivanok Neked.

2009. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy..ahogy apámat ismerem,hülyeségnek fogja tartani,és ezért max még leis szídnak...jobb az ha a szemükbe mondom..csak nem tudom,hogy mi lenne a megfelelő alkalom..és,hogy mit csináljak,hogy a nő ne tudjon engem a beszélgetés közben megalázni és lealacsonyítani?:S
2009. febr. 7. 12:45
 24/93 anonim ***** válasza:
83%

Köszönöm, hogy mindezt megírtad, talán könnyebb lesz ezután megfogni, mi is az, amiért nem tudok ,,ráérezni''.


Édesapádnak HATALMA van egyáltalán? Mármint ekkora? Akármilyen értelemben is? Tudom, furcsán hangzik a kérdés, hiszen általában szokott az apáknak valamekkora hatalma lenni. Nekem valahogy mégis nehéz volt eddig elképzelnem, hogy Édesapádnak ekkora hatalma lehet Fölötted (félni kell, hogy megszidnak, sőt LEszidnak, megaláznak stb.) Talán azért volt nehéz erre ráéreznem, mert amikor megpróbalom magam beleélni az Ő helyzetébe, valahogy minden azt tűnt sugallni, hogy nem lehet komoly hatalma:

* különélő szülő,

* valószínűleg feszült a kapcsolata a család ,,anyai'' ágával,

* sejthetően elmaradásai van Veled szemben, érzelmi,anyagi és jogi értelemben egyaránt,

* jogi szempontból nem stabil a helyzete (pár hónap múlva nagykorú leszel, és valójában jogilag 17 éves korodban sincs sok valódi mozgástere)

* a diszkalkulia esetében nyilvánvalóan tévedett, ő is és felesége is, amikor Téged hibáztattak addig,

* és Magad is írtad, hogy Édesapád egy pillanatra, ittasan elismerte, hogy sajnálja, hogy mindezt tette Veletek.


Próbáltam beleképzelni a helyébe magamat, és nehezen tudtam ráérezni, hogy akkora hatalma van Fölötted, hogy LEszidhatnak, megalázhatnak.


Úgy tényleg nehéz bármit is tenned, hogy ilyesmitől kell félni, ahelyett, hogy az igazán fontos dolgokra koncentrálhatnál a tárgyalás során. Az egyik korábbi Válaszoló említette, milyen fontos dolgokra lesz érdemes figyelni egy valódi megbeszélés, egyeztetés során:

* rendszerben elképzelni azt, ahogy idáig jutattak a dolgok,

* beleélni magunkat az egyes szereplők helyzetébe.


Node szinte lehetetlen ilyen kifinomult, nehéz szempontokra figyelni, ha közben olyan primitív dolgok vonják el a figyelmünket, hogy a ,,tárgyalópartnerek'' bármikor megalázhatnak. Márpedig nyilván ez a helyzet, ha ők eleve hatalmi pozícióból ,,tárgyalnak''.


Igazán egyeztetni, megbeszélni dolgokat csak úgy lehet, ha legalább abban nyugodt lehet és megbízhat az ember, hogy tisztességes légkör és hangulat fogja körülölelni a vitát. Ráadásul mégcsak nem is kell megalázás ahhoz, hogy elromoljon a vita légköre. Még csak durva módszerek sem ,,kellenek'' ehhez. Bőven ,,elég'' a lekicsinylés, a tények tagadása, vagy az érzelmi zsarolás is. Ekkor meg észrevétlenül meghal maga a bizalom, azután meg miről van beszélni egyáltalán?


Mindezért aztán, ha nem zavar Téged, arra kérdeznék rá, hogyan alakulhatott egxáltalán úgy, hogy Édesapádnak ekkora hatalma lehet.


Először egy gondolatkísérlet érdekelne, ami már korábban eszembe jutott. Tegyük fel, hogy a nő megalázó viselkedése és Édesapád labilis szerepvállalása ellen úgy akarnál fellépni, hogy egyszerűen megtagadnád a láthatást. Mondjuk abban a reményben tennéd ezt, hogy talán így majd megtörik az Édesapád családját körüllengő furcsa hatalmi légkör, és különös módon ÉPPEN EZÉRT válik majd lehetővé az igazi, meghitt beszélgetés, immár álarc, hazugságok és tagadás nélkül. Szóval éppen az őszintébb jövő reményében.


