Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire reális a lányom...

Mennyire reális a lányom elvárása ?

Figyelt kérdés

Egyedül élek . Lányom a családjával 30 km-re lakik tőlem. Mióta elköltözött (3 ève) azóta szinte nem jön el hozzám. Igaz azóta szült.2 éves unokám van. Olyan indokokra hivatkozik, hogy nekem egyszerűbb jönni, nem kell a gyereknek játékokat elpakolni hozzám ..stb így jöjjek én hozzájuk. Meg különben is nem mindegy ki megy? - ez a válasza és hogy nem hogy örülnek hogy hív! Holott én

dolgozom. Nekem nincs autóm csak a tömegközlekedés. Nekik van több autó is. Nem érti meg a lányom hogy hétköznap délutánig dolgozom már nincs értelme buszt fognom és elmenni hozzájuk . Mire oda érek jöhettek vissza. Marad a

hétvégém. De alakulóban van egy friss kapcsolatom is. Szerintetek mennyire reális a lányom már megrovasa hogy nem vagyok jó anya és nagymama,mert nem megyek annyit amennyit elvárná. 4-5 hetente tudok elmenni. Még ő a 3 év alatt kb.nem túlzok

kétszer volt nálam fél órára .


okt. 23. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 A kérdező kommentje:
Nem tettem én semmit . Még én jövök ki szarul az egészből. A gyerek meg aki szarik az anyjára aki felnevelte azzal semmi baj!
tegnap 10:33
 52/67 anonim ***** válasza:
57%

Hát most tetszik vagy sem, neked kellett volna szerető kapcsolatot kialakítanod vele. Nem tettél semmit ezért láthatóan, valóban.


De miért nen vagy őszinte magashoz, hogy te se nagyon szereted őt, ezert ennyi elég is belőlük neked is?

tegnap 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
Ha annyira nagyon utálja a gyereke az anyját, akkor minden kapcsolatot megszakítana vele és megtiltaná, hogy átmenjen. De itt nem ez van. Csak kényelmesebb otthon üldögélni és azt várni, hogy minden házhoz jön majd.
tegnap 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy utálja. Csak hogy olyan nagyon azért nem szereti, annyira nem, hogy menni akarjon hozzá.


Mi pl. 20 km-re lakunk anyósomékkal egymástól, egyik héten ők jönnek, másik héten mi megyünk. Néha kimarad egy hét, de érted: jóban vagyunk, szeretjük egymást, nem a másikra mutogatunk. Ha mi nem tusunk menni valamiért, akkor jönnek ök egymást után 2-3 alkalommal is, mert fontos nekik, hogy lássák az unokáikat. Ki se bírnák, ha 4-5 hetente látnák őket.

tegnap 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
Lehet jobb a tömegközlekedés, gyakrabban megy busz. Mi pl Jászkarajenőn lakunk, Szolnoktól nem messze autóval, de busz csak 2-3 óránként meg. Nyilván ez munka után necces lenne, hogy átbuszozgassak minden nap vagy héten, visszafele pláne. Esetleg ha a kedves vejem felajánlaná, hogy az oda vagy visszaúton elvinne autóval. Kevésbé lennék időhöz kötve. De esetemben több lenne az utazási idő, mint a velük közösen eltöltött. Ez esetben akinek autója van, könnyebben tud mozogni. Ha annyira igénye van arra, hogy menjen a kérdező (már pedig valamilyen szinten csak van, ha nem utasítja el, legalább a valamennyi kapcsolat fenntartása fontos neki) , akkor ő is mehetne néha.
tegnap 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
55, lehet, hogy csak azért megy, mert őnmaga és mások előtt szégyellené bevallani, hogy nincs igénye a gyerekére meg unokájára. Itt is többen kérdezték, nem akarja-r gyakrabban látni őket, hogy nem megy, egynek sem válaszolt, gondolom nem meri leíeni, hogy "1,5 havonta 4 óra elég belőlük, nem vagyok rájuk annyira kíváncsi".
tegnap 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:

"Szerintetek mennyire reális a lányom már megrovasa hogy nem vagyok jó anya és nagymama,mert nem megyek annyit amennyit elvárná. "


Nekem ez a rész volt az a leírásban, ami nagyon megütötte a szemem. Ha a lánya elvárná, hogy rendszeresen menjen, találkozzanak, akkor annyi erővel ő is mehetne az anyukájához. Ha nagyon nem akarna menni a kérdezőhöz, akkor fordítva se kéne elvárni szerintem. Vagy ugyanannyit beletenni, mint a nagymama. Ha meg ez nem megy, akkor ne várjon egyáltalán semmit.

tegnap 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 A kérdező kommentje:
56# nagyon is lenne igényem a gyerekemre és az unokamra. Csak sajnos hiába hívom őket ha nem jönnek el. Az az elvárás hogy mindig de szó szerint mindig csak én menjek.Nem tudom így érthető e? Ha nem lenne rá igényem akkor a kérdésem sem született volna meg mert akkor nem érdekelne hogy jön vagy nem jön. Én dolgozom , ő otthon van a kicsivel. Neki autója van - nekem nincs. Akkor nehogy már ne tudjon az anyjára ránézni ....
tegnap 13:14
 59/67 anonim ***** válasza:
23%
Nekem sehogy nem áll össze a kép. Eleve miért csak 4-5 hetente tudsz menni? 30 km-re vannak. Egy fél nap 2 hetente is beleférne, ha akarnád. Illetve ők is felajánlhatnák, hogy elmennek érted, csak menjél. Autóval egy 2 évessel tök jó kis délutáni program is tud lenni, hogy meglátogatjuk a nagyit, ott vacsizunk és jövünk haza. Nekem ez ilyen tipikus "egyik sem akarja igazán" feeling, mindenki a másikra vár, közben meg az idő elszáll. Felnőtt emberek vagytok, üljetek le és beszéljétek meg...
tegnap 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
100%

De hiába hazudod, hogy lenne rá igényed, azért te se mész gyakrabban. Az unokád miatt sem.


Mert úgy vagy vele, annyira nem érdekel ő sem. oké, hogy a lányodról rosszul esik, de az unokád erről nem tehet.

tegnap 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!