Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett divat utálni a...

Miért lett divat utálni a kisgyerekes anyákat?

Figyelt kérdés

Régen, még akár pár évtizede is dicsőség volt anyának lenni. Senki nem vonta kétségbe, hogy aki gyereket nevel, az értéket teremt. Ma, egyre inkább úgy látom, ez mintha szégyen lenne. "Miért hiszed azt, hogy több vagy attól, hogy szültél egy gyereket?" Egyrészt nem tartom magam többnek másoknál tőle, de a régi önmagamnál igen. Megtanultam lemondani, feltétel nélkül szeretni, megtanultam azt - amit senkinél, még a férjemnél sem éreztem korábban -, hogy van, akiért azonnal, gondolkodás nélkül meghalnék.

Mégis, úgy érzem, sokaknak (jellemzően, akiknek nincs gyerekük) semmi sem jó. Ha itthon vagyok vele 3 éves koráig, megkap mindent, akkor begyepesedett hülye liba vagyok. Ha eljárok szórakozni a párommal vagy barátnőkkel, hamar visszamegyek dolgozni, akkor az ilyen minek szül a nagyszülők nyakára. Ha mindent megadok neki, elkényeztetem. Ha nem tudok neki anyagilag mindent megadni, szintén minek szültem. Ha sokat foglalkozom vele, az a baj, ha keveset az.

Most mennem kell, de még kifejtem bővebben, addig várom a véleményeket.


2010. dec. 14. 07:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
33%
Azt azért még hozzáfűzném hogy remélem tisztában vagy vele hogy te az üdítő kívétel vagy, és nem a nagy átlag?
2010. dec. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
51%

Tessék mondani, ha én még 30 alatt vagyok, a férjem meg a harmincas évei végén - és diploma, költözés, stb miatt ő legalább 40 lesz, mire szóba jöhet a gyerek, akkor cseréljem le? :)

Amúgy van már neki egy 18 éves lánya, de hát akkor én még azt se tudtam, hogy létezik, másrészt alsóban ültem az általános iskolában és akkor még börtön járt volna értem :)

2010. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 Antóniaa ***** válasza:
16%

Mondtam,hogy lehet támadni. Az egyik válaszolóra reagáltam. Mindenkinek a maga dolga, hogy mikor vállal gyereket, én csak tapasztalatból mondom, hogy gyerek m ellett is lehet érvényesülni. És annak üzenem, aki azt írta biztos a férjem pénzén élek, hogy nagyon téved. Soha,mégegyszer mondom soha az Életben nem függnék egy pasitól anyagilag, még akkor sem ha Ő a párom!

És nem vagyok kivétel,miért lennék? És ki mondta hogy nincs hitelünk? Az nem élhet boldogan,akinek hitele van? Az igaz, hogy csak lakásra van, de van.

2010. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
59%

11:57-es vagyok


Nem örököltünk semmit.Egy asztalon újságot árulva kezdtük, majd béreltünk egy bódét, ahol trafikárút árultunk.A pénzt mindig visszaforgattuk, 2 év múlva már boltunk volt.Majd nyitottunk még egyet.A 4. év végére, már tető alatt volt a saját házunk, ma már 25 alkalmazottunk van.És mondom, egy asztallal kezdtük, amin újságot árultunk.

És mindezt pici gyerekkel csináltuk végig, mégis sikerült.

2010. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Nem olvastam végig mindent ezért elnézést, ha ismételek vagy esetleg volt már valami amire még kellene reagálni.


Csak azokat a kisgyerekeseket utálják, akik önmagukat utáltatják meg. Én például rohadtul rühellem, amikor hallom, hogy márpedig ez az élet értelme, csak gyerekkel lehet boldognak lenni, csak erre lehet büszkének lenni. Miért? Szerintem mindenkinek más jelenti a boldogságot, nekem például nem a gyerek és nem tartom semmivel sem okosabbnak, szebbnek, jobbnak, azokat akiknek van, de azokat sem, akiknek nincs. Mégis többnyire én kapom a beszólást, nem ők. Szóval én fordítva veszem ezt észre.


A nevelési dolgokba nem megyek bele, engem aztán nagyon hidegen hagy, ha valaki elkényeztetni vagy nem, soha nem szóltam semmit, csak amikor a szomszéd kisgyerek minősíthetetlen hangon beszélt 7 éves létére akkor mondtam, hogy kezdjenek vele valamit, mert én ilyen tróger szövegre nem vagyok kíváncsi.


Tehát szerintem, aki normális, nem nézi le azokat, akiket nem tesz boldoggá a gyerek, nem szeretik a gyerekeket, azokat nem utálják. Azt pedig ne vegyük utálatnak, hogy valaki fogja a fejét a gyereksírás hallatán, mert ez eléggé irritáló dolog, még az anyáknak is.