Mit történnék először? És mi történnék abban a pillanatban, amikor Édesapád éppen ráébred, hogy immár komoly tétre megy a játék, és már nem lehet fenntartani a régi elhallgatásokat? Pánikba esne, és bármire számítani lehetne? Eljönne Hozzátok, és erőszakoskodna? Egyszóval, FÉLNED kellene, bármilyen értelemben is?


Mit lehet sejteni, inkább érzelmi zsarolással próbálkozna, vagy nyílt durvasággal is? Vagy megtévesztéssel, böfföléssel, nemlétező jogokra való hivatkozással? Vagy pedig talán az a légkör lengi körül Őt, hogy bármikor elhagyhat Titeket?


Édeasányád kiszolgáltatna, vagy megvédene Téged? Még ha próbálna is védeni, könnyen megtörne-e? Tud-e róla, hogy 17 éves korban gyakorlatilag már a gyerek dönt láthatási kérdésben? Megértené-e, hogy minderre éppen a tiszta jövő érdekében lehet szükség? Egyáltalán, mennyire számíthatsz az Ő megértésére, vagy legalább arra, hogy elfogulatlanul beszélgetni hajlandó erről Veled?


A másik kérdés, ami eszembe jutott, és fontos lehet: amikor kiderült, hogy diszkalkuliád van, az valahol azt is jelenthette, hogy Édesapád és felesége egészen addig igazságtalanul okolt Téged a kudarcok miatt. És ahogy írtad, durva sértések is történtek Részükről, és az elvárható támogatást sem kaptad meg Tőlük. Ők hogyan reagáltak akkor erre a fejleményre, amikor immár kiderült, hogy egyáltalán nem volt akkor igazuk, sőt valahol cserben is hagytak Téged?

* Sajnálkozással? Bocsánatkéréssel? Vagy valami magyarázattal próbáltak mentegetőzni?

* Vagy úgy tettek, mintha nem is tévedtek volna? Vagy egyszerűen csak remélték, hogy senki sem fog gondolni erre? Felfigyelt-e erre valamelyik másik rokon? Vagy egyáltalán szóba sem jött semmi ilyesmi?


Szóval, mennyire lengi körül az ELHALLGATÁS a család légkörét?


A harmadik, amire rá szeretnék kérdezni: milyen jellegű Édesapád hatalma? Inkbb érzelmi zsarolás jellege van? Vagy egyfajta elhagyástól lehet tartani? Vagy lóg a levegőben közvetlen durva erőszak is, akár csak lehetőségként vagy régi emlékként is?


Megint túl személyesek lettek a kérdéseim, szóval megint meghaladtam azt a keretet, amire még illően rákérdezhetek a Kérdésed alapján, szóval nyugodtan kihagyhatod bármelyikre (vagy akár mindre) a választ.


Egyébként az én apámnak is megmagyarázhatatlanul nagy hatalma volt, annak ellenére, hogy a helyzetéből látszólag ez nem következett (különélő szülő, elmaradások kötelezettségekkel szemben). Azonban a mi családunkban a szülőknél olyan alapvető bajok voltak, mint nyílt fizikai erőszak, életvitelszerű alkoholizmus, eltitkolt súlyos személyiségzavarok, összeütközés a törvénnyel.


A legfurcsább egyébként ebben a hatalomban volt, hogy teljesen megfoghatatlan volt. Szóval senki (még én és testvérem sem) gondoltunk arra sohasem, hogy apánknak egyáltalán bármiféle HATALMA van. A láthatást EGYETLENEGYSZER tagadtam meg, és apámnak akkor mégcsak fenyegetést sem kellett bevetnie ahhoz, hogy ,,megoldja'' a helyzetet, nemhogy erőszakot. Mégcsak a hangját sem kellett megemelnie. Szóval valahogy ezek a dolgok eleve bele voltak ágyazva az emberek személyiségébe, és éppen ezért voltak megfoghatatlanok, észrevehetetlenek, mert mindenütt jelen voltak. Éppem a ,,mindenüttjelenvalóságuk'' miatt maradhattak rejtve éppen a legfontosabb dolgok. Valószínűleg a hal sem tud róla, hogy ő a vízben él.

