Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves lányom meg akarja...

19 éves lányom meg akarja tartani a babáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés
23 éves a barátja, ő is egyetemre jár még. Ő most első éves, és terhes. Nulla élet- és munkatapasztalata van, de a barátjának sincs több. Mindkét félről első gyerekek, nekem 2 kisebb, a barátjának 3 testvére van, akit ugyanúgy etetni kell, ruháztatni. Ami anyagi dolgainkba nem férne el egy gyerek, főleg nem az unokánk.
2022. okt. 12. 06:44
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/246 anonim ***** válasza:
81%
A gyakorin nagyon buborékban élő emberek vannak, fizetés terén biztosan mert a nettó 800 ezer alatt sokan fel sem kellnek az oldalon
2022. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/246 anonim ***** válasza:
20%

Komolyan irigylem azt az alternatív valóságot amiben egyesek élnek.


Én meg nem irigylem azt a családot, amiben te élsz. Fogadd el, hogy van, aki megoldaná. Most is adok enni a gyerekemnek, most is van szobája, fizetem a vizet, a villanyt, a fűtést.

Ha szül, akkor na bumm, neki lesz kényelmetlen, hogy hárman fognak élni a szobában. Én továbbra is etetem, fizetem a villanyt, mert eddig is belefért, ezután is belefér. Ők meg fizetik a baba költségeit. Értem, hogy neked ez ördögtől való, de van, aki megoldja.

2022. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/246 anonim ***** válasza:
83%
És akkor azt még nem említette senki, hogy a kérdezőnek miért kéne elviselni az életterében egy csecsemőt, aki éjjel-nappal sír.
2022. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/246 anonim ***** válasza:
13%
Lehet alternatív valósagban élek,de attól még nem kényszeritem a gyerekem abortuszra,hanem segitek.Csak egy hülyének jut eszébe hasznalt gyógyszert adni vagy hasznalt cumit.Aki meg lusta dolgozni az mit vár?Nem csak azért vállalok neha másodállást,hogy pelenkat vegyek.Sokan meg felnőttként is nincstelenek.Ha annyira megszorulok,akkor nem 2000ért veszek magamnak bugyit,és nem 5000ért csatot cagy hajráfot a gyereknek.Az utóbbi áráért 3 db ruhát vettem a gyereknek nyárra.De van 16 ezres szetje is,amit ha nem tesz tönkre évekig hordható.Cipő,gyógyszer drága,az igaz.A magán orvos is.De két fiatal felnőttről beszélünk,akik eltudnak menni dolgozni.Tudnak tanulni.
2022. okt. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/246 anonim ***** válasza:
78%

#102 Okès te egy igazi hős vagy. 😊 De gondolom véletlen sem merült fel hogy a kérdező még két kiskorú gyereket nevel.

És az sem hogy anyukának meg apukának nincs jövedelme.

Ergo kapott még egy gyereket akiről neki kell gondoskodni. Te sem gondolod komolyan hogy ezzel semmi probléma nincs vagy nem lenne. De becsülöm hogy te ekkora hős vagy. Tényleg. A mai vérmami büszkeség kitűző a tiéd.

2022. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/246 anonim ***** válasza:
84%

"Én továbbra is etetem, fizetem a villanyt, mert eddig is belefért, ezután is belefér"


Tekintve, hogy milyen infláció van, nem biztos, hogy ami eddig belefért a kérdezőnek, az ezután is bele fog férni. Illetve, mint a kérdésben írja, neki nem fér bele anyagilag már plusz egy fő, tehát feltételezem, ezek alapján a fiatalok azt szeretnék, ha a szülők anyagilag is támogatnák őket.


Válság jön, amikor még a kérdező is könnyen munkanélküli lehet. A 23 éves családapák meg jellemzően hamar lelépnek, mikor kiderül, hogy nem futja normális ételre, kajarendelésre, okostelefonra, utazgatásra gyerek mellett. Akkor mi lesz?


A kérdező nem akarja támogatni ezt a dolgot, és kész, nem arra volt kíváncsi, támogassa-e

2022. okt. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/246 anonim ***** válasza:
88%

"De két fiatal felnőttről beszélünk,akik eltudnak menni dolgozni."


Ez sem igaz, tekintve, hogy az égvilágon senki nem akar alkalmazni kisgyerekes, munkatapasztalat nélküli anyukát, akinek havonta beteg a gyereke. Pláne nem normális munkakörbe. Esetleg elmehet Tesco árufeltöltő neki, de akkor is meg kell oldani, ki van a gyerekkel, míg a szülők megszereztük mondjuk hétvégén vagy délután dolgoznak.


Ja, tudom, azt is oldja meg a nagyi.

2022. okt. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/246 anonim ***** válasza:
9%

De gondolom véletlen sem merült fel hogy a kérdező még két kiskorú gyereket nevel.


És?

2022. okt. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/246 anonim ***** válasza:
78%

Azért tart itt a társadalom és azért tehetnek meg és etethetnek meg velünk mindent a magasságosok, mert a többségnek nincs is igénye a jólétre, a kiegyensúlyozott életre, a biztonságra.

Jóvanazúgy...

Tiszta középkor bakker!

Termeli újra önmagát a nyomor. Igénytelen, meggondolatlan massza.

2022. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/246 anonim ***** válasza:
36%

Anno nagyon fiatalon kerültünk össze a férjemmel, senki nem jósolt nagy jövőt neki...30 éves házasok vagyunk.

20 évesen szültem az első gyermekemet(később még kettőt), mindenki azt mondta, korai...ma sem csinálnám másképp, azóta van 2 felnőtt diplomásom, már csak 1 egyetemistám van.

Írjátok hogy 500-ból 2-en sem lehet megélni. Nekünk 400 sem jön össze havonta, de van félretett pénzünk, minden éven megyünk nyaralni, egyik éven belföldre, következőn külföldre...legkésőbb most mindenki megnyomja a lehúzós gombot, mert hogy biztos nem igaz...pedig de.

Igaz, nincs autónk, nem is szerettünk volna soha, mindenhová eljutottunk anélkül, nincs nyaralónk és kacsalábon forgó palotánk, de

saját lakásunk van, amit ugyan hitelből fizettünk ki, de már a miénk teljes egészében 5 éve.

55 nm, amire sokan azt mondanák, gyerekkínzás, hogy 3 testvér ekkorában nőtt fel, de higgyétek el, boldogok voltak nálunk, velünk és sajnálom, de ha a szükség úgy hozná, családostól is beköltözhetne bármelyik gyerekem, ha nem lenne más megoldás és segíteném őket, már csak azért is, mert soha egyikőnk szülei nem támogattak minket semmiben.

Ez van, lehet köpködni, de ha trendi, ha nem, így is lehet élni.

2022. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!