Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
 141/195 anonim ***** válasza:
71%

Hol írta,hogy ő vásárolta ki őket?!

Azért nem tesz említést róla mert ezt az “aprócska” részletet elhallgatja. Valószinüleg tudja ő is,hogy szemétség az egész amit művel.

2022. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/195 anonim ***** válasza:
36%

Nem azon a részen van rajta a haszonélvezet hanem az egész házon.

Nem értem ezen mit nem lehet felfogni.

A haszonélvezet jogilag erősebb a tulajdonnál.

2022. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/195 anonim ***** válasza:
28%
5 %-on van haszonélvezet.
2022. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/195 anonim ***** válasza:
59%

Mi az,hogy egy lakásnál 5%-on van haszonélvezet.

Te értelmezed mi az,hogy haszonélvezet?

Mi az az 5% egy lakásnál?

A budi? Vagy a csapot használhatja?

Szerinted ez hogy megy?

2022. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/195 anonim ***** válasza:
40%

Ez úgy megy, ahogyan fentebb is írtam és linkeltem alá egy ügyvédi választ.

Ilyenkor nem egy budit vagy szobát jelölnek ki, hanem un. eszmei hányadot jegyeznek be. Se a tulaj, se a haszonélvező nem zavarhatják az életvitelszerű használatot - ami nyilván képtelenség ebben az esetben -, szóval ebből bírósági per lesz, és majd a bíró dönt, hogy ki megy és ki marad.

2022. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/195 anonim ***** válasza:
43%

“Előfordulhat, hogy egy ingatlan tulajdonosa és haszonélvezője is szeretné az adott házat vagy lakást otthonaként használni. Ebben az esetben érdekes helyzet alakul ki, mert a tulajdonos nem dönthet önszántából úgy, hogy beköltözik, és még az együtt lakásról sem határozhat egyedül.


- Amennyiben a haszonélvező a haszonélvezetével terhelt ingatlant lakhelyeként birtokolja, úgy az ingatlan tulajdonosa nem lesz jogosult a lakás használatára. Amennyiben a haszonélvező lemond a lakás használatának jogáról, úgy a tulajdonos használhatja az ingatlant, illetve engedheti a haszonélvező, hogy a tulajdonos is ott lakjon vele egy időben, de itt az a lényeges, hogy a birtoklás, használat és a hasznosítás is csak akkor illeti meg a tulajdonost, ha a haszonélvező nem él a jogaival - magyarázza az ügyvéd.


Az élet teremthet olyan szituációt, hogy az egy fedél alá költöző haszonélvező és tulajdonos között konfliktus bontakozik ki. Ha a helyzet elmérgesedik, akkor még az is megtörténhet, hogy az egyik fél felszólítja a másikat a távozásra. A kérdés az, hogy valaki tulajdonosként kiebrudalhatja-e haszonélvezőt, vagy a másik oldalról, elküldheti-e a haszonélvező a lakás birtokosát?


- A Polgári Törvénykönyv rendelkezése szerint a haszonélvezeti jog fennállása alatt a tulajdonos a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát annyiban gyakorolhatja, amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él.


Ha leegyszerűsítve nézzük, akkor a használatnál a haszonélvező „parancsol”. Tehát a haszonélvező, amennyiben birtokolni kívánja az ingatlant, ezt megteheti, a tulajdonos ezt tűrni köteles“



Te fogod megszívni kérdező :)

2022. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/195 anonim ***** válasza:
33%
#152: Igazad lenne, ha 100%-on lenne a haszonélvezeti jog. Így gyakorlatilag az 5% haszonélvezeti jog áll szemben a 95%-nyi tulajdonjoggal( és ez teljes körű jog, mert nem terheli haszonélvezet.) Nem fogja megszívni a kérdező, a bíróság fog csináltatni egy értékbecslést az 5% haszonélvezeti jogra , egy másikat a 100% tul. jogra, és meg fogja kérdezni a feleket, hogy ki tudja/akarja kifizetni a másikat? Ha senki, akkor elrendeli a kényszerértékesítést és a befolyt lóvét megosztja a két jog értékének arányában.
2022. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/195 anonim ***** válasza:
43%

De nem igaz,hogy nem érted,hogy nincs százalékolás haszonélvezeti jognál.

Ezt nem tudom hogyan nem lehet megérteni.

A teljes lakásra van haszonélvezeti joga.

Az,hogy ő lemondott az 5%-ról semmit nem befolyásol a haszonélvezetben.

Ez csak a kérdező fejében lett így összerakva.

2022. okt. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/195 anonim ***** válasza:
23%
154, ha százszor írod le, sincs igazad. Csak 5 százalékra van haszonélvezete és nem a teljes ingatlanra.
2022. okt. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/195 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem így van…

Olvass picit a témában :)

2022. okt. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!