2009. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 A kérdező kommentje:

Első kérdésre a válasz: Ha nem mennék apámhoz,akkorsem lenne semmi probléma,nem kezdene el erőszakoskodni...maximum telefonon felhív és kapom a lecseszést,h jajj már tök régen nem látott minket stb..és mivel öcsémnek most nincs telefonja,csak nekem,ezért csak engem tud elérni,meg amúgy is én vagyok a nagyobb,ezért én kapom a szídást,meg a magyarázást és ezért mindig én szorulok,ha valami apámnak nem tetszik,öcsém belesem kavaródik,őt mindig felmentem az ilyenek alól,mert az ő nevében is beszélek..És van,hogy inkább felsem merem venni a telefont,hogy ne kelljen magyarázkodnom,hogy miért nem megyünk le...de aztán kénytelen vagyok felvenni,mert elvileg apuék várnak minket hétvégére...és nagyim is úgy főz,hogy többen vagyunk,és hogy ne legyen ebből probléma,mert már volt elég,hogy nem szóltunk,és nem mentünk le...Az a baj,hogy..aput szeretem,meg jófej(kénytelen jófejnek lennie,hiszen felettünk már nincs akkora hatalma,ezt ő is bevallotta már,h nem tilthat meg nekünk dolgokat,hiszen ha hazamegyünk anyuhoz ugyanúgy folytatjuk..és ö nem látja,hogy mi mit csinálunk..a magánéletünkbe nincs beleszólása)de ha náluk vagyunk,mindig feszült a hangulat...próbáljuk viccekkel,vicces történetekkel feloldani ezt a komoly hangulatot...és nekem ez eléggé bájcsevegésnek tűnik,végülis jólérzem magam,mert apu elég vicces tud lenni,de amikor ott van az a nő is,akkor tényleg csak 1 bájcsevegés az egész:S nagyon kellemetlen helyzet ez..nem tudunk feloldódni...észrevettem öcsémen is,hogy próbál elég jól fogalmazni beszélgetés közben,nehogy a nő,vagy apám belekössön...és ezzel én is így vagyok...Nálunk nem is a fizikai zsarolásról,vagy bántalmazásról van szó...mert apu nem szokott minket bántani...csak régen volt,hogy kaptunk 1-2 nyaklevest,ha nemtudtunk viselkedni..de aztán szóltunk anyunak..és ő megmondta apuéknak,hogy ne ütögessenek minket,majd ha lesz gyerekük..azokkal csinálják ezt,de ne veleünk...mert néha igazságtalannak éreztem azt,hogy kaptuk a sallert....aztán ez a probléma megoldódott...Meg hát már elég nagyok vagyunk ahhoz,hogy ilyeneket csináljon velünk...Már 1 hónapja nem voltunk lennt apuéknál,mert én beteg vagyok..és pont úgy jött ki(amit nem is bánok)hogy beteg maradtam 7végére..és ugye a 2 kisgyereket meg féltik tőlünk,hogy megfertőzzük őket,ezért inkább nem mentünk le(ezért is volt már vitánk,hogy betegen minek megyünk le)bezzeg ha a 2 gyerek beteg,akkor mi nyugodtan lemehetünk..."úgyse kapjuk el" tőlük..a nő meg apám szerint..szóval ezt is igazságtalannak tartom..és én mindig előre szólok,ha beteg vagyok,de mi csak miután lementünk,utána tudjuk meg mindig,hogy betegek a gyerekek...na mind1..lényeg,hogy nem bánt minket ezért apu,ha nem megyünk le..csak eléggé leszíd minket,amit nem szívesen hallgatok végig..és magyarázom ki belőle magam..Nem hiszem el,hogy nem képes kicsit a mi fejünkkel gondolkodni,és nem jön rá,hogy ..basszus..nem akarnak lejönni hozzám a gyerekeim....vajon miért csinálják ezt??megkéne kérdezni tőlük...//de semmi ilyesmi..én csak a lecseszést kapom...

