Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/195 anonim ***** válasza:
23%
131- az nem zavar, hogy akkor is a kérdező tulajdona a ház? Akárhogyanis került hozzá, de az övé. Ki a francot érdekel, hogy ki hány éve lakik benne, akinek nem tulajdona az a ház. Ezen az alapon az albérletet se kell soha többé elhagynom, ha X évig fizettem, meg ott lakok???
2022. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/195 anonim ***** válasza:
75%

136-os

A kérdező kikerülte a hozzászólásában azt, hogy megírja, ki fizette ki a rokonokat. Szerintem ha ő fizette volna ki, leírta volna szó szerint!

"csak a 4 testvérét és azok örököseit kellett kifizetni" ezzel az erővel azt is írhatta volna, hogy "ki lettek fizetve", ahogy azok szokták, akik más f@szával verik a csalánt.

Kizártnak tartom, hogy ő fizette ki.

2022. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/195 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként haszonélvezetnél mióta százalékozgatnak? Mellesleg ha százalékoznak is, tök mindegy mert nem jelent semmit. Ha résztulaj lenne az apja az 5 százalékával akkor is ugyanolyan jogai lennének mint akinek 95 százalékos részesedése van a házból. Csak a ház eladásánál nézik a százalékokat. Mellesleg a tulajdonjog nem jelenti hogy feltétlen haszonélvezetije is van. Mert nincs. A kérdező csak az 5 százalékos örökség után állapította meg saját fejéből hogy az apjának biztos annyi a haszonélvezetije is. De nem szokták ezt százalékozni. Földhivatalban sem foglalkoznak ezzel. Ha valaki kap haszonélvezetit az a teljes házra kapja. És mivel haszonélvezet van a házon a tulajnak csökkentett jogai vannak. Ameddig a haszonélvező él. Mi is most intéztünk hasonló ügyet, egy haszonélvezőt neveztek meg, aki rohadtul nem a tartozott a tulajok közé. Nincs százalékozgatás haszonélvezetnél mert felesleges. Ha több haszonélvező van, a jogaik ugyanakkorák. A százalékozás a tulajdonjognál van mert az alapján osszák szét a vagyont. De mint mondtam, a tulajdonjog nem jelent automatikus haszonélvezeti jogok is.
2022. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/195 anonim ***** válasza:
19%
A helyzet az, hogy mindketten jogosultak használni az ingatlant: édesapa az 5 % eszmei hányadra bejegyzett haszonélvezeti jogánál fogva, a tulajdonos pedig a 95% tehermentes tulajdonjog alapján.
2022. okt. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/195 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerű a történet. El kell menni a földhivatalba és megkérdezni hogy hogy kik a haszonélvezők. Ha a kérdezőt is odasorolják akkor annyi joga van mint az apjának. Ha csak az apját említik akkor az apja dönti el ki lakhat a házban és ki nem. Ennyi. Egy haszonélvezőnek mindig több joga van, legyen akármennyi "százaléka", mivel tulaj felett áll.
2022. okt. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/195 anonim ***** válasza:
83%

Ha most nem is a jogi oldalát nézzük.

Ti komolyan képesek lennétek azt az embert így megszívatni aki nektek adta a részét és kivásárolta a többi tulajdonost hogy neked legyen házad?

Mert ezzel a kérdező nem csak a nőt szívatja meg ( amit feltételezem még élvez is..ahogy nyilatkozik róla ) hanem egy családot az apjával együtt.

Nem lehetne ezt megbeszélni családon belül,hogy esetleg fizessen az apja neki valamennyit havonta amiből a kérdező tud bérelni lakást ahol élhetnek amíg az apja és a felesége nem találnak más megoldást?

Tényleg a gyerekeken kell ezt leverni?

Hogy a p*csaba lehet egy felnőtt ember ennyire undorítóan önző hárpia mint a kérdező.

Játsza itt a mártírt,hogy zavarja,hogy a gyerekei sérülnek de akkor nem zavarta mikor odaköltözött.

Mindenki ugráljon úgy ahogy őnagysága füttyent.

2022. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/195 anonim ***** válasza:
51%

5 %-ra van bejegyezve apának a haszonélvezet, ergo az 5%-át birtokolhatja haszonélvezőként. Nem a 100 %-ot. Mivel az ingatlant nem lehet helyiségenként 5 százalékban felosztani, ilyenkor un. eszmei hányadot jegyeznek be. Nincs igazatok, amikor azt írjátok, hogy ő a haszonélvező - igen, de csak 5%-ra -, ergo használhatja 100 %-ban.


Itt egy ügyvédi válasz. Kicsit más, de mégis ugyanaz.


[link]

2022. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/195 anonim ***** válasza:
12%
Az igen, még mindig nyomjátok😁
2022. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/195 anonim ***** válasza:
69%
Engem csak felidegesítenek azok az emberek akik nyomják a hülyeséget és el sem olvassák amit a kérdező ír. A részleteket.
2022. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/195 anonim ***** válasza:
36%
#142, hol írta azt a kérdező, hogy az apa vásárolta ki a többi örököst? Annyit írt csak, hogy a saját 5 százalékát neki ajándékozta, cserébe rajta is van azon a részen a haszonélvezet. Amit ideböffentettél, az csak a te fantáziádban él.
2022. okt. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!