Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a mostoha...

Mit csináljak a mostoha anyámmal? Elviselhetetlen és ki akar minket semmizni az öcsémmel!

Figyelt kérdés
Anyuval és a nevelőapámmal élünk.Apunak már régóta van egy másik felesége.Már van apuéknak 2 gyereke,az egyik 7 a másik 5 éves..imádom a féltesóimat,de mégis féltékeny vagyok rájuk,hogy ők mindent megkapnak,bezzeg tőlem meg az öcsémtől még 1 joghurtot is sajnálnak..A közös családi ebédeknél és eseményeknél a mostohaanyám direk furkálódik az életemben meg az öcsémében és keres olyan dolgokat,amikbe beletud kötni és letud égetni minket mindenki előtt.Próbálok intelligensen válaszolni és viselkedni vele,amúgysem vagyok egy hülye,bunkó csaj,de már ott tartok,hogy megsem merek szólalni,nehogy valamit rosszul mondjak ő meg rákapjon és ismét leégessen..öcsémnek ugyanez a véleménye..nagyon 1 önző és ellenséges ez a nő..azt mondta,hogy ebben a világban csak a pofátlanok és a bunkók érvényesülnek..nem akartam neki szólni,hogy akkor neki már sikerült..:S soha 1 jó szava nem volt hozzánk...apu elkezdett gyűjteni pénzt,hogy télen eltudjunk menni külföldre síelni..és a mostoha anyám meg révette,hogy azt a pénzt inkább költsék másra,mert hogy minket majd az anyánk biztos elfog vinni...anyu viszont nagyon rosszul keres..még kajára is alig van most pénzünk,de azért nem mondom,hogy éhezünk..csak nagyon megkell nézni,hogy mit vegyünk és mit ne...apuéktól eddig életemben 1x kaptam 1 nadrágot,és 1 farmerfelsöt..és azt is csak 2hetente hordhattam,amikor ottvoltam náluk:S ez milyen már?karácsonyra hozzánk vágtak 5-5ezer forintot nekem meg öcsémnek..a féltesoim meg 1 csomo ajándékot kaptak..mindig kapják a jobbnál jobb ruhákat,játékot.,..stb..és amikor én mondom apunak h kéne 1 nadrág..mert elszakadt a másik ami volt..akk azt mondja h nincs pénzük:S mit csináljak?17 éves vagyok..nincs ötletem,hogy mit tehetnék..félek a mostohaanyámtól,hogy ezt fogja csinálni életem végéig:S(nem hagyom magam,de mégis talál valamit amibe beleköthet:S)segitsetek :(
2009. jan. 27. 20:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Sajnálom a helyzetedet!Tudod,a régi mrsékben ismindég a gonosz mostoha bántotta agyerekeket.Ugylátszik,ez az életben sincs másképp!Beszéljetek aputokkal,hogy ilyen veletek az a nő.Ti mégis csak a csemetéi vagytok.DE bizti befolyásolja apud,igaz?A nyukám is mostoha melett nőtt fel(mostohaapa)De bizony neki sincsennek kellemes emlékei róla.Bántani próbálta őt(ugy)de a nagymamám mégis a férjének hitt és nem a lányának!Remélem azért majd rendeződik a helyzeted!Mit csinálsz?Tanulsz?

2009. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 A kérdező kommentje:
Igen,aput nagyon befolyásolja..minden téren..meg azzal fenyegetőzik,hogy ha apu megmeri csalni,akkor kisemmizi,és elvesz tőle mindent..én és az öcsém..tudjuk,hogy apu már 1 csomoszor megcsalta azt a nőt..3munk között ez egy nyílt titok..konkrétan még sosem mondta ki,hogy csalja a mostohaanyám..de ezt mi tudjuk egymás között...öszintén megmondva emellett a nömellett..énse tudnék rendes életet élni..állandoan hisztériázik..pattog..belepofázik mindenbe:S borzaszto..1x apuval elmentünk koncertre és megengedtük,hogy igyon..eléggé kész volt..és ugye azt mondják,hogy a részegek mindig öszinték..leültünk vele beszélgetni..és azt mondta,hogy tökre megbánta hogy ezt tette velünk...aztán másnap ujra a régi volt:S papucs....
2009. jan. 27. 20:56
 3/93 A kérdező kommentje:
egyébként igen,tanulok!!
2009. jan. 27. 20:56
 4/93 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező,


