Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett divat utálni a...

Miért lett divat utálni a kisgyerekes anyákat?

Figyelt kérdés

Régen, még akár pár évtizede is dicsőség volt anyának lenni. Senki nem vonta kétségbe, hogy aki gyereket nevel, az értéket teremt. Ma, egyre inkább úgy látom, ez mintha szégyen lenne. "Miért hiszed azt, hogy több vagy attól, hogy szültél egy gyereket?" Egyrészt nem tartom magam többnek másoknál tőle, de a régi önmagamnál igen. Megtanultam lemondani, feltétel nélkül szeretni, megtanultam azt - amit senkinél, még a férjemnél sem éreztem korábban -, hogy van, akiért azonnal, gondolkodás nélkül meghalnék.

Mégis, úgy érzem, sokaknak (jellemzően, akiknek nincs gyerekük) semmi sem jó. Ha itthon vagyok vele 3 éves koráig, megkap mindent, akkor begyepesedett hülye liba vagyok. Ha eljárok szórakozni a párommal vagy barátnőkkel, hamar visszamegyek dolgozni, akkor az ilyen minek szül a nagyszülők nyakára. Ha mindent megadok neki, elkényeztetem. Ha nem tudok neki anyagilag mindent megadni, szintén minek szültem. Ha sokat foglalkozom vele, az a baj, ha keveset az.

Most mennem kell, de még kifejtem bővebben, addig várom a véleményeket.


2010. dec. 14. 07:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
100%
Én is anyuka vagyok! A fiam 16 hónapos, és most várjuk a kis tesót. Sajnos, valahol igazat kell adnom a 8.38-as válaszolónak. Sok anyuka akar előnyt kovácsolni a gyerekéből. Nekem is van több ismerősöm van, aki azért szült 3 gyereket, mert az jobban "megéri" anyagilag( ezt Ők maguk is mondták). Azon is kiakadok, amikor anyukák beszélgetnek(játszótér), hogy nekik milyen nehéz, és már hogy unják a gyereknevelést! És azok akik kettőt vállalnak nem normálisak! Kereskedelembe dolgoztam és ott is többször tapasztaltam, hogy anyukák nyugodtan vásárolnak nem zavarja, ha a gyerek mindent szét szed, bejön csokival és keni a dolgokat, volt olyan is, hogy rászóltunk a gyerekre, erre anyuka kikelt magából, hogy mit képzelünk magunkról. Sorolhatnám, hány gyerek verte magát a földre és hisztizett. Persze nem minden gyerek és anyuka volt ilyen, mindig vannak normális szülök(szerencsére)és jól nevelt gyerekek:-D
2010. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
86%

Sűrűn olvashatsz ezen az oldalon is olyan linkeket,amiben az anyák azt írják,hogy életem egyetlen értelme a gyerek. Fontosabb,mint a férjem és a házasságom! Ha nem csodálja mindenki azért,mert szült,ha a férj nem ugrálja körül,akkor vérig van sértődve.

Ha valaki a környezetében sok ilyen anyát ismer,főleg,ha az imádott gyerek neveletlen,hisztis,akkor hajlamos általánosítani.

Egy nő életében természetes dolog az anyaság,nem jár érte külön dícséret. Nagy öröm és nagy felelősség,az igaz,de emiatt csodálatot elvárni ostobaság.

3 gyerekes anyuka

2010. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
82%
Én ezt éppen fordítva érzem! Párkapcsolatban élek, de nincs gyerekünk.Mindenki azzal bűntet, hogy 32 éves fejjel miért nem szülök. Mert nem akarok! Ettől én értéktelen vagyok, mind a társadalom, mind az emberek szemében?
2010. dec. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 Antóniaa ***** válasza:
64%

Szia,

Az én tapasztalatom az, hogy mindenki másképp látja jónak a gyereknevelést. Mármint van aki szülés után kis idővel már visszamegy dolgozni, van aki otthon marad végíg, és csak a gyereknek él... Nekem már nagy a gyerkőc, én is otthon voltam 3 é koráíg. Csak a gyereknek éltem, ami nem is biztos hogy olyan jó, így visszagolndolva. Azt vallom, ha az ember vállal gyereket, akkor nevelje, lássa el tisztességesen, de ne mondjon le a saját életéről. Nők maradunk, és fontos a kiegyensúlyozottság, és számomra megtalálni az arany középutat.