Második kérdésre a válasz: Amikor kiderült ez a diszkalkulia dolog,úgy ahogy mondod....elhallgatták az egészet..és próbálták eztis elpoénkodni,hogy..húdejó nekem..legalább nem kell matekot tanulnom..hát..már nem azért,de én nem erre a hozzászólásra voltam kíváncsi...inkább valami bocsánatkérés szerűre,vagy esetleg valami támogtás félére...pl nagymamám mondta,hogy: Semmi baj...de azért az alapokat jó ha tudod..szívesen segítek neked bármiben,elég ha délután átjössz és megtanítalak az alap dolgokra főzés közben,varrás közben,stb...hogy azért az életben helyt tudj állni...nem kell függvényeket megoldanod,meg ilyeneket,de azért jó,ha tudod,hogy pl egy kertet,ha körül akarsz keríteni,hány méter drótkerítésre van szükséged.. Én nagyon tisztelem a nagymamám..mindig is segítőkész volt..nagyon hálás vagyok neki mindenért,ő mindig mellettem és az öcsém mellett áltt.Apáméktól is valami hasonló támogatásra számítottam,dehát..az ő felfogásuk szerint 1 gonddal kevesebb...

Harmadik kérdésre a válaszom: Apumnak csak a csajád egyik részében van hatalma,mert anyum családja a válás óta nagyon lenézi őt...nagymamám sem szívesen látja viszont.Nagyim nagyon gyűlöli aput,de ez kölcsönös...volt,hogy a nagyim védett be minket,és ő olvasodd be apunak..apu meg csak kinevette őt...szóval..kb ennyi a családban a tisztelet...Apunak csak a saját anyja felett van hatalma,meg az ő kis új családjában...próbálja betölteni az apaszerepet,amit a nő hagy is neki...(mert elvileg 1 apának a szerepe végülis 2ős lehet:lehet szigorú apa valaki,és lehet jófej és engedékeny...bár ez csak az elvált szülőknél jellemzö...áhh..tudom is én milyen egy igazi apa :S nem nagyon volt benne részem..nem tudom,hogy milyen ha valakinek apja van..úgy érzem,hogy a mi kapcsolatunk apuval inkább haveri...maximum baráti...de semmiképpen sem apai..nem érzem azt,hogy az apám,csak úgy hívom hogy apu..ennyi a különbség)apu kisebbik tesómékkal egyben szigorú is és jófej is..azt kell mondanom róla,hogy abban a családban egész jó apa...De ugye a nő nagyon vágyik az uralkodásra,és apunak itt be is fejeződött a hatalma(fél a nő hogy apum elhagyja..és ezért zsarolja meg dolgokkal...főleg azzal,hogy elpereli tőle még a gatyáját is..semmilyesem fog maradni,csak a gitárja)...persze azért apunak is van tekintéje...de...a nő valamivel mégis sakkban tudja tartani..és szerintem az a ház...együtt építették a házat...(mi is segítettünk öcsémmel...megkérdeztem aput,hogyha ök meghalnának,akkor nekünk abból a házból mennyi lenne a részünk öcsémmel...és azt mondta,hogy a családiház Negyedén felezünk öcsémmel...nem mintha azt várnám,hogy apum elpatkoljon,de félek,hogy ha ez esetleg bekövetkezne,az a nő még azt a negyedet is elszedné tőlünk)Sajnos én nagyon úgylátom,hogy a nőnek több hatalma van a családom felett mint apunak..valamiért mindenki a nőnek akar imponálni és a kedvében járni..nem tudom,hogy miért... Határozottnak,kiegyensúlyozottnak,intelligensnek állítja be magát,és szerintem ennek dőlnek be sokan...Csak mi nem az öcsémmel,anyu családja,és apu bátyja és a felesége...Mi mind tudjuk,hogy ennek a nőnek csak a szája nagy..és sehol az intelligencia...ahoz köze sincs..akkor nem így viselkedne velünk és a családdal..