2010. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
80%

Ja és bocsi, hogy még egyszer idekontárkodom (tudom, hogy engem utálnak a véleményemért, de nem rosszindulatból írom, hanem őszinte vagyok, szóval bocs).


Iszonyúan b*ssza a csőrömet, amikor egy kisgyerekes azt hiszi előnyt élvez. Szerintem nem ér többet nálam. Gátlástalanul elém durakodik a postán, a boltban és csak néz rám még ő van felháborodva, hogy nem engedtem magam elé. Mégis miért kellett volna? Én is ugyanannyit állok ott, várok, ő is kibírja azt a plusz két percet. Meg hogy nem ugrik mindenki lesegíteni a babakocsit. Szerintem egész másképp viszonyulnának az emberek hozzájuk, ha ezt nem elvárnák, hanem odamenne egy jóvágású férfihez vagy nőhöz a buszon vagy vonaton és megkérdezné, hogy "Segítenél levenni a babakocsit, egyedül nem bírom" Ennyi! Nem pedig bunkó pofát vágni és hangosan üvöltözni, hogy milyen bunkók az emberek, az a bunkó, aki nem kér, hanem elvár.

Szóval az ilyenek miatt előítéletesek. Én nagyon segítőkész vagyok, még a hajléktalanhoz is hozzáérek, nem finnyáskodom, de ők hamarabb tesznek kedves megjegyzéseket, mint a kisgyerekesek.

Aki nem ilyen azt szeretik az emberek, mert szerethető.

2010. dec. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, igazad van abban, hogy kérni kéne, nem elvárni. Csak az is egy érdekes dolog, amikor állok a buszon, babakocsistul, nyílik az ajtó, lehajolok felemelni (egyedül, mert igen, fel tudom emelni egyedül), erre mindenki előttem levonul a buszról, én meg állok, kezemben a babakocsival, várok és várok, aztán amikor végre le tudok szállni, akkor azt tapasztalom, hogy a tömeg megáll a busz ajtaja előtt, és annyi hely sincs, hogy letegyem a babakocsit, azaz továbbra is állok vele, és tartogatom. Pedig csak egy minimális odafigyelés kéne. Csak annyi, hogy hagynak leszállni, vagy két lépést arrébb állnak, miután leszálltak, hogy ne kelljen hosszú percekig tartogatnom a babakocsit. Nem várom el, hogy segítsenek, csak legalább ne nehezítsék meg a dolgom azzal, hogy egy pici helyet sem hagynak.
2010. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó válaszoló! Ebben igazad van, de ez meg nem a kisgyerekesek ellen irányul. Múltkor elém is beállt egy nyanya úgy kellett rászólnom, hogy húzzon már arrébb, mert farkasszemet nézett velem és nem engedett leszállni, a jó isten se tudja megmondani miért, neki ott volt kényelmes. Pedig nálam se babakocsi,se semmi. Ez számtalanszor előfordult, az emberek a saját kényelmükkel foglalkoznak elsősorban és nem figyelnek másokra, nem csak a terhesekre és gyerekesekre nem, hanem senkire, még a fiatal nőkre és férfiakra sem.
2010. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam a kommenteket csak leírom amit gondolok. szerintem nem is kéne ezzel foglalkozni. meg nem itt a gyakorikérdéseken kéne tölteni a szabadidőt ami van.. és máris nem lenne gond.(pár évtizede nem volt internet nem itt írták le emberek névtelenül a gondolataikat, akkoriban az anyukák csak az ismerőseik véleményét hallottták) nekem van sok kisgyerekes anyuka ismerősöm ,barátnőm, nagyon jól megvagyunk és mivel ők nem olvassák ezt az oldalt ezt nem is tapasztalták. kapcsold ki a számítógéped és éld az életed akkor nem kell ilyeneken problémázni.
2010. dec. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó két hozzászólásra és a kérdésre is reagálva írom, hogy igen, pontosan itt a gond: az a baj, hogy az alap mentalitás nem az, hogy egyenlőek vagyunk, ugyanolyanok vagyunk, emberek, hanem az, hogy én különb vagyok, mert...

És itt a mert után aztán minden jöhet, mert idősebb, mert fiatalabb, mert nő, mert férfi, mert kamasz, a jövő nemzedéke, mert sietek, mert nem sietek, mert diplomám van, mert kétkezi munkás vagyok és nekem is kijár, mert gyerekes vagyok, mert sokgyerekes vagyok, mert nekem piros kabátom van és okostelefonom, sorolhatnám. Egyszerűen bármi okot szolgáltathat, hogy magunkat a másik elé helyezzük, s ne pedig egyenrangúnak tekintsük. És akkor most jöhetnek a megintegymagyarmentalitásozó gyalázkodások...

2010. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!