Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/195 anonim ***** válasza:
92%

Én 5 fős családként biztos hogy nem költöztem volna oda egy 4 fős család mellé.

A nyugalnam, meg a mi közös életünk ennél többet ér.

Nem tudom hogy alakult így, nekik miért nincs házuk pl. Hogyhogy te vagy a tulaj?

2022. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/195 anonim ***** válasza:
84%

A kérdező 3 gyerekkel költözött haza.

Hát én se lennék boldog tőle, főleg ha hirtelen jött a megvilágosodás.

2022. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/195 anonim ***** válasza:
90%

"A tied a haz, igy nyilvan jogod van odakoltozni, csaladostul, kutyastol-macskastol."


Khm, tévedés. Az apjának holtig tartó haszonélvezeti van, ergo majd ő eldonti, ki koltozik oda és ki nem.

2022. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/195 A kérdező kommentje:

Meg volt beszélve, de ezek szerint ő nem vette komolyan. Az viszont igaz, hogy mikor ő 7 éve beköltözött, mi már nem laktunk itt, szóval nem nagyon tudhatta, hogy mi amúgy itt szerettünk volna véglegesen lakni, csak a férjem munkahelye miatt kellett költöznünk. Nem volt túl közelinek mondható a kapcsolatunk vele. Mikor jöttek, ő legtöbbször nem ért rá, mikor mi jöttünk, akkor meg szinte soha nem volt itthon.

Nem hiszem, hogy tudna hová menni a gyerekekkel és nem is az a célom, hogy kiüldözzem őt, csak jó lenne, ha nem lenne állandóan ilyen puskaporos a hangulat.

Náluk 2 gyerek van, ők 6 évesek, nálunk 3, ők 9,11,13 évesek.

A ház tulajdonjoga elég kacifántos volt. A nagypapám részét az örökösöktől vettük meg, pontosabban apu nekem ajándékozta a saját részét (erre van haszonélvezete), csak a 4 testvérét és azok örököseit kellett kifizetni, a nagymamám része meg eltartási szerződéssel lett az enyém. Eredetileg a ház a nagymamámé volt, de ez sértette a nagypapám lelkét és ezért kapott 1/4 tulajdoni hányadot. Mikor meghalt, akkor ezt örökölte az 5 gyerekük, de mivel ketten meghaltak, helyettük az ő gyerekeik kapták elosztva és innentől kezdve lett a háznak 13 tulajdonosa különböző tulajdoni hányaddal... Nem volt egy egyszerű dolog összehozni. Teljes egészében csak 3 éve vagyok tulajdonos...

2022. okt. 19. 13:24
 25/195 anonim ***** válasza:
21%
Ja, majd apád nője repül gyerekestől, mert te a nyakukra mentél... nagy görénynek kell lenni hogy ilyen helyzetet teremtsen valaki, ahhoz meg hülyének, hogy azt higgye: kidobhatja azt akinek a haszonélvező megengedte hogy odaköltözzön. Nagyon el van tévedve a kérdező.. Nem is csodálom ha szegény nőnek a fa.sza kivan vele.
2022. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/195 anonim ***** válasza:
70%
Soha nem lesz béke, erre jobb ha felkészülsz. Nekik volt egy nyugodt, megszokott életük, ti ebbe gyakorlatilag belerobbantatok. Gyűlölni fog örökre és nem igazán lehet érte hibáztatni.
2022. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/195 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem érhető, hogy nem tetszik neki. Nem volt ez képben, amikor ő odaköltözött. 7 év után, nyilván nem akar apukád nélkül élni. De ha már akkor ez lett volna a helyzet, akkor lehet, hogy oda se költözött volna.

Senkinek sem tetszene, ha a megszokott élete ilyen módon megváltozna.

Persze érthető, hogy te is szeretnél ott lakni és nem albérletben. De ne lepődj meg, hogy ennek senki sem örül.

2022. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/195 anonim ***** válasza:
70%
Van egy házad, kifizetted a férjeddel együtt a többi örököst, és most úgy alakult, hogy szükséged is van otthonra. Az apád jól teszi, hogy nem akadályozza meg, mert az lenne tőle gerinctelen. A lánya lakjon drága albérletben, mikor kiadott rengeteg pénzt,hogy egy tisztán saját háza legyen és az apja az új nőjével terpeszkedjen benne, mikor szükség van rá? A nő meg benézte mikor odaköltözött. Nem az övé a ház, még a férjéé sem, mégis a tulajt akarja kitenni. Eddig szívességből lakhattak ott magukban, de te menj máshová, mert neki kényelmetlen. Hát bocs, de sehogy sincs igaza és erősen alkalmazkodnia kéne puffogás helyett.
2022. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/195 anonim ***** válasza:
43%

Akkor jól gondolom hogy a kettő 6 éves gyerek neked a testvéred?

Én nem mentem volna haza. Mondom ezt úgy hogy nekem is 3 gyermekem van és voltam ilyen"apukám új párja"helyzetben. Csak papíron vagy tulaj azért mert Apukád lemondott a javadra.Szegény Apukád sajnálom.

2022. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/195 anonim ***** válasza:
35%
Szóval nem elég hogy a nyakukra mentél, elbasztad az életüket, de még az úrnőt is játszod. Mi a fene már az hogy a kölök ki akarja dobni az apja párját?
2022. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!