Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire reális a lányom...

Mennyire reális a lányom elvárása ?

Figyelt kérdés

Egyedül élek . Lányom a családjával 30 km-re lakik tőlem. Mióta elköltözött (3 ève) azóta szinte nem jön el hozzám. Igaz azóta szült.2 éves unokám van. Olyan indokokra hivatkozik, hogy nekem egyszerűbb jönni, nem kell a gyereknek játékokat elpakolni hozzám ..stb így jöjjek én hozzájuk. Meg különben is nem mindegy ki megy? - ez a válasza és hogy nem hogy örülnek hogy hív! Holott én

dolgozom. Nekem nincs autóm csak a tömegközlekedés. Nekik van több autó is. Nem érti meg a lányom hogy hétköznap délutánig dolgozom már nincs értelme buszt fognom és elmenni hozzájuk . Mire oda érek jöhettek vissza. Marad a

hétvégém. De alakulóban van egy friss kapcsolatom is. Szerintetek mennyire reális a lányom már megrovasa hogy nem vagyok jó anya és nagymama,mert nem megyek annyit amennyit elvárná. 4-5 hetente tudok elmenni. Még ő a 3 év alatt kb.nem túlzok

kétszer volt nálam fél órára .


okt. 23. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
Nincs az új kapcsolat se előrébb se hátrébb a részemről. De nyilván ha van ebbe is kell időt fektetni amit nyilván szeretnék is. A másik oldal a gyerekemet is szeretem . De talán többet tudnánk találkozni ha ő is megerőltetne magát és nem csak rám várna hanem ő is eljonne
okt. 23. 12:44
 12/67 anonim ***** válasza:
77%

Ha tényleg csak az a kifogás, hogy nem akarja a fél gyerekszobát bepakolni a kocsiba, akkor felajánlhatod neki, hogy beszerzel néhány játékot (tanulóasztal, kisautók, baba, vízzel szinezhető könyv, kirakó..) felénk raknak fel jó állapotúakat csomagban az új ár töredékéért illetve egy egyszerű etetőszéket és akkor ők is jöhetnek a gyerekkel és nem kell mindent hozni.

Mondjuk én simán vittem a mamához pár játékot, hogy ott is tudjon játszani, ha elmegyünk. Egy sarokban van játéktartó doboz, azt túrhatja.

okt. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
54%
Nekem alapból nagyon fura ez az egész anya-lánya kapcsolat. Nővéremék is 30 km-re élnek tőlünk, de heti 3 találka van, minden nap telefonálás. Már bocs, de gondolom van apja is a gyereknek, nyugodtan be tud pattanni az autóba átvinni őket hozzád. Gondolom ez úgy megy, hogy olyankor mindig viszel nekik valami zabálnivalót meg kicsit lefoglalod a gyereket, addig se lóg rajtuk. De ők ebbe tényleg nem fektetnek energiát. Nekem az is furcsa, hogy ennyire nem hiányzik neki az anyukája. De amúgy ne érezd magad rosszul az alakuló kapcsolatod miatt, társaslények vagyunk, mindenki vágyik a törődésre, szeretetre. Ahogy látom, a lányodtól ezt nem kapod meg, másfelől keresed. Értse meg a lányod, hogy neked is van más dolgod rajtuk kívül. De tényleg nem értem hogy elég havi 1 találkozó, max akkor lenne elég nekem, ha mondjuk anyáék Debrecenben élnének, mi meg Szombathelyen. De 30 km semmi, csak kifogás.
okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
57%

Biztos csak ez az ok? Jó mi pont most jöttünk meg anyóséktól, pár napot ott voltunk. De ha ennyire közel laknának örülnék ha jönnének mert amíg unokáznak el tudnám végezni a dolgaim amikre nincs idő, vagy inkább energiám. Még mindig sokat ejszakázunk a gyerekkel, sokszor nappal zombik vagyunk. Sógornőmék is azért járnak haza keveset, mert mire szünet vagy szabadság van, annyi minden összejön amit meg kéne csinálni hogy azzal nincs kisegítve hogy utazgat.

Valahogy meg kéne beszélnetek mi van a háttérben mert most mindenki fújja a maga igazát. És valahol igaza van a kérdezőnek is, mert elvárni sem lehet semmit, de valóban mehetne inkább ő ha az nagyobb segítség.

okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
55%

Itt nekem mindket oldal furcsa.

30 kilometer, ugy csinaltok, mintha ez valami tragedia lenne 😂


Anyam 250 kilometerre lakik, en itthon vagyok a 1,5 eves kisfiammal jelenleg. Dolgozik o is. 2 havonta egy hetveget biztosan osszehozunk vagy nalunk vagy naluk. Mert mi akarjuk, pedig egyikonknek se egyszeru. En meg mindig kelek orankent ejjel, o meg dolgozik es faradt. De valahogy osszejon🙂


Itt mindket fel reszerol csak a kifogas megy. Nem tudom ezen lehet-e segiteni; nyilvan nem olyan a kapcsolatotok.

okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
87%
A gyerek csak kifogás. Gyerek előtt sem ment. 5 másodperc alatt be lehet szórni pár játékot az autóba. 30 km egyenesen röhejes.
okt. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
35%
Mennyire gyerekbarat a lakasod? Vagy mennyire vagy hepcias arra, ha nekiallnak pakolni a gyerekek? Vannak jatekok, amikkel el tudnak szorakozni? Meg azert vedd azt is figyelembe, hogy otthon, a sajat kornyezeteben konnyebb peldaul elaltatni a gyereket, nem kell valtoruhat, pelenkat, meg mindent vinni, plane ha nem vagy ezekkel felkeszulve. Meg amugy siman lehet az is, hogy nem akarjak, hogy allandoan nekik kelljen menni mindenhova. En is utalom, hogy azt elvarjak, en menjek mindenhova, de az, hogy hozzam jojjenek, az persze nagyon faraszto. :) némelyik rokon lusta tud lenni ilyen szempontbol, hiaba egeszsegesek...
okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
27%
Mondd, te nem ugyanazt a kérdést olvasod, mint mi, 15-ös? Oda van írva, hogy a kérdező megy havonta. Ehhez képest a te kéthónapod nem nagy érdem! Amúgy egy másféléveshez nem kéne óránként kelni!
okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 A kérdező kommentje:

16# ugye ugye én is ezt érzem.

Ti mit tennének a helyembe? Mennetek ti? Vagy álljak a sarkamra és addig nem menni amíg ő is nem jön ?

okt. 23. 13:59
 20/67 anonim ***** válasza:
75%
Ritkábban mennék, úgy negyedévente. Úgy tűnik, már nem hiányoztok egymásnak.
okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!