Van mód annak kiderítésére, hogy pontosan ,,miben rejlik a mostohaanya hatalma''? Valamiféle elhibázott szerződés, szóval valami jogi dolog? Vagy inkább érzelmileg tartja hatalmában Édesapádat (és rajta kersztül Titeket is)?


Néhány dologból azt sejtem, hogy itt egy nagyon konkrét, megnevezhető, megfogható, elhibázott JOGI konstrukcióról, valmiféle rossz szerződésről van szó. Hogy miért is gondoltam erre?

1. Abból hogy azt írod ,,azzal fenyegetőzik,hogy ha apu megmeri csalni, akkor kisemmizi,és elvesz tőle mindent''

2. Abból, hogy Édesapád megcsalja ezt a nőt, tehát valószínűleg nem érzelmileg kötődik hozzá, akkor viszont mégicsak talán valami jogi dolog lehet a háttérben

3. Abból, hogy Édesapád mág bánja is a dolgot, és ezt ki is mondja.


Persze óriásit tévedhetek is, hiszen nincs rálátásom az egészre. Mégis, első lépésben nézzük meg eztaz irányt. Tegyük fel, hogy Édesapád elrontott valami szerződést, valami jogi dolgot, és ennél fogva tartja hatalmában ez a nő. Szerinted ez valószínű feltevés? Ha igen, szerinted meg lehet tudni valahogy, hogy pontosan miféle jogi konstrukció van a háttérben?


Én azt remélem, hogy a nő csak blöfföl. Azt remélem, hogy bárcsak derülne ki: Édesapád ugyan tényleg elrontott valami jogi vagy szerződéses jellegű dogot, de ez nem jóvatehetetlen, csak Édesapád nem tud róla, hogyan kell ezt csinálni. A nő pedig kihasználja Édesapád jogi (vagy más jellegű) tájékozatlanságát.


Említetted, hogy a nő nyíltan kimondja: ,,ebben a világban csak a pofátlanok és a bunkók érvényesülnek''. Én úgy tapasztaltam, hogy ez HAZUGSÁG, egész egyszerűen NEM IGAZ. Nem vagyok ugyan tapasztalt jogász, de picit betekintettem már a Wikipédia és a Youtube adminisztrátorok életébe. A Youtube-on és a Wikipédián is vannak törtető, mások életét tudatosan megkeserítő, furkálódó istencsapása alakok. Mi történik velük? Átveszik a hatalmat? Nem. Egy idő múlva egész egyszerűen eltűnnek. Előbb-utóbb kitiltják őket, kiközösítik, vagy maguktól mennek el. Bár sok-sok rossz dolog van a világban, de ,,mi vagyunk többen'', és megvannak az eszközeink a Gonosz fékentartására.


A nő talán csak azért hangoztatja az Általad is idézett jelmondatát, hogy megijesszen Titeket, és megbénítsa a természetes ellenállásotokat. Ez egy óriási blöff szerintem, talán csak azért mondogatja, mert fél, és meg akar ijeszteni, nehogy rájöjjetek a titkára. Kell, hogy legyen valami természetes és egyszerű oknak, amiben a ,,hatalma van''. Ez talán csak egy rossz szakasz valami szerződésben, vagy valami jogi dolog, vagy valami más trükk, de nagyon valószínű, hogy van valami természetes mód ennek a megtörésére, csak meg kéne találni, miről is van szó pontosan. Talán csak valami szakértővel vagy jogásszal kell beszélni, hogy meglegyen a megoldás. Az efféle sötét és ködös dolgok úgy olvadnak szét a fénytől, mint a hó.

2009. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
91%

Előző vagyok...


