Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/195 anonim ***** válasza:
45%

A nő helyében én is ki lennék akadva, ugyanis ez nem oké. De még apád helyében IS.


Mondom ezt úgy, hogy szeretem a családomat, de hogyha xy kitalálná, hogy akkor ő most ide költözik a 3 gyerekével, nem lennék boldog, ugyanis ez NEM OKÉ.

2022. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/195 anonim ***** válasza:
67%

Egyébként nektek is igazatok van, nekik is, szóval ez mindenképp patthelyzet.


Valahogy oldjátok meg, akár házeladással, mert itt a ti marakodásotok miatt a gyerekek sérülnek majd!


Már így is, hiszen kétlem, hogy lenne önálló életterük.

2022. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/195 anonim ***** válasza:
32%

Amúgy meg nem is értem,hogy miért nem tudtad ezt feléjük jelezni mielőtt oda pofátlankodsz más emberek nyakára?

Esetleg megoldást találni vagy valami.

Nem…te odacsődítesz mindenkit egy 5 tagú családra aztán nézegetsz,hogy nem tetszik nekik.

Eljátszod itt a mártírt nekünk.

2022. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/195 anonim ***** válasza:
33%
129- nem zavar, hogy a ház a kérdezőé???
2022. okt. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/195 anonim ***** válasza:
62%

Nem zavar,hogy az apja ajándékozta neki és 3 éve az övé az a redvás ház?

Nem tudtok ti olvasni?!?

Az a család 10-en x éve ott él b*zdmeg.

Ez meg 3 év után oda tolja a pofáját.

2022. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/195 anonim ***** válasza:
63%

Csak,hogy mindenki képben legyen aki a kérdezőt védi.


“A ház tulajdonjoga elég kacifántos volt. A nagypapám részét az örökösöktől vettük meg, pontosabban apu nekem ajándékozta a saját részét (erre van haszonélvezete), csak a 4 testvérét és azok örököseit kellett kifizetni, a nagymamám része meg eltartási szerződéssel lett az enyém. Eredetileg a ház a nagymamámé volt, de ez sértette a nagypapám lelkét és ezért kapott 1/4 tulajdoni hányadot. Mikor meghalt, akkor ezt örökölte az 5 gyerekük, de mivel ketten meghaltak, helyettük az ő gyerekeik kapták elosztva és innentől kezdve lett a háznak 13 tulajdonosa különböző tulajdoni hányaddal... Nem volt egy egyszerű dolog összehozni. Teljes egészében csak 3 éve vagyok tulajdonos...”


A kérdező ebbe a lakásba SEMMIT nem tett bele.

Az apja meg a felesége 7 éve vannak együtt és van két gyerekük akik itt nőttek fel.

A kérdező leírta,hogy a feleség amikor odaköltözött akkor az apja nevén volt a ház majd az apja odaajándékozta ennek a gyökérnek és a nagymamájának a részét akiről semmit nem tudunk ki ápolta de valószinüleg a kérdező apja, megkapta ő.

Ezáltal a kérdző nagy nullát tett be a házba és 3 éve tulajdonosa csak.

Akik most ott élnek azok már 7 éve ebben a házban vannak.

Itt nevelik a gyerekeiket.

Nem tartjátok okádék dolognak,hogy a saját apátok életét ilyen módon tönkrecseszitek?

2022. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/195 anonim ***** válasza:
29%

#131, az nem zavar, hogy csak 5% -nyi részt ajándékozott neki? És mi az, hogy odatolja a pofáját a sajátjába? Te is egy olyan nő vagy, aki odapetézett másvalaki házába, és most megnyomkodták rajtad a gombokat?

Pontozz le nyugodtan, lesz*rom.

Sok sötét hozzászólást olvastam már itt, de te messziről vered őket.

2022. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/195 anonim ***** válasza:
69%

Igen, de a 4 testvérét ki az anyám fizette ki?!?

Nem a kérdező hanem az apja!

2022. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/195 anonim ***** válasza:
76%
Vagyis a testvérének a gyerekeit.*
2022. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/195 anonim ***** válasza:
32%

#132, nem az apa nevén volt a ház, hanem a nagyszülők nevén. Abból örökölt az apa 5 százaléknyit (és elajándékozta a kérdezőnek, cserébe a haszonélvezetért). A többit a kérdező vásárolta meg az örökösöktől. Hogy ki ápolta a nagymamát, azt persze nem tudjuk..

Ide fészkelte be magát az új menyecske és próbál arcoskodni, hogy neki több joga van...hát nincs...

2022. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!