Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/195 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező a (nagy)szülői ház hogyan lett a te tulajdonod?
2022. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/195 anonim ***** válasza:
84%

#12

Ezen gondolkodom én is.

2022. okt. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/195 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom a nagyszülőké volt anyai ágon. Lehet az édesanya egyke volt és így ő örökölte. Aztán a kérdező. Ez az egyenes ági vagyon.
2022. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/195 anonim ***** válasza:
85%
Persze nem tudom, hogy a kérdező anyukájával mi van, csak egy opciót vázoltam fel. Amiben a kérdező is egyke. Én az 5% haszonélvezetet nem értem..miért csak annyi?
2022. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/195 anonim ***** válasza:
95%

Én még életemben nem hallottam 5% haszonélvezetről, inkább 50% lesz az!


Ha ez a te szülői házad, akkor az a szüleidé volt 50-50%-ban és az anyai részt megörökölted, apád meg 50%-ban arra a részre haszonélvezetet örökölt, az 50% tulajdonjoga megtartása mellett. Kivéve, ha apád lemondott a javadra a saját részéről is - így lehetsz 1/1-es tulajdonos - de akkor az egészre haszonélvezete van.

Legalábbis EGY GYEREK ESETÉN ez az eljárás.


Ha nálatok másképp van, akkor írd már le értelmesen a tényeket, mert így nehezen lehet állást foglalni!Különösen, hogy hogyan is jött ki apádnak az az 5%.

2022. okt. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/195 anonim ***** válasza:
93%

16 vagyok és kiegészítem:

Ha viszont anyád kizárólagos magánvagyona volt a ház és te 1/1-ben megörökölted, akkor apádnak az egész házon, azaz 100%-ban haszonélvezete lett.

Szóval, akkor hogy is van ez?

2022. okt. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/195 anonim ***** válasza:
16%
A nõnek nincs joga beleavatkozni,abba amihez neki semmi köze.
2022. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/195 anonim ***** válasza:
82%
Az megvan hogy a haszonélvező kiteheti a tulajt? Én is kiakadtam volna a nő helyében hogy négyen a nyakunkra költöznek. Már rágondolni is agybaj hogy öt gyerek tombol napról-napra egy háztartásban.
2022. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/195 anonim ***** válasza:
73%
"A nõnek nincs joga beleavatkozni,abba amihez neki semmi köze." Azért hagy legyen már némi köze hozzá hogy a nyakukra mászott egy kétgyerekes család. Az ő életét tették pokollá a kérdezőék.
2022. okt. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/195 anonim ***** válasza:
95%
Ha kamu a kérdés vagy nem igazak a tulajdoni viszonyok akkor a kérdező most fog belebonyolódni ezzel az 5 %-os haszonélvezeti joggal meg az örökléssel.
2022. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!