Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/195 anonim ***** válasza:
46%
Persze, hogy nem tetszik neki. De semmi baj, összecuccolhatnak és elmehetnek. Nehogy már a tulaj menjen el, mert ők húzzák az orrukat..
2022. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/195 anonim ***** válasza:
38%
Azt hogy sikerült kiszamolni, hogy 5%ra van apadnak haszonélvezeti joga? Ha 5 testvér volt, akkor 20% lesz a tulajdonjog fejenkent, ergo ha apád a saját egykori tulajdonjogáta kapott haszonélvezeti jogot, az is 20%.
2022. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/195 anonim ***** válasza:
88%
A nő eddig se szeretett azért nem volt ott a találkozókon. Ha van lehetőség válasszátok külön a házat, mert ez így nem lesz állapot. Csak rosszabb lesz.
2022. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/195 anonim ***** válasza:
18%
Besértődtél , kérdezőcske? Attól még te vagy ott a betolakodó, nem apád párja.
2022. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/195 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy 50% a haszonélvezet, csak lemaradt a nulla... De nem reagált erre, lehet, hogy nem olvasta a hozzászólást.
2022. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/195 anonim ***** válasza:
38%

Mivel a tiéd a ház, kérdező, ezért alap elvárás lehetne részedről, hogy

1. megköszönjék, hogy eddig ott lakhattak

2. hogy ezer százalékban ALKALMAZKODJANAK hozzátok, és bofogják a pofájukat

vagy ha nem tetszik a rendszer, elhúzzanak onnan a vérbe.....

7 évük volt rá, hogy gyűjtögessenek saját lakhatásra(gondolom ingyen lakhattak a házadban)

2022. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/195 anonim ***** válasza:
63%
Ki lehet olyan agyalágyult, hogy a kérdezőt nevezi betolakodónak, csak mert a SAJÁT házában akar lakni?
2022. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/195 anonim ***** válasza:
19%
Azért övé a ház, mert az apja neki ajándékozta a részét. Fizesse ki az apját is tisztességesen és majd akkor pattoghat, hogy övé a ház.
2022. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/195 anonim ***** válasza:
52%

37!


Mondjuk az, aki tisztában van azzal, mit jelent a haszonélvezeti jog....

2022. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/195 A kérdező kommentje:

Apu a ház negyedének örökölte az 1/5 részét. Ez ha úgy vesszük, akkor a tejes háznak az 5 %-a. Erre a részre van haszonélvezeti joga.

Igen, az ő gyerekeik az én féltesóim.

Csak azt nem értem, hogy miért mindenki a ház tulajdonjogát boncolgatja, mikor nem is ez volt a kérdés.

2022. okt. 19. 14:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!