Ne haragudj, hogy nem gondoltam eléggé át. Szóval persze kitalálhattam volna: a nő valószínűleg azzal a fenyegetéssel tartja hatalmában Édesapádat, hogy elválik, a gyermekeket neki ítélik, Édesapádnak csak láthatási joga lesz, és a gyerektartást is Édesapádnak kell fizetnie. Jól sejtem, ez a fenyegetés alapja?


Nem vagyok ennek a kérdésnek a szakértője. Jó lenne családjoghoz értő szakemberrel is beszélni, vagy addig is legalább utánaolvasni. Van-e esély rá, hogy válás esetén Édesapádnak ítéljék a gyerekeket, és a nő fizessen tartásdíjat?


Abból, amit eddig utánaolvastam, egy biztató dolog: állítólag a legutóbbi években elmozdulás van abban, hogy míg a bíróság régen egyoldalúan az anyának ítélte a gyereket, ezzel szemben ma már több esélye van az apának, mint régen volt.


A bíróság sok mindent mérlegel, kinél helyezik el a gyermekeket. De az számít-e, hogy a nő Titeket kisemmiz, megaláz? Számíthat-e a két féltestvéred elhelyezése ügyében, hogy a nő Veletek szemben tudatosan a családi élet megbontására törekszik? Nem tudom, hogy számít-e, vagy pedig ezek független dolgok-e. Ha esetleg számít is, nem tudom, pontosan milyen bizonyítékokat vár el a bíróság.


Én kívánom Neked, hogy mindez számítson, sikerüljön, de én nem értek ehhez a témához, így nem akarlak félrevezetni. Talán egy jogász tud ebben segíteni. A Családjogi törvényen (Csjt) kívül érdemes lenne ismerni a jelenlegi bírói gyakorlatot. A tények ismeretében már talán lehetne beszélni Édesapáddal: hátha a valóságban valamivel biztatóbb a helyzete, mint gondolná, és akkor a nő nem tudja majd annyira végletekig zsarolni.


A helyi önkormányzat, családsegítő központ talán tart ingyenes jogászt, bár nem tudom, az családjogi ügyekhez is ért-e.


Szereted a tanulmányaidat? Ha szívesen tanulsz és érdekel a világ, akkor hamarosan független leszel, ,,kívülről'' pedig néha többet lehet segíteni, mint belülről.


A jogi dogoktól eltekintve, egyébként Édesapád érzelmileg könnyen zsarolható? Írtad, ,,papucs'', szerinted egy családterapeuta vagy valami hasonló szakember tudna ezen segíteni?


P.S. Úgy tűnik, a megcsalással valóban vigyázni kell, mert a gyerekek elhelyezésének ügyét kedvezőtlenül is befolyásolhatja.

[link]

2009. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
82%

Még mindig előző vagyok...


Addig is, ha hozzávetőleges áttekintést szeretnél látni az esélyekről, rákereshetsz google-vel a "kinek ítéli a bíróság a gyerekeket" kifejezésre, meg néhány hasonló mondattöredékekre. Persze nem minden találat lesz jó, és azokból sem lesz feltétlenül lesz minden adat megbízható. Elindulásnak azonban talán jó lesz.

2009. jan. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim ***** válasza:
92%

Apukad lehet hogy papucs is, ahogy irod, es valoszinu, nem fogja ujbol elhagyni a csaladjat, tehat mar 4 gyereket. Ti ketten az ocseddel, es a mostani hazassagabol a 2 gyerkocot. Maradni fog itt szerintem.

Amikor egyutt vagytok apukaddal, akkor mondjal el neki mindent, amit ide leirtal, es legyen csak lelkiismeretfurdalasa miattatok, mert igenis megerdemli.

Te is es az ocsed is nagyon kicsik lehettek amikor elhagyott benneteket.

Neked egyaltalan nem kell, hogy az uj novel (szerintem o nem mostohaanyukad)joban legyel, hiszen lehet, hogy o tette tonkre az eleteteket. Miatta ment el apukad. Nem tudom, te tudod.

