Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
 161/195 anonim ***** válasza:
21%

Ugyanez volt a testvéremmel. Van egy 20 évvel idősebb bátyám. Olyan mint te. Úgy kell ugrálni ahogy ő fütyül.

Tudod miben nőttem fel?

Tudod hányan éltünk?

Tudod nekem milyen traumáim vannak emiatt?

A testvérem feleségével és annak a két lányával éltünk.

Folyamatos volt a veszekedés mert a tesóm ugyanígy kisemmizte anyut ahogyan te is teszed. Tönkretette a házasságát apuval majd feltette a kezét és ugyanígy mártírkodott ahogyan te.

Hallottam ordítozásokat, elvették tesóm lányai a játékaimat, rengeteget sírtam.

3 éves voltam és emlékszem rohadtul mindenre.

Szerencsétlen gyerekeidet elkellene venni tőled mert nem adsz nekik nyugodt gyerekkort.

Majd ha eldurvulnak a dolgok és miattad elválik apád akkor hogyan számolsz el a lelkiismeretedd,hogy traumatizáltak lettek a féltestvéreid miattad?!

Undorító ember vagy!

2022. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/195 anonim ***** válasza:
91%
Akkor ők hova vannak bejelentkezve? Mert a hídalá nem lehetnek bejelentve. Szóval ha nem itt van a hivatalos lakcímük akkor valami alternatív lakóhelynek kell lennie, mert annak hiányában már rég elvette volna tőlük a gyámügy a gyerekeket.
2022. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/195 anonim ***** válasza:
77%
Apának van egy saját ingatlana - egy ikerház fele - , valószínűleg oda vannak bejelentve, az apával együtt.
2022. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/195 A kérdező kommentje:

Apu a házába van bejelentkezve állandóra már több mint 35 éve, az 50-50% a volt feleségével, a felesége meg a gyerekek a felesége szüleihez. Én 5 éves korom óta ebbe a házba vagyok bejelentkezve, a férjem 16 éve, a gyerekeink születésük óta. Az utóbbi években is ez maradt az állandó címünk, csak a tartózkodásink volt az albérlet.

Nem hazudozok! A tulajdonjog hányadában lett rátéve a haszonélvezet ez van a tulajdoni lapon is és az ajándékozási szerződésben is.

2022. okt. 20. 22:15
 165/195 anonim ***** válasza:
64%
"50-50% a volt feleségével" a volt feleség az anyukád kérdező?
2022. okt. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/195 A kérdező kommentje:
Nem, ők soha nem voltak házasok, csak besikerültem.
2022. okt. 20. 22:28
 167/195 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem az egész család egy vicc itt.

Veled az élen.

2022. okt. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/195 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy számodra legalább vicces. Sajnos nekünk kevésbé.
2022. okt. 20. 22:36
 169/195 anonim ***** válasza:
15%

Magatoknak csináljátok.

Leginkább te.

Felnőtt vagy és felelsz a döntéseidért.

Nem itt kell mártírkodni meg sajnálkozni hanem normális döntéseket kell hozni.

2022. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/195 anonim ***** válasza:
63%

Na, szerintem a kérdező 159-eséből mindenre választ kaptunk.

'Az örökösöket én, később a párom (1 hónapja a férjem) és én fizettük ki. Mire mamáékhoz kerültem, már csak hárman laktunk a házban, 20 évvel később csatlakozott a párom és utána a gyerekek. A nagymamám 7,5 éve hunyt el, mi utána mentünk albérletbe, apu meg akkor költözött be, mert így a ház sem maradt üresen és neki is nyugta volt, mikor a válása zajlott. Átmenetinek gondolta ő is, mi is. Aztán a búfelejtés kicsit jobban sikerült mint tervezte.'


Az ajándékozás 18 éve történt, egy évvel papa halála után, ez volt az első tulajdonrészem a házból. A haszonélvezethez én ragaszkodtam, mert apu még az ügyvédi költséget sem akarta hagyni, hogy kifizessem, így ez lett a kompromisszum. A haszonélvezet az ajándékozott tulajdoni hányadra vonatkozik. Amikor bejegyezték, akkor a ház java még mamáé volt. Miért is lett volna mama és a többi örökös részén apunak haszonélvezete?' Egyértelműen ez történt: volt egy ház 75-25% -ban a mama és a papa tulajdona. 19 évvel ezelőtt meghalt a papa, a 25%-a megoszlott az 5 gyerek között, az apuka a lányának ajándékozta az örökölt 5%-át, de maradt neki hasz.jog.( ezzel annyira nem élt, hogy nem is lakott a házban) Ezután, 7,5 éve meghalt a mama, az ő 75%-a a kérdezőé lett , aki elkezdte kivásárolni a maradék 4*5 %-ot az apja testvéreitől vagy azok örököseitől. Most kérdezőé a 100% tul jog, apukáé 5% hasz. jog. A jogi helyzet meg az, hogy a hasz. jog és a tul jog miatt a két fél közösen használhatja a hézat, mindketten a másik zavarása nélkül.( 100% hasz. joggal kitilthatná az apa a lány családját, de 5%-kal nem teheti meg, ez csak arra elég, hogy mindketten ott éljenek, EGYMÁS ZAVARÁSA NÉLKÜL.) De miután ez nem működik, ezért előbb -utóbb egyik kivásárolhatja a másikat bíróság kihagyásával vagy bevonásával. A bíróság -szükség estén - elrendeli a kényszerértékesítést. Akár szabadon adják el, akár kényszerértékesítéssel, akár a kérdező kivásárolja a papát, a hasz. jog értéke így számítódik: a

100% hasz. jog=(forgalmi érték/20)*4-tel( ha a papa 60 év feletti) , ez magyarul: a forg. érték 20 %-a. De ez a 100% hasz. jog, a papának 5% van, tehát az a forg. érték 20%-nak az 5%-a, ami a forg. érték 1%-a. Kérdező, apádat a forg. érték 1%-ért tudod kivásárolni az ingatlanból!

2022. okt. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!