Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/195 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy egy egész az 100%. Ha van egy tulaj 100% tulajdonjoggal, akkor nem lehet senki másnak tulajdonjoga. Matek....
2022. okt. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/195 anonim ***** válasza:
78%
#69 vagyok, ezt akartam írni: 1 tulaj van, 100% tul. jog és egy haszonélvező, 5% haszonélvezeti joggal. :) Sajtóhiba, a többi OK.
2022. okt. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/195 anonim ***** válasza:
87%
Az 5% haszonélvezet feljogosítja a teljes ingatlan haszonélvezetése? Aligha, de ezt nem tudom pontosan. Valaki?
2022. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/195 anonim ***** válasza:
77%

#70: Nem jól tudod, a haszonélvezeti jog megváltását is lehet kezdeményezni a bíróságon, ez egy spec. vagyonközösség felbontása/megszüntetése. Mert a haszonélvezeti jog ugyan olyan vagyoni jog, mint a tul. jog, ugyan úgy forintosítható. Még akkor is lehet, ha a 100%-ra van haszonélvezeti jog, itt meg pláne az 5% miatt.

#71: igen, elírtam. Figyelmeztetett valaki, javítottam is.:)

2022. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/195 anonim ***** válasza:
17%

Szegény nő..ez borzalmas lehet.

Nem is értem,hogy ezt te is hogyan gondoltad.

Lényegében csak azért tied a ház mert apád az ő részét ajándékozással neked adta.

Ilyen mocskos módon visszaélni ezzel,hogy odapofátlankodsz a nyakukra…hát nem irigylem apukádat,hogy ilyen gyereke van.

Nem fair velük szemben.

Amikor a nőnek gyerekei voltak akkor még nem volt a tiéd a lakás. Ő ezzel nem tudott számolni,hogy a nyakukra viszed a pereputtyodat.

Viszont te tudtad nagyon jól,hogy ő ott vannak és most még csodálkozol,hogy nem tetszik neki?

A gyerekeidet nem félted,hogy ide oda ráncigálod őket?

Szerinted mennyire normális így felnőni?

Nem is értem hogy lehetsz ilyen önző.

2022. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/195 anonim ***** válasza:
43%

#73: Nem jogosítja fel. De nem is úgy működik, hogy konkrétan be lenne azonosítva az 5%, hanem valóban 5% -95 % arányt kell kialakítani a közös használatban, közös megegyezéssel. És ez nyilván nem megy, mert 4 fő + 5 fő és az 5 % csak akkor lenne élhető, ha az 5% lenne min. 30-40 nm, minden funkcióval. ( valahogy úgy képzeld el, mint amikor a házaspár válik az 1+2 fél szoba panelben. Egyik félszoba egyiké, másik másiké, nappali-konyha- fürdő-wc: közös használat. Na, itt ez nem megy az 5%-nyi pici

terület miatt és amiatt, hogy a különböző funkciókat nem lehet ebbe a jogba belegyömöszölni. ) Vagy képzeld el így: a kérdező 100% tul,

tehát 95%-ra simán adhat a férjének hasznolvezeti jogot, ingyen, illetékmentesen, házastársak közötti ajánékként. És innen már 2 hasz. jog áll szemben egymással: 5% és 95 %. OK így?

2022. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/195 anonim ***** válasza:
63%
#75: Nem értem a felháborodásodat. Amikor a nő szült, 6 éve, akkor az apukának vagy 0% tul. joga volt, volt vagy már akkor is 5 % tuljog. Mert a többi tul jog vagy a nagymamáé, vagy a nagypapáé vagy a testvéreké volt. Mondd meg őszintén, Te szülnél max. 5% tuljogra?
2022. okt. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/195 anonim ***** válasza:
13%
Az a házrész amit te eltartási szerződéssel szereztél, ott csináltál is valamit, vagy csak aláírtad a papírt?
2022. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/195 anonim ***** válasza:
15%
Ápoltad is a nagymamát, vagy az Apád dolga volt?
2022. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/195 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem manapság örül az ember ha egyáltalán egy albérletet tud fizetni.

Szerintem a nő nem pont arra gondolt,hogy a férje a lányára iratja az ő részét aztán ő meg szépen pofán köpi.

Nem azért iratta a lakást rá,hogy még éltében a 30x éves lányával, annak a férjével meg a gyerekeikkel éljenek 600-an egy házban.

Gondolom az apja azért ajándékozta el a részét mert szereti ezt az önző embert és azt akarta,hogyha ő meghal akkor neki legyen hova mennie.

Csak hát vannak ilyen okádék emberek mint a kérdező akik szarnak más emberekre.

2022. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!