Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a mostoha...

Mit csináljak a mostoha anyámmal? Elviselhetetlen és ki akar minket semmizni az öcsémmel!

Figyelt kérdés
Anyuval és a nevelőapámmal élünk.Apunak már régóta van egy másik felesége.Már van apuéknak 2 gyereke,az egyik 7 a másik 5 éves..imádom a féltesóimat,de mégis féltékeny vagyok rájuk,hogy ők mindent megkapnak,bezzeg tőlem meg az öcsémtől még 1 joghurtot is sajnálnak..A közös családi ebédeknél és eseményeknél a mostohaanyám direk furkálódik az életemben meg az öcsémében és keres olyan dolgokat,amikbe beletud kötni és letud égetni minket mindenki előtt.Próbálok intelligensen válaszolni és viselkedni vele,amúgysem vagyok egy hülye,bunkó csaj,de már ott tartok,hogy megsem merek szólalni,nehogy valamit rosszul mondjak ő meg rákapjon és ismét leégessen..öcsémnek ugyanez a véleménye..nagyon 1 önző és ellenséges ez a nő..azt mondta,hogy ebben a világban csak a pofátlanok és a bunkók érvényesülnek..nem akartam neki szólni,hogy akkor neki már sikerült..:S soha 1 jó szava nem volt hozzánk...apu elkezdett gyűjteni pénzt,hogy télen eltudjunk menni külföldre síelni..és a mostoha anyám meg révette,hogy azt a pénzt inkább költsék másra,mert hogy minket majd az anyánk biztos elfog vinni...anyu viszont nagyon rosszul keres..még kajára is alig van most pénzünk,de azért nem mondom,hogy éhezünk..csak nagyon megkell nézni,hogy mit vegyünk és mit ne...apuéktól eddig életemben 1x kaptam 1 nadrágot,és 1 farmerfelsöt..és azt is csak 2hetente hordhattam,amikor ottvoltam náluk:S ez milyen már?karácsonyra hozzánk vágtak 5-5ezer forintot nekem meg öcsémnek..a féltesoim meg 1 csomo ajándékot kaptak..mindig kapják a jobbnál jobb ruhákat,játékot.,..stb..és amikor én mondom apunak h kéne 1 nadrág..mert elszakadt a másik ami volt..akk azt mondja h nincs pénzük:S mit csináljak?17 éves vagyok..nincs ötletem,hogy mit tehetnék..félek a mostohaanyámtól,hogy ezt fogja csinálni életem végéig:S(nem hagyom magam,de mégis talál valamit amibe beleköthet:S)segitsetek :(
2009. jan. 27. 20:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/93 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megvagy, sokat tanultam Tőled, ahogy leírtad az élményeidet, mert énnekem is voltak valaha hasonló élményeim, csak én annak idején nem tudtam megfogalmazni sem őket, sőt akkoriban gyerekként még azt sem igen tudtam, hogy rajtam kívül másvalakinek is érezte magát ilyen helyzetben.


Sok sikert kívánok az érettségire. Ha valami érthetetlen lenne, akkor esetleg természettudományos tárgyakban tudok segíteni, akár nyugodtan ide is írhatod. Ilyenekre gondolok mondjuk, hogy pl.


- földrajzból: milyen szerkezete van a Föld belsejének,

- vagy kémia: hogyan működik a galvánelem,

- vagy fizikából, hogyan is lehet mindennapos hétköznapi élmények alapján megtapasztalni egyes mechanikai törvényeket.


szóval ha valami hasonló dolog van, ami megakaszt Téged a tanulásban, akkor szívesen leírom ide a választ, mármint persze ha tudom. Persze a legtöbb dolgot nem tudom, de van néhány dolog, ami régóta érdekel és sokat olvasgatok róla (Föld belseje, mechanika, ilyesmi), szóval szerencsés esetben esetleg tudok segíteni.


Az nagyon rossz lehet a kistestvéreknek, ha erőszakot látnak maguk előtt. Nem tudom, mi lehet a mostohaszülőben. Az elmúlt évben, amikor írtad, hogy jobbra fordultak a dolgok, abban reménykedtem, hogy hátha ő egyszerűen csak szeretethiányos, és görcsösen próbál kapaszkodni mindenbe, amibe csak tud, és hogy ezen még talán lehet segíteni. Persze ha már erőszakba meg kegyetlenségbe fordult a dolog, az nagyon rossz. Remélem, van, aki segít Neked, meg remélem, jóra fordul végül a helyzet a Számodra.


Sok sikert kívánok Neked az érettségire. Mi szeretnél lenni? Én még nem tudtam akkor, amikor ebben a korban voltam (csak jópár évvel később). Remélem van lehetőséged próbálkozni többféle dologgal is (énnekem kimaradt valahogy pár év, szakot is váltottam, egy évet vesztettem is), de aztán végül jóra fordult, és megtaláltam azt, amit a leginkább szeretek csinálni meg tanulni, szóval szerencsém volt.

2011. jún. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/93 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy szorítottál nekem!!Sikerült az érettségi :) végre boldog a család.Sokan alábecsültek,meg egy kedves rokonom elhíresztelte,hogy én nem mehetek érettségizni mivel félévkor megbuktam bioszból..ami nekem pont érettségi tantárgy volt,de szerencsére észbe kaptam és kapartam, hogy év végén átengedjenek,hogy tudjak belőle érettségizni,és amikor átmentem akkor az érettségire is tanultam és igaz,hogy csak 3as lett,de ahhoz képest,hogy félévkor megbuktam meg egész évben semmit sem tanultam nem rossz :D mostohaanyám is mindig mondta h mi milyen hülyék vagyunk a tesómmal..bezzeg ő...most meg ugyanott tartunk..neki is csak 1 érettségije van.Semmivel sem több mint én és nagyon jó érzés :)

Kozmetikus szeretnék lenni..ilyen electro kozmetikus h gépekkel csinálom a dolgokat.Ez csak OKJ-s képzés de nincs jobb ötletem,hogy mi legyek,anyu is nagyon szeretné ha ezt csinálnám és lehet,hogy tudnának nekem biztosítani egy saját szalont amikor már jobban belejöttem a dolgokba.Szóval biztos,hogy ezzel fogom kezdeni,aztán majd lesz ami lesz :)

2011. jún. 24. 12:54
 93/93 anonim ***** válasza:

Őszintén örülök a sikerednek. Remélem nem keserített el a korábbi ideiglenes visszaesés sem, velem is mindig úgy volt, hogy éppen azokban az időszakokban, amikor zaklatott helyzetben voltam otthon (család), akkor én is mindig pont akkor rontottam az iskolában. Írtad is korábban, hogy szereted a biológiát. Sok sikert kívánok Neked a képzéshez is. Én is most kezdtem új dologba (számítógépes rajzfilmek készítése), matektanításhoz használom őket. Az jó, hogy Te jól rajzolsz, sajnos én nem, de mozgást és játékot tudok vezérelni.


Akkor ezek szerint Te is emberekkel fogsz foglalkozni. Szereted az embereket? Mármint úgy általában. Írtad is, hogy szívesen foglalkozol velük. Remélem jól fogod érezni Magad az új tanfolyamtársakkal, meg aztán a vendégekkel. Remélem sok régi érdeklődésed is ki fog még bontakozni, én egy időben sokáig elhagytam a gyerekkori érdeklődéseimet, és sokáig csak rossz érzéssel tudtam gondolni rájuk, de aztán újra hagytam őket érvényesülni, és aztán valahogy újra visszatértek.

2011. jún. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!