A novel ne foglalkozzal szerintem, szeresd apukadat, es a ket testveredet, es orulj, hogy mar ilyen nagy vagy, es nagyon jol latod a helyzetet. Ne engedd, hogy beszologasson neked, mit kepzel az onzo no, szoljal neki vissza, vagy mondd meg neki, hogy alljon le, tegedet ne egessen mar le. Ezt akkor mondd neki, amikor tobbek elott akar tegedet leegetni. Mondjuk ezzel ugyis sajat maga bunkosagat, es irigyseget fejezi csak ki.

Vedd levegonek, es o nem a mostohaanyukad kulonben. Mostohaanyukad akkor lenne, ha apukaddal elnel, es o lenne az anyukad az igazi anyukad helyett.

Nyugodtan hatarozottan vagjal neki vissza, ne nezzen hulyenek benneteket a tesoddal, apukad pedig ha irigy hozzatok, ugyis visszakapja toletek meg az eletetekben. Nemsokara teljesen kepben leszel, es az erzelmeid masok lesznek, apukadnak meg majd tul keso lesz mar eszbe kapnia. Milyen butasag, hogy amit o vesz nektek, ott nala veheted csak fel, a farmerodra gondolok. Eleg egyszeruen, es onzoen gondolkoznak. Hat, sikerult a tesod es a te lelkivilagodat is tonkrevagniuk, azert ezt is nyugodtan mondd meg nekik, nehogy azt gondoljak, hogy ok a minta szulok.

2009. jan. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! igen,ez úgy van ahogy írod...ez a nő tette tönkre az életünket,apu miatta hagyott el minket,,én 1,5 öcsém fél éves volt...nagyon sokmindenen mentünk keresztül 3man..én anyum és az öcsém..és már valamilyen szinten megedződtem..sokszor lett "belénkrúgva"...és sok fájdalmat kaptunk..de kibirtuk..ez a nő viszont azt hiszi magáról,hogy mindent megtehet..bárkinek beszólhat..a családtagjaimat kibeszéli a hátuk mögött,aztán a családi vacsinál ott bazsajog velük...chh..:Sszánalmas...itt nem a jogi dolgokon van a hangsúly..meg nem az,hogy kinek ítélik a gyerekeket..ő csak ezzel fenyegetőzik,mert ha apuval elválna..apu sokkal rosszabbul jönne ki mindenből..de a nő az nem tudja,h apum csalja..azt hiszi,hogy vele ez sosem történhet meg,mert ő 1 bomba nő és mindigis az marad :D hehh...jo..most inkább nem kezdem el mondani,hogy hogy néz ki..mert tökre mindegy..csak annyit mondok,hogy szerintem ocsmány..régen még jol nézett ki,..de szülés után mint 1 tehén..és össze vissza hazudozik,h..jajj most 8 kg-t fogyott 2 hét alatt..most 3mat..most 6ot...aztán sosem látszik..engem meg nagyon nemérdekel..a csaj rokonai is bunko patkányok..ilyet szólnak a nőnek,amikor ottvoltun 4en tesók,hogy..gratulálok a gyerekekhez..de főleg a 2 kicsihez...ez nem undorító?és akk ott állunk 2en öcsémmel és csak nézünk...na mind1...remélem valahogy visszakapják ezt egyszer...
2009. jan. 28. 15:12
 9/93 anonim ***** válasza:
83%

Édesapádat, féltestvéreidet szereted, azt irtad, és csak a nő és rokonai okoznak keserűséget. Tulajdonképpen miért kell egyáltalán látnod ezt a nőt? Persze azért, mert ott van a láthatásokon ő is, de vajon szükségszerű ez? Ha Édesapád és Édesanyád nem tudja megoldani (kérésedre sem), hogy úgy szervezzék a láthatásokat, hogy ez a nő és rokonsága ne legyenek ott, akkor kérd Te Magad ezt a gyámhatóságon (valószinűleg a helyi önkormányzat épületében vannak). 14 éves kor után jogod van a Téged érintő ügyekben önállóan is kérelmet előterjesztened. Ird le nekik ugyanezt, amit itt is leirtál (akár szó szerint), főleg azokat a dolgokat, amiből kiderül, hogy a nő tudatosan a családi élet szétbomlasztására törekszik, és kérd, hogy a gyámhatóság úgy szabályozza a láthatást, hogy a láthatás különélő szülő élettársa távollétében történjék. Sokat ne veszithetsz vele, a legrosszabb esetben azt mondják, hogy nem tehetik meg, de akkor elmondják, mit lehet tenni.


