Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
 171/195 anonim ***** válasza:
22%

Ha ez igaz, akkor nyilván a feleség esik túlzásba. Menjen vissza a szüleihez nyugodtan, ha egyszer oda is van bejelentve.

Jól értem, hogy a volt feleséggel közös ház egy ikerház? El kell adni az ikerháznak azt a felét, ami apádé, és venni sajátot. Én kicsit úgy érzem, hogy apád képtelen kiállni a saját érdekeiért. Az egyik tulajdonában a volt felesege lakik, a másikat szó néljül neked adta. Ezzel pont ez a baj hosszú távon, hogy akkor most ő hol fog lakni. De a felesége elég pofátlan, hogy épp ő az, akinek semmije nincs, mégis ő pampog. Tényleg jobb lesz, ha szépen a szüleihez költözik.

2022. okt. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/195 anonim ***** válasza:
70%
Mi történt azóta? Találtatok valamilyen megoldást?
2022. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/195 anonim ***** válasza:
67%
A bűnügyi hírekben nem szerepelt az eset, úgyhogy szerintem még mindenki életben van.
2022. okt. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/195 A kérdező kommentje:

Megoldás még nem született, mert apu felesége azóta is a szüleinél van és velük veszekszik, ők meg próbálják hazaküldeni. Gondolom ezzel tervezte aput büntetni, csak azzal nem számolt, hogy ezzel inkább csak a gyerekeiket bünteti. Szerencsére a gyerekek továbbra is jól kijönnek egymással. Elég hirtelen kellett átszervezni a napjainkat, hogy a kicsiket is tudjam hozni-vinni, de megoldottuk. Sok közös programot csinálunk, minden napra jut valami (játszóterezés, sütögetés, kreatívkodás stb.). Az anyukájuk viszont hiányzik nekik és össze vannak zavarodva, hogy mi történt.

Közjegyzőhöz második körre a jövő hétre van időpontunk, az adatfelvételen és a megbeszélésen már túl vagyunk. Apu lemond a haszonélvezetéről, azt mondta, hogy eddig sem akarta, most sem akarja. Ezt az egész elmebetegséget egy nagyon jó leckének nevezte, hogy megtanuljam, hogy nem kell állandóan az elképzeléseimhez ragaszkodni.

Fogalmam sincs mi lesz vagy mi lehet egyáltalán a megoldás.

2022. nov. 1. 06:29
 175/195 anonim ***** válasza:
22%

Ne haragudj de nekem még mindig nem vagy szimpatikus.

Lényegében te okoztad ezt az egészet most pedig felteszed a kezeidet és mártírkodsz.

Szegény gyerekek…

2022. nov. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/195 anonim ***** válasza:
55%

Ja, hogy ő teljesen egyedül költözött el a szüleihez? Ezzel hátrahagyva kettő 6 éves gyereket. Hatalmas taps neki. Levizsgázott, mint anya.

Nekem ezzel igazából mindent elmondtál.

2022. nov. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/195 anonim ***** válasza:
80%
Visszaköltözött a saját házába. Nehogy már emiatt szarul érezze magát, te jó ég. Aztán a másik anyuci megsértődik és otthagyva az egész családot a szülei nyakára költözik. Mert eddig még a férje nyakán volt ha azt nézzük, plusz azért lakhatott abban a házban, mert a KÉRDEZŐ megengedte. Ennyi embernek nincs itt értelmező olvasási képessége?
2022. nov. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/195 anonim ***** válasza:
23%

Mindennek oka van.

Semmi nem fekete fehér a világon.

Azért ment el mert a kérdező odacsődítette a bandáját és az eddigi megszokott élete teljesen felfordult.

Nyilván a gyerekeknek iskolába kell mennie.

Hogyan vitte volna magával?!?

Ott maradtak az apjuknál…nem a mártír kérdezőnél aki eddig is leszarta azokat a gyerekeket és igazából az ő hibája,hogy a saját féltestvérei hiányolják az anyjukat.

2022. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/195 anonim ***** válasza:
24%

Nem a kérdező engedte meg mivel a kérdező 3 éve tulajdonolja ezt az ingatlant.

Ők 7 éve ott élnek.

De igen. A kérdező hibája az egész kialakult helyzet.

Neki lehetett volna annyi esze,hogy nem odacsődít még 5 embert mások nyakára hanem felnőttként megpróbálja velük megbeszélni.

Csak gondolom nem bírta az apja feleségét eddig sem és az apját meg manipulálja mert láthatóan végtelenül jószívű apja van.

A kérdező pedig kihasználja ezt.

2022. nov. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/195 anonim ***** válasza:
77%
177- pontosan értik, miről van itt szó. Számomra az az ijesztő, hogy mennyien vannak itt, akik szeretnek a máséban élni és kitúrni a tulajdonost...
2022. nov. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!