Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám felesége miért nem...

Édesapám felesége miért nem akarja elfogadni, hogy a családommal együtt visszaköltöztünk a "(nagy)szülői" házba? Hogyan alakíthatnánk ki jó kapcsolatot ezek után?

Figyelt kérdés

A munka miatt albérletben voltunk néhány évig, de most úgy alakult, hogy inkább visszaköltöztük. A ház nagy, elférünk igaz kicsit nagyobb a nyüzsgés a gyerekek miatt.

Tegnap végül kibökte, hogy ez így borzasztó, így nem lehet élni, alig van helyük stb. Kifejtette, hogy nekünk kellene elköltöznünk ismét albérletbe, mert mi eddig is megoldottuk, ők viszont nem így rendezték be az életüket.

Én tényleg a jó kapcsolatra törekedtem eddig, de ez a tegnapi megnyilvánulása kicsit engem is kihozott a sodromból és megmondtam neki, hogy nyugodtan mehet, akár már az estét sem kell velünk töltenie, azóta mosolyszünet van.

Aput nagyon sajnálom, mert így két kő között őrlődik, de már nem tudom mit csináljak. Én sem tudom állandóan csöndben tűrni a felesége beszólásait.


2022. okt. 19. 11:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/195 anonim ***** válasza:
32%

"Csak azt nem értem, hogy miért mindenki a ház tulajdonjogát boncolgatja, mikor nem is ez volt a kérdés"


Mondjuk azért, mert a haszonélvezeti jog erősebb mint a tulajdonjog, ergo a haszonélvező dönthet úgy, hogy nem engedi oda a tulajt.



Apád anno, amikor neked ajándékozta a tulajdonjogot nyilván azt hitte, a haláláig lakhat ott békében és nyugalomban. Erre most te oda költözöl a nyakukra 3 tinivel meg két felnőttel. Ahhoz, hogy ez működjön minimum két szintes épület kell hogy legyen az a ház, 9 szobával -külön hálószoba minden gyereknek, a két párnak plusz ket nappali- kell a két konyha, két fürdőszoba. Elképzelhetetlen számomra, hoyg ilyen a te házad. Márpedig ha nem ilyen, egyértelmű, hogy problémás az együtt éles.

Apád esetleg elkoltozet és kerheti tőled az ő haszonélvezetere hivatkozva, hogy fizess bérleti díjat havonta. H

2022. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/195 anonim ***** válasza:
80%
Ha az apának van 5% haszonélvezete az azt jelenti, hogy a kérdezőnek meg van 95%.. mindkettő családnak van joga ott lakni, de a kérdezőnek kicsit több. Az hogy ez az új asszonynak nem tetszik teljesen érthető, de attól még ez van. Neki miért nincs saját lakása? vagy az apának bármi egyéb tulajdona..
2022. okt. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/195 anonim ***** válasza:
88%

Ez tipikusan az a helyzet mikor igaza van mindenkinek a saját szemszögéből, igazi patthelyzet.

Valamelyik félnek ki kellene fizetni a másikat, de gondolom senki nem áll olyan anyagi helyzetben.

2022. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/195 anonim ***** válasza:
87%

Ti hol olvastátok, hogy az apjának ezzel problémája van? Mert en sehol. A feleségének van.

Kerdező, apádnak mi a véleménye? Neki oké, ha ott laktok?

2022. okt. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/195 anonim ***** válasza:
90%
A kérdező Apja szerintem meg se tud szólalni, szegény patt helyzetben van
2022. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/195 anonim ***** válasza:
69%

Egészen ijesztő, hogy mennyi funkcionális analfabéta van itt... A nő 100%-ban tulajdonos, az apjának csak 5%-ra van haszonélvezeti joga. 2x leírta, hogy náluk van 2 gyerek, és a mostohaanyjának + apjának van 3 gyereke (akik neki a féltestvérei).


