Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/195 anonim ***** válasza:
72%
#75, Gondolom, te is a 2. számú feleségek egyike vagy, akik azt hiszik, hogy mert szültek, nekik minden jár..
2022. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/195 anonim ***** válasza:
23%

Úgy megy oda a kérdező abba a házba mintha ő tett is volna érte bármit.

Nekem anyukám iratta a nevemre a lakását,hogyha vele bármi lesz akkor legyen hova mennem.

Soha az életben nem vinném oda a családomat a nyakára.

Úgy,hogy csak azért van a nevemen mert ő szeret.

A kérdező konkrétan az apját hozza most szörnyű helyzetbe meg teszi esetleg tönkre a házasságukat csak azért mert szerencsétlen ember jót akart neki.

Undorítónak tartom…nem is fog változni a véleményem.

Isten mentsen minden embert ilyen gyerektől mint a kérdező.

2022. okt. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/195 anonim ***** válasza:
74%
#75 fröcsög mondatonként külön kommentben. Mélyen együttérez a kész fészekbe ellő, nincstelen asszonykával, akivel most saajnos szembe jött a valóság.
2022. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/195 anonim ***** válasza:
73%
Kettőnk közül nem nekem vannak szövegértési problémáim.
2022. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/195 anonim ***** válasza:
84%
#80: A hozzászólásoddal árnyaltad a helyzetet: jól levezetted, hogy nem az új nő, hanem az apuka a felelőtlen. '...apja azért ajándékozta el a részét mert....azt akarta,hogyha ő meghal akkor neki legyen hova mennie.' És ebben az esetben a papa mit tervezett az új családdal? Mert a hasz. jon nem öröklődik, ha meghal a papa, a nőnek és a két gyereknek mennie kell akkor is, ha 100% hasz. jog lett volna. De itt csak 5% haszonélvezeti jog van, ami lényegében halottnak a csók.
2022. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/195 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy mi akkor a gond ha jogilag tiszta a dolgo?
2022. okt. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/195 anonim ***** válasza:
83%
#87: Szerintem semmia világon. A kérdező él(t) a jogával, oda költözött. Ha ez nem tetszik a nőnek, akkor hőböröghet, de ha a tulajnak elszáll az agya, akkor kb 1 év alatt nagyon egyértelmű döntés fog születni.
2022. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/195 anonim ***** válasza:
56%

#82:'Nekem anyukám iratta a nevemre a lakását,hogyha vele bármi lesz akkor legyen hova mennem. Soha az életben nem vinném oda a családomat a nyakára.'


OK, szép az anyukádtól, hpogy rád íratta a lakást. De: van testvéred? Mert ha igen, akkor nem biztos, hogy neki is tetszik ez... Ha meg nincs testvéred, akkor egyébként is- végrendelet hiányában- Te örökölnéd a lakást, ha a mamád meghal és nincs férje. Ha van férje, akkor is Te öröklőd, de a férjnek haszonélvezei joga van haláláig, ha abban a lakásban éltek együtt. Tehát ennek a 'még életemben ráíratom-nak' csak akkor van értelme, ha nem ugyan az történne a végrendelet nélküli halál esetében is....

2022. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/195 anonim ***** válasza:
26%

Van testvérem igen.

Mivel neki már van lakása ( anyu előző házasságából eladott lakásból ) ezért nekem is akart egy sajátot.

;)

2022. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/195 anonim ***** válasza:
74%

#84, Szerencsétlenek együtt élnek 7 éve békében..erre ez a hányadék ember odaviszi a kölykeit meg a fasziját a nyakukra.


He? A kérdező úgy jutott fele tulajdonjoghoz, hogy egy idős emberről gondoskodott. Talán ágytálat cipelt és pelenkázott is. Most menjen albérletbe a 3 gyerekével, mert az apjának a 2. számú felesége odaköltözött és szült? Miért nem ők mennek albérletbe? Ja, mert az pénzbe kerülne? És ami ingyen van, az olcsóbb?

2022. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!