Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/195 anonim ***** válasza:
32%

42!


Nem, q kerdezonek nincs haszonélvezeti joga. Ő a tulajdonos.

2022. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/195 anonim ***** válasza:
41%

46!


Azért az ertonolvasas neked se épp az erősséged, ugye...


"2x leírta, hogy náluk van 2 gyerek, és a mostohaanyjának + apjának van 3 gyereke (akik neki a féltestvérei)."


"Náluk 2 gyerek van, ők 6 évesek, nálunk 3, ők 9,11,13 évesek" - a 24. hizzaszolas a kerdezotol.

2022. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/195 anonim ***** válasza:
43%

47!


Csak halkan jegyzem meg, q haszonélvezeti NEM KÖTELEZHETŐ a haszonélvezeti jog eladására

2022. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/195 anonim ***** válasza:
82%
#49: Nincs igazad, a tulajdoni jog 'kevesebb', mint a 100% haszonélvzeti jog. ( mert a haszonélvező kitilthatja a tulajt, de fordítva nincs így. ) Itt az a gond, hogy a haszonélvezet csak 5%-ra vonatkozik, tehát kvázi a wc-re.:) ( Persze, ez nem osztható fel helyiségekre, de azért az erőviszonyok látszanak.) Szóval mindkét félnek vannak jogai, de 95%-nyi a kérdezőnek, 5%-nyi az apának. Az élettársnak 0, de nyilvánt őt képviseli az apa...
2022. okt. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/195 anonim ***** válasza:
72%
42. Azért az érdekes, hogy apuka végig ott lakott, de a nagymamai rész, a kérdezőé lett, ahogy írja eltartási szerződés miatt örökölte. Valószínűleg az apja bele se gondolt abba, hogy ennek hosszú évekkel később lesz következménye. Ha ott lakott, akkor ő is köthetett volna az anyukájával eltartási szerződést. Az is lehet, hogy igazából ő gondozta az anyukáját.
2022. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/195 anonim ***** válasza:
76%
52-es: igen, ezért nem szabad ebéd közben gyakorizni, mea culpáztam is a következő hozzászólásban! :D
2022. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/195 anonim ***** válasza:
77%
#53: Nem kötelezhető, igazad van. De ekkor a tulaj indít egy vagyon jogi bontás irányti keresetet és a bíróság dönt: Ha nem tudnak megegyezni, hogy ki kit fizet ki, akkor a bíróság 'kötelezően' megítéli a kényszerértékesítést és a befolyt pénz a 47-ben leírt módon oszlik meg a kérdező és az apja között. Nagyon buta az a páros, aki hagyja idáig lejutni a dolgot, mert a kényszerértékesítés árverezés, nagyon nyomott áron... Menet közben az, aki rosszabb pozícióban van, az bele szokott egyezni abba, hogy eladja a jogát a másiknak és már csak azért küzd, hogy minél több lóvét kapjon. És itt az apa és az új családja van nagyon szar pozícióban. És a bíróság még az is értékeli, hogy a 20%-ot megvásárolta a kérdező, csak 5% -ot kapott az apjától ajándékként, haszonélvezeti joggal terhelten...És a másik ötvenet meg 'megszolgálta' a gondozással. Itt az apa az, akinek örökléssel ölébe pottyant az 5%.
2022. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/195 anonim ***** válasza:
51%

#57, Itt az apa az, akinek örökléssel ölébe pottyant az 5%


Igen. És az új felesége, aki beletette a pitsáját a készbe, nekiállt pampogni..

2022. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/195 anonim ***** válasza:
18%

Én csak azt nem értem, hogy miért zavarják a gyerekek a nőt, amikor már úgyis van nekik 3. Nem tök mindegy, hogy 3 vagy 5? Így is, úgy is pokol ott élni. :D Miért nem vesznek fel csokot, ha már megcsinálták a 3 gyereket? Mi másért kell 3 gyerek?

Apuka se semmi, vénségére 3 gyereket csinál valami fiatal csajnak. Biztos, hogy tőle vannak?

2022. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/195 anonim ***** válasza:
81%
Nem 2 gyerek van apukáéknál?
2022. okt. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!