Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom meg akarja...

19 éves lányom meg akarja tartani a babáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés
23 éves a barátja, ő is egyetemre jár még. Ő most első éves, és terhes. Nulla élet- és munkatapasztalata van, de a barátjának sincs több. Mindkét félről első gyerekek, nekem 2 kisebb, a barátjának 3 testvére van, akit ugyanúgy etetni kell, ruháztatni. Ami anyagi dolgainkba nem férne el egy gyerek, főleg nem az unokánk.
2022. okt. 12. 06:44
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/246 anonim ***** válasza:
73%

A 46-os lenne az első aki kidobja a lányát és az unokáját, de az interneten könnyü az ellenkezőjét állítani mert az ingyen van.

Viszont az érdekelne hogy 2 munkanélküli fiatal hogyan tudna felnevelni egy gyereket, és az is érdekelne hogyha nem ők akkor kifogja fizetni a gyerek felnevelését? Ami egyébként alsó hangon 50 millió forint 18-éves koráig.

2022. okt. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/246 anonim ***** válasza:
93%
Mi nem mérlegeltünk, megszületett a kislányunk. Ezután tizenéves masszív nélkülözés következett. Nem is tudom, hogy éltük túl azokat az éveket.
2022. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/246 anonim ***** válasza:
91%
52.: És most milyen anyagi körülmények között éltek? És a lányotok?
2022. okt. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/246 anonim ***** válasza:
74%

Ugyan már 50-es, milyen ÉSZérveket vársz egy agy nélküli szaporaptor ellesztőtől? Ha megkérdezel egy nyulat, vagy gilisztát, esetleg egy egeret, hogy miért szaporodik, az sem fog tudni válaszolni, mert fel sem merül benne, hogy ne szaporodjon. Meg vagyok győződve róla, hogy sok ember nem is tud arról, hogy létezik fogamzásgátlás, sőt tovább megyek, jelentős mennyiségű ember szerintem azzal sincs tisztában, hogy a védekezés nélküli keféléstől teherbe lehet esni.

Mi ketten a férjemmel havi 500-600 ezerből élünk, amiből még adózni kell (vállalkozás) kb. nyomorgunk, semmire sem telik. Akkor ha ez az anyuka befogadja a 2 ingyenélőt gyerekkel, az kb 1 misi havonta, azt hogy tudná kigazdálkodni minimálbérből, igazán érdekelne.

2022. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/246 anonim ***** válasza:
23%
Havi több mint 500 ezerből nyomorogtok? Hmmm...
2022. okt. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/246 anonim ***** válasza:
84%

Akik azt mondják, hogy majd megoldódik, meg majd lesz valami, ettől kevesebből is élnek meg emberek, azok hol élnek? MITŐL kevesebből? A pasi nem dolgozik, az anya megdiplomás gyedet kap, szerintetek ebből? A kajája két embernek 100ezer, albi másik 100, rezsi 40, gyerek 50, és semmi mást nem írtam, szóval nem értem, hol jön ki a matek a diplomás gyeddel, komolyan.

Ja, majd lesz valahogy mert nem ócska papírpénzeket nézünk, hanem szívhangot meg kis lelkecskét a pocakban nem? Ja...

2022. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/246 anonim ***** válasza:
85%
#54-es csak kíváncsi lettem volna minden bántás nélkül, hogy ezek az emberek milyen alternatív valóságban élnek. Hogy van-e fogalmuk arról mennyibe kerül egy csomag pelenka, mennyi egy cumisüveg, vagy egy akármi vagy egy babakocsi. Mennyibe fog kerülni ha elmennek a gyógyszertárba. Ez érdekelt volna. Az hogy ő köpköd nem annyira érdekel, önmagát minősíti. Én is meggyőzhető lennék ha elég mennyiségű és minőségű ellenérvet tudna valaki felhozni. De addig amíg ilyen kommentek vannak hogy "úristen mennyire undorító világ van" addig csak mosolygom az ilyeneken. El kell mondani hogy gondolja, le kéne vezetni miből lesz egy 19/23 éves tapasztalatlan fiatalnak albérlete pl, rezsi, fűtés(!!) áram, stb. Miből lesz kaja, a gyereknek felszerelés,gyógyszer, ruha stb. Önmaguk ellátásról már nem is beszélek. Erre lennék kíváncsi. Ezt vezesse le nekem valaki kérem.
2022. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/246 anonim ***** válasza:
82%
Ha tönkre szeretné tenni a saját életét, a gyerek életét, a barátja életét (bár valószínű hogy apuka le fog lépni és a lány ott marad egyedül a gyerekkel) akkor hajrá.
2022. okt. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/246 anonim ***** válasza:
11%
Támogasd a döntésében, különben elveszíted. 19 éves, nem 14…
2022. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/246 anonim ***** válasza:
68%

"Havi több mint 500 ezerből nyomorogtok? Hmmm..."


Igen, képzeld el. Kb. 600.000 Ft mire minden szart kifizetünk, és ebben semmi extra nincs benne. Annyi, hogy eszünk, kifizetjük az adót, számlákat. Ahogy jön bevétel, már megy is tovább. Adó, ilyen számla, olyan számla, de egy pár rohadt cipő gondot okoz. Autónk például nincs is, mert félretenni képtelenség.

Aki még gyereket is nevel, és a gyerek minden 5 méteren hisztizik, hogy ez kell, meg az kell, méregdrága játékok, mobil, márkás ruhák, mert ha nem kapja meg, akkor kiközösítik - hát nem tudom, miből telik erre az embereknek. Gondolom abból, hogy családokban mindenki bőven 1 misi felett keres.

2022. okt. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!