Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor nyáron a 30fokban...

Ilyenkor nyáron a 30fokban miben illik temetésre menni?

Figyelt kérdés

A férjem nagymamájának a temetése lesz

Nekem miben illik menni? Harisnyát kell e felvennem?

Egy fekete terdig érő ruha illetve lapos szandál jó lehet?

Anyósom szerint zárt cipő és harisnya kell.

Nincs sem zárt unneplos cipőm harisnyát pedig ebben a melegben nem igazán szeretnék felvenni.



júl. 22. 18:19
 81/99 anonim ***** válasza:
100%
Én fekete térd fölött végződő ruhában,harisnyában és magassarkúban voltam.Laposban akartam mrnni,de nembtaláltsm hirtelen a cipőt.Mások is voltak harisnyaban.Az öregegebbek közül voltak szandálban,de az is inkább zártabb volt.Te döntsd el,ne más.
júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 anonim ***** válasza:
65%
Aki egy temetésen azt nézi, mit hord a másik,az nem gyászol eléggé.... Teljesen jó a kis fekete ruha,egy szandállal. Én a táskába raknék be egy kis palack vizet is, meg papirzsepit. (Mikor nyáron voltunk temetésen,mindenkinek volt kb a táskában víz)
júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:
83%
Úgy 30 környékén, ahol lehetsz, ideje beszerezni legalább egy pár fekete elegánsabb cipőt.
júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
100%

Tornacipőt ne vegyél fel!


Fekete szoknya és fekete felső vagy egybe ruha. NEM kell kosztüm, főleg nyáron, hagyjuk már.


Nyáron a 38 fokban eszem ágában nem lenne hosszú nadrágot felvenni. hogyne.

Ceruzaszoknya, rövidujjú felső, valamilyen fekete cipő, és full nem érdekel, hogyha valakinek nem tetszik, a saját gyászával foglalkozzon.

júl. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:
73%
Ja, harisnyát sem veszek fel, mert utálom, de közeli rokon temetésén pl világoskék síkabátban voltam, mert cs.szett hideg volt, és nem, nem fogok csak egy temetés miatt még külön fekete téli kabátot venni.
júl. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:
56%

Ja, és az illemhez: amikor ezeket a szabályokat írták

1. a nőknek kss volt a neve kb

2. nyáron sem volt több 24-25 foknál


Most 39-41 fok van, nemrégen voltam esküvőn - szabadtéri - csak az első félórában nyolcan ájultak el a tűző napon.


Egy temetésen sincs hűvösebb, és az sem igaz, hogy max tízperc az egész. Hogyne. Legyen inkább háromnegyed óra a szertartással koporsókíséréssel és köszönetfogadásokkal együtt.

Mindezt ugyanúgy a tűző napon (hacsak épp nem beborul).

júl. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 anonim ***** válasza:
100%
85.: Igen, ez az egyetlen kivétel szerintem. Egy kabát drága, én se ítélem el, ha valakinek nincs sötét kabátja, de nyáron nem olyan nagy kunszt összeszedni fekete cuccokat.
júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 anonim ***** válasza:
100%

86.: A nők helyzetéhez ennek semmi köze. Férfiaknál ugyanúgy a sötét ruha illő egy temetésen.

Az valóban nagyon kellemetlen, ha kánikulában kell temetésre menni. Ha szerencsés valaki, akkor hűvös helyre temetik a halottat (pl. temploni urnatemetőbe, hűvös föld alatti kriptába) és nem kap hőgutát a gyászoló gyülekezet.

júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim ***** válasza:
71%
AZ viszont igaz, hogy amikor ezek az elvárások kialakultak, kb. 10 fokkal hűvösebb volt nyáron.
júl. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
33%

89.: Dél-Európában régen is 30 fok feletti forróság volt, de ők is feketében mentek temetésre.

Sőt, Szicíliában, Korzikán a hagyományos női viselet a fekete volt. Tisztes szicíliai nő már a férjhez menése (kb. 15-16 évesen) után is mindig feketében járt. A 35-40 fokos hőségben is.

Manapság Szaúd-Arábiában a nők fekete csadort kötelesek hordani a vallási előírások miatt.

Ne keress logikát ebben.

júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!