Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett divat utálni a...

Miért lett divat utálni a kisgyerekes anyákat?

Figyelt kérdés

Régen, még akár pár évtizede is dicsőség volt anyának lenni. Senki nem vonta kétségbe, hogy aki gyereket nevel, az értéket teremt. Ma, egyre inkább úgy látom, ez mintha szégyen lenne. "Miért hiszed azt, hogy több vagy attól, hogy szültél egy gyereket?" Egyrészt nem tartom magam többnek másoknál tőle, de a régi önmagamnál igen. Megtanultam lemondani, feltétel nélkül szeretni, megtanultam azt - amit senkinél, még a férjemnél sem éreztem korábban -, hogy van, akiért azonnal, gondolkodás nélkül meghalnék.

Mégis, úgy érzem, sokaknak (jellemzően, akiknek nincs gyerekük) semmi sem jó. Ha itthon vagyok vele 3 éves koráig, megkap mindent, akkor begyepesedett hülye liba vagyok. Ha eljárok szórakozni a párommal vagy barátnőkkel, hamar visszamegyek dolgozni, akkor az ilyen minek szül a nagyszülők nyakára. Ha mindent megadok neki, elkényeztetem. Ha nem tudok neki anyagilag mindent megadni, szintén minek szültem. Ha sokat foglalkozom vele, az a baj, ha keveset az.

Most mennem kell, de még kifejtem bővebben, addig várom a véleményeket.


2010. dec. 14. 07:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
100%
A gondolatébresztő kérdés kapcsán csak annyit, hogy én ezekben a nagybetűs anyákban látom azokat a megkeseredett idős néniket, akik vagy magányosan üldögélnek otthon, vagy mindenkinek az agyára mennek, a családban, a boltban, a rendelőben. Közülük kerülnek ki azok, akik a gyermek kiröppenése (mert ez mindannyiunkban benne van, egy bizonyos kor fölött a saját lábunkra akarunk és kell is állni) után egyszerűen nem tudnak mit kezdeni az élettel, az időskorral. Még nincs gyerekem, de remélem, lesz erőm ahhoz a rengeteg mindenhez, amit akkorra tervezek :-D Van élet a gyerek után/mellett/gyereken kívül is.
2010. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 Antóniaa ***** válasza:
Kiket neveznél nagybetűs anyákanak, kifejtenéd? Ezzel így még nem találkoztam...
2010. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
0%

Képzeljétek el, hogy nálunk Ukrajnában a sokgyerekes anyák kitüntetést (emléklapot) kapnak az államtól és persze anyagi támogatást. A fejlettebb nyugati társadalmakban "divat" elutasitani a gyerekvállalást és a többgyermekes anyaságot. Bár itt nehezebb a megélhetés, mégis sokan vállalnak több gyereket. Csak az a baj, hogy az állam végül pont azokat támogatja, akiket nem kellene (pl.cigányok (nem vagyok rasszista), vagy alkoholista bagázs). De a társadalom igen is jo szemmel nézi, ha egy normális család mer több gyereket vállalni.

1 gyermekes anyuka

2010. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
89%

Ez tegnap történt egy multiban, ahol pénztáros vagyok.

A sor kanyarog, ideges emberek tömege, temérdek árú a szalagon.Jön egy anyuka, és apuka 2 gyerekkel, az egyik kicsi a másik pici.Mind a kettő üvölt mint a sakál, a szülők jól mulatnak rajtuk.Egyszer csak a nagyobbik elkezdi ledobálni a szalagról, ami a keze ügyébe kerül, de volt ott minden, gyertyatartótól a karácsonyfadíszig minden.Neki a többi vevőnek, minden hullik darabokra.És mi volt a szülők reakciója?Apuka előkapta a telefonját, és elkezdte fényképezni az önkívületben lévő csemetéjét, anyuka meg pózolt a mindent szétverő gyerek mellett.És mi volt az én reakcióm?Hívtam a biztonsági őrt.

Az ilyenek miatt finoman szólva is nem bírom a kisgyerekes szülőket.

2010. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Én a helyedben én magam vágtam volna ki a pics*ba azt a gyereket, meg az anyjáékat is. Normálisak ezek? Na ez engem is felhúzott volna. Remélem a biztonsági őr lendítve dobta ki őket és mindent kifizettetett velük a bolt!
2010. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti!


Múltkor, vasárnap a Tescóban azt mondtam a pénztárosnak, hogy jó hétvégét, mire elmondott mindennek, hogy mégis hogy merek gúnyolódni rajta. Azóta utálok kivétel nélkül minden pénztárost.

Na, hogy esik?