Az a baj,hogy nagyon kétszínű...pl ha kocsiban beszélgetünk mondjuk a suliról...tudom,hogy mindig azt várja,hogy rossz hírrel számoljak be neki,mert roppantul élvezi,hogy nem úgy alakulnak a dolgaim,ahogy szeretném...és reméli,hogy az életben sem fogom megtalálni a helyem...de már rájöttem,hogy nem szabad neki elmondanom a rossz dolgokat, amik történtek velem,csak a jókat..és akkor féltékeny lesz..és elkezd mesélni a hugomról,aki most elsős,hogy..jajj...ő milyen jó tanuló..minden tanár őt imádja...és hogy sportban is az élen van..minden héten jár jégkorcsojára,táncostornára...meg mittudom én mire..és hogy mindenből remekül teljesít...Pl:én 4. osztályig kitűnő tanuló voltam,mégsem vágok fel vele..csak mosolygok magamba,hogy oké..jó tanuló a hugom..örülök is neki,csak tulságosan elvan szállva magától az anyja,és ha kicsit elkezd kamaszodni a lánya,nem biztos,hogy úgy fog pattogni,ahogy az anyucija mondja...nem biztos,hogy lesz vagy 3 diplomája és orvosként fogja végezni..Nekem ezzel nincs kifogásom,de az a megérzésem,hogy a hugom már most elég akaratos és talpraesett..nem hagyja hogy dirigáljanak neki...szép lassan kifog csúszni az anyja karmai közül...Én azt kívánom neki,hogy legyen sikeres és boldog.Hiszen szeretem őt,nagyon is!!Csak az anyjával vannak elég nagy problémák...és már elöre sajnálom a hugomat...Ha valami jóról mesélek a nőnek,mindig tereli a témát..őt nem az érdekli,hogy nekem valami jó..és boldog vagyok,hanem az,hogyha valami rossz..és szomorú vagyok..meg az öcsémmel is így van...Annyira átlátni rajta...de apum elött mindig tezsi a jót...apu elött mindig mondja,ha valami jót mesélünk,hogy..naa...az tök jó..meg minden...de látszik rajta,hogy rohadtul nem örül neki...Jó emberismerő vagyok...mindtha olvasnék az emberek gondolataiban..(nem csodagyereknek akarom beállítani magam:D azért attól távol vagyok)és már a beszédéből érzem,hogy ő ezt valóban úgy gondolja ahogy mondja,vagy csak rájátszik...Meg ugye már több mint 10 éve sanyargatja az életünket..kénytelen voltam megismerni a személyiségét...még ha nem is akartam volna..sajnos még azt sem tudom,hogy nem figyelek rá..mert úgyis felhoz valami témát..nem hagyhatom szó nélkül..mert akkor azt hiszi,hogy hülye vagyok,és nem tudok rá válaszolni..aztán elkezdem mondani a véleményem ő meg leszól...és megintcsak a végtelen intelligenciájára lesz büszke...:S

2009. febr. 10. 05:13
 26/93 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én abban a kivételes és kiemelkedő helyzetben vagyok,hogy volt szerencsém az érem mindkét oldalát megismerni!A szüleim elváltak,és édesapám újra házasodott!A mostohaanyám máig is kellemetlenségeket mond nekem és a húgomnak,és választás elé állította apámat miután megszületett a közös gyerekük!Apám őket választotta,úgyhogy 14 éves koromtól a láthatás évenkéntire csökkent!:( Most is nagyon hiányzik apukám!Viszont úgy gondolom,hogy egy kapcsolat kettőn áll!Édesapám is sokszor mondta,hogy akaratomon kívül megbántottam a mostohámat valamivel ,több dologgal is!Rendszeresen,mert anyukámék környezete,nevelése és az övék teljesen más volt!Mind a ketten hibásak vagyunk! De lehet ha mintagyerek módjára viselkedtem volna,akkor se szeretett volna ,mert rajtam keresztül féltékeny lehetett volna apám előző házastársára az anyámra! Nálunk ez egyébként nem így volt,az elején kedves volt velünk!Videóim vannak róla és arról is,hogy később már nem!

Nagy fordulat,hogy most én is mostoha vagyok!:D Párom gyerekei velünk élnek,a nevelés 90%-ban hárul rám,ő estig dolgozik,én a háztartással és a gyerekekkel foglalkozom!El nem tudod képzelni,hogy milyen szinten meg tudnak bántani a mostohalányaim (pedig az én kultúrámban nevelkednek)!Az édesanyjuk fél évente viszi el őket,és az egész láthatás alatt engem csúfol nekik amit persze ők visszamondanak,sőt néha csúfolni is kezd az egyik!Én nem bántok és nem csúfolok senkit,mert tudom,hogy milyen 9 éves kisgyereknek lenni akinek a száján olyan dolgok jönnek ki amik lehet,hogy bántóak és sértőek a mostoha számára,de nem tőle származnak,ő is csak a nemtörődöm anyjának az áldozata,de az hogy bántod a mostohádat alapvető erkölcsi és nevelési dolgokból is adódhat(nem úgy értem,hogy szándékosan)!Még le szeretném írni,hogy én is úgy gondoltam gyerekként,hogy jól viselkedek,és a mostohám bánt engem!Tévedtem!Nagyon nehéz a másik ember helyzetébe beleképzelnünk magunkat(főleg gyerek,vagy serdülő fejjel)!!!