Ha nincs kedved a gyámhatósággal beszélni... szóval van-e a családban egy tekintélyesebb, erélyesebb rokon? Olyan, akiben megbizol, és aki hajlandó Veletek menni, amikor ott vagytok, és rendreutasitani, vagy akár csak figyelmezteni a nőt?


Tartják-e a rokonok egymással a kapcsolatot, nagy-e a család, vannak-e nagyobb öszejövetelek (vagy lehet-e ilyeneket összehozni)? Úgy értem, van-e valami ,,családi tanács'', amire meg lehetne hivni ezt a nőt, és nagyon komolyan helyretenni, rendreutasitani, figyelmeztetni?


Ne hargudj a jogi dolgokért, csak azért irtam, mert nagyon nem természetes dolog az, hogy a különélő szülő élettársának ilyen hatalma legyen. Úgy tudom, inkább forditott szokott lenni a helyzet: az élettárs a lelkét kiteszi, hogy a gyerek megbizzék benne, elfogadja őt, és a gyerek mégsem fogadja őt el.


Szóval kell, hogy legyen valami konkrét dolog a háttérben, ami miatt a nő mindezt megteheti. Egyik rokon sem mer rászólni? Sem Édesanyád, sem egy nagybácsi, nagynéni stb? Honnan van neki ekkora hatalma, talán valamivel fenyegetőzik? Valós-e ez a fenyegetés, vagy csak blöfföl? Milyen értelemben irtad, hogy Édesapád sokkal rosszabbul jönne ki egy válásból? Honnan lehet ezt ennyire tudni? Vagy valahogy anyagilag van kiszolgáltatva Édesapád ennek a nőnek?


Kérlek, ne haragudj, ha zavaró lenne valamelyik kérdésem vagy ötletem, szólj nyugodtan, nem akarok tapintatlan lenni, szóval akkor hagyom azt a témát, amelyik zavaró. Csak azért kérdeztem ilyeneket, mert az olyan dolgok, amiket leirtál, szerintem megoldhatók, ha az ember megtalálja az egész dolognak a fő kulcsát.