Nem lehet itt okosnak lenni. :-( Nagyon elcsúszott a kommunikáció valahol, ez azért egy elég súlyos döntés, nem teljesen értem sem a mostohaanyádat, sem az édesapádat, hogy ez nem bukott ki MIELŐTT odaköltöztetek, hogy a mostohaanyád ezt valamiért "nem gondolta komolyan", hogy az a terv, hogy oda fogtok költözni. Édesapádnak ezzel tényleg semmi problémája nem volt, ő örül ennek, hogy ott vagytok? Férjed 100%-osan támogatja ezt, hogy együtt lakjatok velük?


Jól látod, hogy ez hosszú távon így nem tartható. Ha megoldható szeparálódjatok kicsit jobban, akár fizikálisan is, külön étkező/konyha kialakításával, és alakítsatok ki egy olyan rendszert, hogy minden családnak meg legyen az intimitása, ha igényli, ne legyen természetes, hogy mindig mindenki a másik szájában van, hogy átjárkálhattok a másik lakrészébe (vagy nem tudom, hogy kell ezt elképzelni - úgy nehéz ha külön szobák vannak, de csak közös nappali/étkező/konyha).


Még az jutott eszembe, hogy ti költözzetek albérletbe és ők pedig fizessenek nektek bérleti díjat, így anyagilag sem ér titeket hátrány amiatt, hogy nekik kényelmes legyen. De nyilván, ez meg, meh, nehogy már apád fizessen neked...

2022. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/195 anonim ***** válasza:
72%
Hé, Ti 'hőbörgők':)! Én most válok és haszonévezeti jogot váltok meg éppen! Van erre egy képlet, hogy a ház forgalmi értékéből és a haszonélvező korából hogyan kell kiszámolni, hogy mennyi a házon lévő 100%-os hasznélvezeti jog értéke. Nyilván ezt kell osztani 20-szal és így megvan az apa által birtokolt 5%-nyi haszonélvezet 'ára'. Ezt kell szembeállítani a 100% tulajdonjog és a 95% haszonálvezeti jog értékével, és máris látható, hogy adott esetben kinek van itt több joga pattogni... Mert vélhetően a kérdező ki tudja vásárolni az apját, de az apa nem tudja a kérdezőt. Egyébként egy bíróság is úgy itélne, hogy a kérdező vásárolja ki az apját, ha ezt perre vinné. És ha a papa nem engedné, akkor jöhetne a kényszerértékesítés... Tehát ez a dolog jogi része. Az erkölcsi meg az, hogy ha a kérdező elfogadná a 9 ember együttélését , akkor az élettársnak semmi erkölcsi joga arra, hogy ő tépje magát. Mert, ha nagyon durván fogalmazunk: hova telepedett be és babázott le? Egy olyan házba, ahol az élettársának 5 %-nyi ( öt és nem ötven:)) haszonélvezeti joga van. Ez volt a felelőtlenség, nem a kérdező hazaköltözése... Kérdező, én a helyedben számolnék, hitelt vennék fel és kivásárolnám az 5% haszonélvezetet. És ebből a pénzből telne kaucióra és pár hónap albérletre apádnak és a nőnek, a többi meg már az ő dolguk.
2022. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/195 anonim ***** válasza:
75%
46-os vagyok, oké, én vagyok a félig funkcionális analfabéta, a gyerekszámok valóban fordítva vannak (ott kettő, beköltözőéknél 3). :D De ez már majdnem lényegtelen elem a képben. :)
2022. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/195 anonim ***** válasza:
78%
Megbeszéltétek azt írtad, a nő tudatta volna, hogy nem egy- két ember megy oda, hanem 5, mostmár ne reklamáljon, az meg a másik, hogy a tiéd a ház akárhogyan, szóval azt csinálsz benne amit akarsz.
2022. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/195 anonim ***** válasza:
86%
Oké, akkor nem 50. Csak egy ötlet volt. Azóta tisztázta a kérdező.
2022. okt. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!