Javaslatom a családterápia!:D Mi is arra járunk!Ha rávehetőek,vagy ,hogy ülj le komolyan beszélgetni erről édesapáddal és a mostoháddal! Mondd el ,hogy mi a problémád és,hogy mi az a mi rosszul esik neked pontosan!Kérd meg,hogy ne vegye bántásnak amit mondasz,és próbálj meg vele jóban lenni!:DVagy elviselni!Én is ezt teszem!:D

2009. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 A kérdező kommentje:
Értem én....csak h ha hozzáse szólok...és elmegyek otthonról,akkor hogy bántom meg??Mármint szoktunk beszélgetni,de ő akkor is mindig azt fitogtatja,hogy ő mindenkinél okosabb...meg ilyenek..elég unalmas a csaj..és mi alapból utáljuk,mert a családunkba furakodott...próbáltam én már vele normálisan is beszélgetni...de nem lehet...az ő részéről..nagyon beképzelt..pedig mindig segítek neki szó nélkül a házimunkában..vigyázok a gyerekeire,ha megkér stb....de 1x már megelégeltem azt,hogy mi öcsémmel 2hetente megyünk le hozzájuk,és ugy kezdjük a hétvégét,hogy felnyalatja velünk az emeletes házat...úgy,hogy mi 1 ottsem voltunk..hogyan csináltunk volna rendetlenséget??Fürőszobában kádat kimosni..tükröt lepucolni,polcokat,mosdót,padlót,mindent...ö meg közben olvassa a bast magazint...a nagy lof*szt fogok én ott takarítani..elegem lett belőle..és beolvastam neki,amikor apám is ottvolt...megsem mert mukkanni..azóta nem is kell rendet raknunk,elég ha a saját kis "szobánkat" rendben tartjuk..kb akkora a szoba h nem fér be 1 ágy..és szivacson alszunk..nagyon kényelmes :S ..na mind1...én továbbra is azt hangsúlyozom,hogy nem velünk van a probléma...
2009. febr. 11. 21:10
 28/93 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírási hibákért,csak siettem..és best magazin akart lenni.,..de tökmind1...mert nem csak 1féle újságot olvas,miközben mi takarítunk...
2009. febr. 11. 21:12
 29/93 anonim ***** válasza:
100%

Ne veszítsd el a kedved, nem azért nem írtam választ a kommentedre két napig, mintha nem olvastam volna, hanem azért vártam ilyen soká, mert valójában még tegnapelőtt elkezdtem a választ írni, de az egyre szerteágazóbb lett, meg közben néhány új dolog is eszembe jutott, no meg most ez a legeslegutóbbi kommented is új dolgokat hozott elő, szóval még szeretném átgondolni meg összeszedni.


Meg azért is vagyok ilyen lassú, mert eléggé eljutottunk a tudásom határához, de ez ne ijesszen meg, van néhány ötletem, ami mentén fokozatosan majd talán el tudunk indulni.


A takarításos dolog elég komolynak hangzik, önmagában is, mindenképpen NAGYON komolyan fogom venni, erre is majd külön visszatérünk. (Nem egyszerűen a takarítással van aggodalmam, hanem azzal, ami esetleg mögötte állhat.) Megpóbálom holnapra már mindenképp felküldeni a választ. Addig is nyugodt éjszakát kívánok Neked. Azt sejtem, mindenképp lesz megoldás, de érzelmileg nem feltétlen lesz könnyű végigmenni rajta. Megpróbálok ezért minél többféle lehetőséget, megoldási utat, kiindulópontot végiggondolni, hogy minél könnyebb lehessen.

2009. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/93 anonim ***** válasza:
100%
.. mármint úgy értem, "már tegnap reggel elkezdtem", kissé elszámoltam a napokat.
2009. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!