2010. dec. 14. 15:42
 57/71 anonim ***** válasza:
85%
A kérdező utolsó kommentjére reagálva. Egyről beszéltek az utolsóval. A neveletlen gyerekekről. Csak a te pénztárosod, már egy idősebb neveletlen gyerek, akit meg ő kikapott kis gyerek volt. Ami valóban szörnyű, hogy ott az anyja-apja és nem hogy rászólna, még tetszik is neki! Na ezekből lesznek a te pénztárosaid. Én speciel imádom a gyerekeket. Mégsem érzem azt,hogy hátba kellene majd valakinek veregetni, ha anya leszek. Ahogy azt sem érzem, hogy amikor ülök a párommal egy étteremben, amire ritkán kerül sor,hogy egy romantikus vacsorát elfogyasszak, akkor miért ne szólhatnék a pincérnek,hogy fékezze már meg azt a két gyereket, aki üvöltve rohangálnak és döntögetik ki a vendégek alól a széket. Bizony, vessetek meg, múltkor kb. 40 perc türelmi idő után, rászóltam a gyerekre. Anyuka a társaságával meg kikerekedett szemmel vont kérdőre. Elmagyaráztam neki,hogy megértem,hogy egy 5 éves gyerek nem fog a fenekén ülni két órát, de tanítsa meg normálisan játszani a gyereket és arra,hogy ne zavarjunk másokat. Érdekes, nekem ez volt az első, amit anno anyuék megtanítottak. Ha tudja, hogy az ő gyereke kb. 1 órát bír ki normálisan, akkor menjenek haza egy óra után. Anno a keresztgyerekem sem bírt végig ülni egy vacsit, de ezért még nem rohangált felborogatva a pincéreket. És mi sem beszélgettünk órákig az asztalnál. Megkajáltunk és mentünk. Ha hosszabb traccspartira vágyom, akkor nem viszem a gyereket!
2010. dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
62%
Azt én is bírom amikor ül velem szembe a buszon anyuka a kölykével, kölyök ordít mint a fába szorult féreg, anyuka meg mosolyog rám, szinte várja hogy visszamosolyogjak, mert milyen cuki az ő kis csöppsége. Hát nem...
2010. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
62%
Azt én is nagyon utálom. Meg amikor tőlem kérdezik, hogy aranyos, meg szép-e, és aztán meg sértődés van, mert nem aranyos és szerintem ronda. Ez van, a kedvéért nem hazudok. Egyszer egy nő amikor én dolgoztam a kezembe akarta adni a gyerekét, merthogy fogjam már egy percre meg mert addig nem fejezi be a sírást. Elküldtem onnan, én garantálom, hogy nem fogom meg, mégis hogy gondolja, hogy minden munkámat abbahagyom és az ő gyerekét, akihez semmi közöm és nem is akarom soha, hogy legyen hozzá közöm megfogjam? Nem én vagyok az anyja..
2010. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
49%

Kisvárosban élek, lehet nálunk ezért más a mentalitás. Itt mindenki vigyorog a gyerekekre, egymásnak mutogatják a gyerekek és unokák fényképét, (bár nem mindig segítenek leszállni babakocsival a buszról), tiszta giccsparádé az egész, 20-éves csitrik tologatják a babakocsit, közben traccsparti van,és plázáznak, mert nincs is más dolguk. Na jó nem mindenki ilyen, de azért sokan, a másik véglet amikor az út közepén rángatja a gyereket, és ordítozik vele, meg tolja babakocsit és káromkodva veszekszik a pasijával. Vannak akik jó módjukban nem tudnak mit kezdeni, és ezért szülnek, 1-2 vagy a divatosabbak 3 gyereket. Vannak a 20-évesek, akik kerestek egy pasit szültek gyereket, és elvannak otthon (mert se állásuk, se végzettségük nem nagyon van) vannak, akik csak sorban szülik a gyereket, és majd lesz valahogy (nem csak cigányok) és persze ott vannak azok akik magáért a gyerek miatt vállalnak, nem azért hogy valaki eltartsa őket, vagy megmentse a világot, vagy hogy a magyarság tovább éljen, na, ők normálisak, számukra igenis fontos a nevelés, és nem verik a mellüket a világ legtermészetesebb dolgán az anyaságon. Persze vannak átfedések, de gazdagok nagyon eltudják kényeztetni a gyereküket, és versenyt csinálnak a neveléséből.

nem nézek le senkit, aki szeretne gyereket az vállaljon, de akkor minden nyűgjével bajával együtt, mert minimum 18évig köteles eltartani, és ha kirepül a fészekből akkor is a gyereke marad, és igen is segíteni kell ha arra van szüksége.

Ami meg engem illet, én nem vagyok oda értük, bennem nincs meg az anyaság génje, és az életem értelme olyan hivatást választani amiben nagy dolgokat vihetek véghez.

Úgy gondolom a gyereken kívül lehetnek még egy ember számára más fontos dolgok is, például a munka, és az abban való önmegvalósítás, mert ott sokkal több időt töltünk mint otthon, és ha nem élvezzük, akkor az egész életünkre rányomja a bélyegét.

2010. dec. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!