Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire reális a lányom...

Mennyire reális a lányom elvárása ?

Figyelt kérdés

Egyedül élek . Lányom a családjával 30 km-re lakik tőlem. Mióta elköltözött (3 ève) azóta szinte nem jön el hozzám. Igaz azóta szült.2 éves unokám van. Olyan indokokra hivatkozik, hogy nekem egyszerűbb jönni, nem kell a gyereknek játékokat elpakolni hozzám ..stb így jöjjek én hozzájuk. Meg különben is nem mindegy ki megy? - ez a válasza és hogy nem hogy örülnek hogy hív! Holott én

dolgozom. Nekem nincs autóm csak a tömegközlekedés. Nekik van több autó is. Nem érti meg a lányom hogy hétköznap délutánig dolgozom már nincs értelme buszt fognom és elmenni hozzájuk . Mire oda érek jöhettek vissza. Marad a

hétvégém. De alakulóban van egy friss kapcsolatom is. Szerintetek mennyire reális a lányom már megrovasa hogy nem vagyok jó anya és nagymama,mert nem megyek annyit amennyit elvárná. 4-5 hetente tudok elmenni. Még ő a 3 év alatt kb.nem túlzok

kétszer volt nálam fél órára .


okt. 23. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
0%
Annyira nyomjátok ezt, hogy az unoka miatt menjen. De ha annyira fontos lenne ez az anyukának is, akkor ő is tenne azért, hogy egyben maradjon a család. Ne elvárások legyenek csak az anyuka részéről, hanem akkor menjen ő is látogatóba.
tegnap 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
Nyilvàn oka van, ha nem akar/tud menni a lánya…
tegnap 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
0%
61 válaszolo valoszinüleg anyuka nem egyszer bånthata meg a lånyåt ,igy lånynak nincs kedve anyåval talålkozni.
ma 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:

Én fiatal harmincas vagyok. Nálunk az ismerősi körben szinte mindenki vidékről származik. Legtöbben Budapest környékére költöztünk, de vannak a Balaton és Győr környékén is barátaink. Mindenki több száz km-re a családjától. A legnagyobb részük arra panaszkodik (mi is), hogyha látni akarják a szüleiket, akkor mindig nekik kell hazamenni, a szülők valamiért nagyon ritkán hajlandók kimozdulni és meglátogatni őket. Ez nálunk is így van. Amióta unokák vannak, azóta 1-2 havonta eljönnek egy napra a szüleim (200 km-ről), de itt aludni nem akarnak, mert nem akarnak zavarni (nem is értem). Ha több napot akarunk együtt lenni, menjünk mi. Én nem mondanám, hogy nekünk gyerekekkel kényelmetlenebb menni, pedig nem 20 perces útról beszélünk, anyuéknál pedig szinte minden alap felszerelés megvan a gyerekekhez, így csak ruhát kell nekik pakolni, de őszintén szólva nekem akkor is rosszul esik, hogy nem jönnek gyakrabban, ellenben hetente kétszer megkérdezik mi mikor megyünk, mert hiányzunk nekik. Nekem ez furi, de mondom, nem egyedi eset, szóval ez valami generációs probléma lehet (akinek nem inge...).

Ti viszont 30 km-en vagytok fennakadva. Ha anyuék 20 percre laknának és jelezné, hogy szeretne jönni, de sz*rul jön busz, akkor valamelyikünk bepattan az autóba és elhozza. Tovább is maradhat, mint mi nála, mert az esti rutinra már itthon kellene lennünk, de őt akár altatás után is hazadobja valamelyikünk, ha ő van nálunk.

Ha anyósom jön hozzánk (aki szintén reggel jön, este megy), ki kell menni elé a buszmegállóba Budapestre és utána el is kell vinni. Ez tőlünk majdnem egy óra! Ha a 80 éves nagymamám jön, szintén, bár érte csak 45 percre kell menni. És ők 2,5 órát utaznak értünk busszal... Mi pedig mindig örülünk nekik, nem nehézség elugrani értük. Mindent meg lehet oldani, ha akarjuk!

ma 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
63 ha elvárja, hogy menjen hozzá az anyja, akkor csak van kedve
ma 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
Ha én valakivel nagyon nem akarok találkozni, akkor nemhogy én nem mennék, de azt is megtiltanám, hogy hozzám jöjjön. Nem "elvárom", hogy még gyakrabban jöjjön. Ez inkább elkényelmesedés, hogy jöjjön házhoz.
ma 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
En is azt tapasztalom, mint a 34-es, hogy hozzam nem akarnak jonni a szuleim, mert faraszto, de azt elvarjak, hogy en menjek mindig a gyerekkel. Mintha nekik felnotteket nem lenne egyszerubb elinditani, fel kell oltozni es ennyi, mig egy gyereknek pakolni, neha nem egyszeru elindulni se vele, dacoskodik, borul a napirendje, ahh dehogy :) sokkal farasztobb a nagyszulonek :)
ma 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!