2009. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem zavaró,én csak örülök neki,hogy valaki segíteni akar :)..az a helyzet..hogy a család végülis átlagos..nem kicsi..nem is túl nagy..pláne,hogy anyumék elváltak,és igy 2 részre szakadt a család..nagyobb családi események pl a karácsony,...vagy valakinek a születésnapja...az a baj,hogy apumék részéről a család vallásos..és inkább beletörődnek ebbe a "diktatúrába"..és hagyják,hogy ez a nő irányítsa a családot..és a nő él is vele..kifejezetten tetszik neki a dolog..csak,hogy nekem meg az öcsémnek ez egyáltalán nemtetszik..a nagynénémék utálják ezt a nőt..és a legtöbb családi eseményre else jönnek..mindig találnak valami kifogást..a nagymamámat,aki kb minden 7végén főz rájuk,és meghivja őket ebédelni,miután hazamegyünk, előttünk elkezdi kibeszélnia nő a nagyimat,hogy milyen naív és hiszékeny..meg hülye..meg ilyeneket..és én ezt megelégeltem..az én nagymamámról 1 ilyen senki nőszemély ne merjen semmit mondani...eddig aputól is féltem,hogy mivan ha beszólok a nőnek..és akkor kapok 1 pofont..vagy nem tudom..demostmár nem érdekel..nem vagyok kisgyerek..tudom,hogy mit beszélek,...és elvégre ez nem csak az ő családjuk,hanem az enyém is..nekem is van beleszólásom..már emlékszem,hogy még volt 1 alkalom..amikor elmentünk apuval karácsony előtt nézelődni az egyik plázába..és mondta,hogyha tetszik valamelyik felső..és nem túl drága akkor megveszi..én kiválasztottam egy felsőt..3000ft ért...jött a karácsony..akkor is pénzt kaptunk..elvileg ugyanannyit kellett volna kapnunk öcsémmel..de én kevesebbet kaptam..levonta a felső árát az ajándékpénzből..nagyon nem esett jól..én azt hittem,hogy azt a felsőt csak úgy kapom..mert nem szokott nekünk ruhát venni...na mind1...apu azért lenne válás után nehéz helyzetben..mert ami céget most vezet apum,azt a nönek az apjáék csinálták...ők vették meg a helységet..stb..meg a mostani házuk ami épült..abba is egy csomó pénzt a nő szülei adtak...anyu elmesélte,hogy ez a válás ugy volt..hogy ennek a nőnek volt egy arab pasija..aki kicipelte magával szíriába a nőt..és ez a nő szüleinek nagyon nemtetszett..és minden áron visszaakarták kapni a lányukat...ez az arab pasi elakarta venni a nőt feleségül,de a nő nem írt alá valamilyen papírt..és így nem lettek törvényes házasok..aztán..apuval egy munkahelyre jártak..a nő tekergette apu fejét..csábítgatta..a nő mondta apunak,hogy hagyjon ott minket...majd anyum úgyis talál másik élettársat,akivel együtt élhet..és akk apum egyik nap hazajött..és bejelentette anyunak,hogy szerelmes a kolléganőjébe..anyu azt hitte,hogy csak viccelt apu..de kiderült,hogy nem..és akkor anyu bevitt minket apuék munkahelyére..és mondta a nőnek,hogy..látod hogy kiktől veszed el az édesapjukat?ha van szived,akkor tedd meg...erre a nő azt felelte tök flegmán..hogy majd az(apum neve) eldönti,hogy kivel akar lenni.és apu a csajt választotta..szóval apu is hibás volt..de a nő főleg,mert ha én tudom,hogy van valakinek gyereke meg felesége,arra alapból nem hajtok rá...legalábbis ez az én logikám...aztán végül a nő szülei is bíztatták a lányukat,hogy jöjjön össze apummal..házasodjanak össze..és hagyja ott ezt az arab pasit...és végül ez lett...utálunk apuékhoz 2hetente járni..ráadásul télen nyáron..hóban fagyban..kikell vonatoznunk..arra se méltat,hogy eljöjjön értünk..és mi nem azért megyünk oda,mert szeretünk..hanem mert apu kb kötelezővé teszi..a csaj meg tökre örül neki ha mi nem megyünk ki..legalább nem bolygatjuk a kis családja életét.. :S amikor ottvagyunk..vendégként kezelnek minket.. :S iszonyú rossz érzés... mintha nem is lennénk családtagok..és ha apuékat kérdezik,hogy hány gyerekük van,akkor...ha mi nem vagyunk ott..és nem halljuk,azt mondják,hogy 2 gyerekük van..ha miis ottvagyunk öcsémmel..akkor kénytelen azt mondani apu,hogy 4..és ezt onnan tudod,hogy multkor bementünk kisöcsémhez az oviba apuval..és kérdezi az ovónő aputól,hogy mi kik vagyunk..és akkor mondta apu,hogy a gyerekei..és akk mondja az ovónő,hogy..jééé..a multkor nem is mondtad,hogy van még 2 gyereket ...chhh már tudom mit fogok csinálni..ahogy mondtad..beszámolok..de családtak segítsége nélkül..nem akarom,hogy gyengének higyjenek,és hogy nem vagyok önálló..egyedül próbálom megoldani a problémámat...remélem sikerülni fog:)
2009. jan. 28. 23:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!