Engem sosem érdekelt, hogy ki mit mond, én tudom azt,hogy a gyerekemnek mire van szügsége és mire nincs.

2010. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
74%
Azzal teljesen egyetértek, hogy nem kell csodálatot elvárni, azért mert valaki anya, és persze az is természetes,hogy nem arra használom a gyermekem, hogy előnyöm legyen mindenhol meg előre engedjenek.Viszont a kérdezőnek akkor is sok mindenben igaza van.
2010. dec. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
68%

Az emberek mindenbe belekötnek, bármi lehet rá ürügy. Ha van gyereked, akkor abba, ha nincs, akkor meg abba. És ez az élet minden területén így van. Ez épp olyan felkapott dolog, mint hogy sokan azon kattognak, ha valakinek van diplomája, akkor az biztos egy beképzelt, tudálékos, de amúgy ostoba bunkó, ha meg nincs diplomája, akkor egy tanulatlan sültparaszt. Vagy a másik, ha valaki városban lakik, akkor lenézi a falusiakat, aki meg falun lakik, az a városiakat.

Érted, mit akarok mondani, hogy talán bizonyos esetekben van is alapja ennek, de amúgy meg egy nagy rakás általánosítás az egész.

Ilyenkor én azért elgondolkodom azon, hogy milyen lehet mondjuk cigánynak lenni úgy, hogy igazából semmi okot nem adtál mások utálatára, mégis kapásból előítéletekkel állnak hozzád, és helyből bizonyítanod kell, hogy nem olyan vagy, mint amilyennek gondolnak. Mert ahogy látom, manapság sokan képezzük előítéletek tárgyát, tapasztaljuk, milyen érzés, mégis ugyan úgy mi is előítéletesek maradunk másokkal szemben, pedig érzékeljük, hogy ez nem jó.

2010. dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az, hogy anyává váltam, természetes.És mivel természetes, ezért nem is vártam/várok el dicshimnuszokat, meg hogy ódákat zengjenek róla.Anyává lettem 16 éve, de megmaradtam NŐnek is a férjem számára.

Nagyanyám anno 7 gyereket felnevelt mindenféle juttatás, meg segély nélkül, falun, és mindegyik EMBER lett, nem kellett agyonajnározni őket.Én a fiamat is mindig egyenrangú félnek tekintettem, normális érthető magyar nyelven beszéltem hozzá.A férjem meg maradt a férjemnek, nem volt apucika a számomra, meg apika, meg mit tudom én hogy hívják egyesek a férjüket.Érdekes, soha nem vágta magát földhöz a boltban a fiam, nem voltak ilyen konfliktusaink sehol.Szoptatni pedig sajna csak 3 hónapig tudtam.

Szóval akinek azért mert anya lett elismerés kell, hát nem is tudom...

2010. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
49%

Azért van itt pár érdekes komment, tehát aki nem ajnározza a kisgyerekes anyákat, netán megmondja egy nyilvános fórumon a véleményét, hogy kár volt az 1 szobás albérletbe, minimálbér mellé két gyereket szülni, az egyből féltékeny, irigy dög? Mit irigyeljek tőlük? A szegénységet? A felelőtlenséget? A szaros pelenkákat? 21 éves vagyok és NEM AKAROK gyereket, marhára NEM IRIGYLEM a gyerekeseket, ugyanis a környezetemben is láttam jópár példát hogy hova is vezet amikor valaki nulla karierrel, nulla anyagi háttérrel beleszül egy gyereket a nagy semmibe, és kártyavárkánt dől össze nem csak a saját, de a GYEREK élete is. Erre legyek irigy? Nevettségesek vagytok:)


