Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/195 anonim ***** válasza:
93%
Most akkor konkrétan kié a ház? Apukád a tulajdonos?
2022. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/195 anonim ***** válasza:
94%
Kié a ház? Haszonélvezet? Apukádat megkérdezted, hogy odaköltözhetsz-e?
2022. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/195 A kérdező kommentje:

A gyerekek legalább jól kijönnek egymással. Náluk 2 van, nálunk 3. Őket most még mulattatja, hogy milyen gyerekesen tudnak viselkedni a felnőttek, de egy idő után szerintem rájuk is ki fog hatni ez az egész. Ezt nem szeretném kivárni.

Apunak 5%-on holtig tartó haszonélvezete van, a tulajdonos én vagyok.

2022. okt. 19. 12:04
 4/195 anonim ***** válasza:
89%
1/1 tulaj vagy?
2022. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/195 anonim ***** válasza:
79%
Most úgy egészen őszintén, ha hirtelen a te nyakadra költözne be egy 4 fős család, te mosolyogva tűrnéd? Szerintem az emberek nagyon kis százaléka olyan birkatürelmű, hogy ezt jó pofával viselné el hosszútávon.
2022. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/195 anonim ***** válasza:
29%
Akkor simán kidobhatod a nőt gyerekestől, kutyástól-macskástól!
2022. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/195 anonim ***** válasza:
49%
#6, ez csak részben jogos. És te szívesen laknál albérletben, miközben van egy ingatlanod, de oda beletette a p*csáját a kettes számú feleség?
2022. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/195 anonim ***** válasza:
90%

A tied a haz, igy nyilvan jogod van odakoltozni, csaladostul, kutyastol-macskastol.

Abban a nonek adok igazat, hogy ez igy hirtelen jott es tenyleg gaz. Szerintem ezt meg kellett volna beszelni. 5 visito gyerek...

2022. okt. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/195 anonim ***** válasza:
79%

En a nő helyében húznék onnan, akár válás árán is, tudod ki lakna együtt 5 gyerekkel.

Amúgy nyilván igazad van, eddig te tettél szívességet nekik, most ennek vége, hát köszönjék meg, hogy eddig ott lakhattak.

2022. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/195 anonim ***** válasza:
37%

Ha valóban olyan nagy a ház, hogy 9 ember vidáman elfér, akkor válasszátok ketté. Külön konyha, külön fürdő, külön bejárat. Mindjárt kevesebb lesz a konfliktus. Természetesen ez némi anyagi beruházást igényel, de ha hosszútávon akartok ottmaradni, akkor ez elengedhetetlen.

Persze ha mondjuk nem úgy vállaltál volna a semmire 2 gyereket, hogy na majd ha fater megmurdel, akkor lesz ház, hanem megteremtettétek volna a saját otthonotokat, akkor nem is létezne ez a probléma.

2022. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!