Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett divat utálni a...

Miért lett divat utálni a kisgyerekes anyákat?

Figyelt kérdés

Régen, még akár pár évtizede is dicsőség volt anyának lenni. Senki nem vonta kétségbe, hogy aki gyereket nevel, az értéket teremt. Ma, egyre inkább úgy látom, ez mintha szégyen lenne. "Miért hiszed azt, hogy több vagy attól, hogy szültél egy gyereket?" Egyrészt nem tartom magam többnek másoknál tőle, de a régi önmagamnál igen. Megtanultam lemondani, feltétel nélkül szeretni, megtanultam azt - amit senkinél, még a férjemnél sem éreztem korábban -, hogy van, akiért azonnal, gondolkodás nélkül meghalnék.

Mégis, úgy érzem, sokaknak (jellemzően, akiknek nincs gyerekük) semmi sem jó. Ha itthon vagyok vele 3 éves koráig, megkap mindent, akkor begyepesedett hülye liba vagyok. Ha eljárok szórakozni a párommal vagy barátnőkkel, hamar visszamegyek dolgozni, akkor az ilyen minek szül a nagyszülők nyakára. Ha mindent megadok neki, elkényeztetem. Ha nem tudok neki anyagilag mindent megadni, szintén minek szültem. Ha sokat foglalkozom vele, az a baj, ha keveset az.

Most mennem kell, de még kifejtem bővebben, addig várom a véleményeket.


2010. dec. 14. 07:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem igaz.......Annyi a mai világ elszaladt.Sajnos rossz irányba.Az emberek türelmetlenek,nincs pihenés,pénz.Kimerült mindenki,a vélemények megoszlanak.

Senki sem utálja a kisgyerekes anyukákat.Legfeljebb vannak buta,érdektelen emberek akikkel nem kell foglalkozni.


2 gyerekes anyuka.

2010. dec. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
46%

Ne foglalkozz vele :)Akinek nincs párja, vagy rossz a viszonya vele, az irigységből mondja... mostanában ez a jellemző. Akinek meg már van gyereke, az a saját hibája, vagy a rossz kapcsolatuk miatt "okoskodik".

Már volt időm kitapasztalni, mert szeretnénk szívemmel babát, ha meglesznek hozzá a körülmények.. (saját lakás, meg normális állás) de eddig akárhol szóba a került a téma, mindig mindenki okosabb akart lenni nálunk :D 20/L

2010. dec. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
65%
Most azért, mert ilyeneket hallottál 4-5 embertől nem jelenti azt, hogy ez bármiféle divat lenne. Nem kell megsértődni.
2010. dec. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:

Bevallom őszintén, az egyik itteni kérdés, és a rá adott válaszok inspirálták a kérdésemet. Szinte mindenki egyet értett abban, hogy az, hogy valaki gyereket nevel, nem egy olyan dolog, amire büszkének kéne lenni, attól még nem ért el semmit stb.

Az életben ennyire durván még nem találkoztam ezzel a jelenséggel, de azért már szóltak be a "barátnőim", hogy még szoptatom a hét hónapos gyerekemet, ezért (meg amúgy is) nem tudok velük éjjelig bulizni.

Nem azt mondom, hogy mindenki vágódjon hanyatt, hogy milyen nagyszerű ember vagyok, de nem hiszem, hogy amikor ügyfélszolgálatos voltam a szállítmányozási vállalatnál, nagyobb értéket teremtettem volna, mint most a gyerekneveléssel. :(

2010. dec. 14. 08:02
 5/71 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is ez a tapasztalatom... :-(

Amikor a nagyobb lányom (most 7éves) született, akkor 3 évig itthon voltam vele és csak azt hallottam a hátam mögött, hogy milyen lusta dög vagyok, miért nem dolgozok vagy tanulok. 1,5 évvel ezelőtt megszületett a második gyermekem, én pedig elkezdtem (levelező szakon) főiskolára járni. Ugyanazok az emberek, akik pár éve még azt kérdezgették, hogy gyerek mellett miért nem tanulok, ugyanazok mondják most, hogy milyen karrierista és szívtelen anya vagyok, mert havonta 4 (!!!) napot iskolában töltök. Az pedig teljesen kiverte náluk a biztosítékot, hogy ilyenkor bébiszitter vigyáz a picire. Mintha egy darabolós gyilkosra hagytam volna, úgy viselkednek.

2010. dec. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
66%

Ne foglalkozz ezekkel a rosszindulatú, irigy emberekkel! Én büszke vagyok Rád, hogy Édesanya vagy és szereted a gyerekedet, törődsz vele!

Magamra is büszke leszek, amint lesz végre gyermekünk, mert szerintem ennél csodálatosabb dolog nem is létezik a világon!

2010. dec. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
64%

Én imádni fogok anya lenni. és őszintén lesz.rom az ilyen véleményeket. Nem kérek gyereknevelési szabályokat SENKITŐL és nem érdekel SENKI véleménye.

Légy büszke magadra mert igenis ÉRTÉKET teremtesz:) Sok boldogságot a picihez és ne foglalkozz másokkal:)

2o-L

2010. dec. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Valamiért, azok, akikhez a kérdés szólt, nem válaszolnak...

2010. dec. 14. 08:17
 9/71 anonim ***** válasza:
72%
Igen! Nem írtál butaságot. Ahol van 2-3 gyerek miért ennyi? Ahol nincs gyerek, valami oka csak lehet. Nekem egy lányom van, és szerettem volna még egy gyermeket, de sajnos a betegségem nem engedhette meg. Amikor cukorbetegen teherbe estem, és megszültem a kislányom. A falunkban szemembe mondtak egy rosszindulatu szót:- Na lássuk azt a csodagyereket! Miért lett volna az csodagyerek 9 hónapig fegyelmezettebb voltam, mint valaha, és egészséges gyermeket hoztam a világra. Nagyon fájt ez a beszólás. Nekem az a véleményem, mindenki annyi gyermeket szül, ahányat akar. Én bizony ha látobb több kismamát gömbölyödő pocival, magamban mindnek boldogságot, és egészséget kívánok. Mert én aztán hatalmas áldozatot hoztam 26 évvel ezelőtt, hogy gyermekemet végre a kezemben tarthattam.És akinek van jó naggy söprűje, sepergessen a házatáján, ne más előtt!
2010. dec. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem, miért foglalkozol rosszindulatú, negatív emberekkel, én le se sz*rom őket, pedig nekem még a munkahelyemről is tanácsosabb volt eljönni, mikor kiderült, hogy terhes vagyok, mert amit odabent művelt volna velem a kedves főnököm és a sleppje, azt inkább nem akartam megtapasztalni.Igen, van abban némi igazság, hogy nem szeressék az emberek ebben a rohanó - hajtó - nyomuló ( végzete felé haladó ) világban - nem csak ebben az országban - azt, aki gyereket vár vagy már anyuka, mert igenis kikapcsolódás itthon lenni vele, úgy, hogy közben még pénzt is kap az ember mindezért ( sokak ezt nem tudják felfogni, míg ők szegények széthajtják magukat a munkahelyükön ), elég baj, hogy a szingliség és a gyermektelenség a trendi manapság.Engem az egyik 15 éve jól ismert barátnőm hanyagolt az ismeretségi köréből, mióta terhes vagyok, csakmert nem tudok vele bulizni járni, és nem tudok a helyébe menni, hogy találkozzunk ( mert ő ugyan nem jönne hozzám soha el), de innentől kezdve ő és a hozzá hasonló emberek totálisan nem érdekelnek ( ez utóbbi csoport egyébként sem ).
2010. dec. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!