Egyébként boldog párkapcsolatban élek a vőlegényemmel, építjük az életünket, tanulok, dolgozok. Ha akarnék, most is szülhetnék, mert párom nagyon családcentrikus, de nem ment el a józan eszem (és neki sem...) Még mielőtt valaki egyből rávágná hogy "savanyú a szőlő"... És igenis FONTOSAK az anyagiak, fontos hogy a gyerekemnek mindent biztosítani tudjak, ne kelljen más levetett gönceibe járnia, biztosítani tudjam a továbbtanulását majd, segíthessek neki elidulni az életben! Szerintem EZ A FELELŐSSÉG! Egy gyerek nem él meg szeretetből!

2010. dec. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
56%
utolsó: Nyilván akkor ez azt jelenti, hogy mindenki vetesse el a gyereket aki nem tudja a gyerek seggét tisztára nyalni, meg minimálbérből él, vagy albérletbe, mégis, hogy képzeli, hogy megtartja a babát, ah összejött.Hidd el nekem, van akinek 35 éves kora után sincs saját lakása, de van hitele, nincs annyi pénze , hogy vadiúj 100ftos babakocsit, a brandon bababoltban vásárolni, és nike cipőt venni a 2hets gyerekre.21 éves vagy, de előítéleteid vannak azokkal szemben akik felelősséget vállalnak tetteikért.Egy kisgyereknek mindegy, hogy használt ruhába öltözteted(ami alig használt ugyanis egy kisgyerek két hét,1 hónap alatt kinövi) a gyereknek megfelel, ha örökli a kiságyat meg a babakocsit, ami szintén nincs agyonhasználva, mert miért lenne, aki vigyázz a dolgaira, annak úgy néz ki mintha új lenne. Egy gyereknek nagyon fontos a szeretet, meg az, hogy együtt van anyukája, apukája.nem ítélkezhetsz azért mert a környezetben lévő család, nem milliomos, igenis nagyon szép dolog hogy megtartják a babát. Ha te azt akarod, hogy a gyerekednek meglegyen mindene hát várj 30 éves korodig( ami nem biztosít arról, hogy lesz saját ház, kocsi, jól fizető állás stb) Te dolgod, de ne ítéld el azokat akik bevállalják. Amúgy attól, hogy valaki, úgy kezdi, hogy még nem áll olyan jól 2-3 év alatt nagyon szépen elérheti a céljait, és a gyerek nem szenved semmiben sem hiányt! Ez hozzáállás kérdése.21 hetes, 21/L
2010. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
64%

Nekem semmi bajom nincs a kismamákkal, amíg nem várják el tolem a csodálatot, vagy nem akarják rámeroltetni a gyermeknevelést és nem hordják a gyereket rendezvényekre, éttermekbe ordítani, ahol én is ott vagyok. 22 éves vagyok, egyenlore még nem akarok gyereket.


Ha látok egy terhes not, vagy anyukát gyerekkel buszon, akkor felállok, átadom a helyem, sorban elore engedem, megtartom az ajtót, de akkor, és csakis akkor, ha ez nem elvárás, ha az anyuka nem parancsol rám, hogy álljak fel vagy engedjem magam elé.


Nem szeretem, ha a kozosségi oldalon az anyukák a gyerek képét teszik profilképnek, ha csak azt látom kiírva nekik, hogy mit csinálTAK, -NAK és idézeteket az anyaságról.


Ameddig normális emberként tudnak viselkedni, addig semmi bajom veluk. A gyereket nem kell agyonajnározni, húgom 15 évvel fiatalabb, anyám sohasem ugrálta korul, nem gugyogott neki. Amint lehetett, rogton szoktatta arra, hogy éjjel ne kelljen fel. A húgom mégse kallódott el, jólnevelt, kedves gyerek.


Azzal nem értek egyutt, hogy a férj háttérbe szorul a gyerek szuletése után, nem szabad így lennie. Hamar apa nélkul maradhat így a gyerek is.

2010. dec. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!