Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/195 anonim ***** válasza:
60%
#91: Ebben az esetben van létjogosultsága a korábbi rád íratásnak valóban. De a kérdezőnél nem ez történt, ő kivásárolt 20%-ot a házból, nyilván nem azért, hogy változzanak a tulajdoni arányok, de az új feleség használja az egészet...
2022. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/195 anonim ***** válasza:
78%
#92. Igen, a kérdező férje és a gyerekei ' faszi és kölykök', de az élettárs egy szent asszony, aki megpróbált 'beleülni a készbe', de nem nézte meg eléggé, hogy a készültségi fok csak 5%. :)
2022. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/195 anonim ***** válasza:
63%
#94: figyelmetlen vagyok ma, nem élettárs, ahnem feleség... Mielőtt megint szóvá tenné valaki, mint az előbb a 100+5 % tul jogot:)
2022. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/195 anonim ***** válasza:
77%

#96, Majd ha tönkreteszi az apja házasságát akkor fog szegény ember rájönni milyen is a lánya.


Miért is tenné tönkre? Vagy attól tönkremegy, ha most ők albérleteznének pár évig? Ha igen, azt a házasságot megette a fene.

Én meg nem szeretnék olyan apát, akinek az új párkapcsolata fontosabb, mint a saját vérszerinti gyereke.

2022. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/195 anonim ***** válasza:
77%

#98: Ha már véleményt nyilvánítasz, ne csak az érzelmeid alapján tedd,

hanem legyél a jogi helyzetre is tekintettel! A kérdező oda vitte a családját, ahol neki tulajdonjoga van és ahol lényegesen több joga van, mint azoknak, akik éppen ott laknak. És a kérdező nem akarta elüldözni az ott lakó apját a feleséggel és a 2 gyerekkel, hanem közösen akart velük élni. Itt a csatabárdot a feleség ásta ki. Maximálisan igazad lenne, ha az apának 100% haszonélvezete lenne( ekkor a kérdező be se léphetne az apa engedélye nélkül), de így piszkosul nincs igazad!

2022. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/195 anonim ***** válasza:
41%

92. Honnan veszed, hogy a kérdező gondozta a nagymamát? Ez nem derült ki. Lehet, hogy az apja gondozta, az eltartási szerződés meg a lánya nevén volt.

Az időrended sem stimmel, mert a kérdező válaszaiból nem derült ki, hogy mikor halt meg a nagymama és a kérdező mikor lakott a házban. Az kiderült, hogy a feleség legalább 6 éve ott lakik, mert annyi idősek a gyerekek és az is kiderült, hogy a teljes ház megszerzése 3 éve zárult le.

2022. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/195 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező neked mi járt a fejedben mikor elkezdted felvásárolni a többi örököstől a tulajdonrészeket, úgy, hogy apádnak is az volt a szülői háza és tisztában voltál vele, hogy apád ott lakik az új családjával. Mi volt a terved a későbbiekre?
2022. okt. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/195 anonim ***** válasza:
56%
100-as..pontosan.
2022. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/195 anonim ***** válasza:
24%
Valószínűleg a kérdező nem ápolt senkit, mert itt se laktak...
2022. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/195 anonim ***** válasza:
21%

Nem hát.

Csak szépen megkapta a házat és most odahurcol mindenkit olyan emberek nyakára akik 10-en x éve ott élnek és gyerekeket nevelnek.

2022. okt. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!